Elif, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

O ne işgale doymak bilir ne de malları soyup yağmalamaktan bıkar... İsrail bu haliyle " doldun mu ? " sorusuna "daha yok mu?" şeklinde karşılık veren cehennem gibidir.

Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs, Yusuf El KaradaviHer Müslümanın Ortak Davası Kudüs, Yusuf El Karadavi
Ceren Özkurt, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

İsrail’in büyümesi adeta farkedilmiyor. Zira yavaş yavaş ve gözümüzün önünde cereyan ediyor bu gelişme. Fakat bir gün dünya gözünü açacak ki şimdikinin on katı topraklarda, sınırlarında Amerikalı ve Batılı jandarmaların nöbet tuttuğu kocaman bir İsrail devleti var karşılarında.

Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit ZarifoğluBir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu
NİLGÜN RANA, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okuyor

Yerleşim ıssız yerlere kurulmuş toplum izlenimi uyandırır. Birisi askeri bir güç kullanarak bir yerin kontrolü ele geçirdiğinde, ilk sahiplerini evlerinden yurtlarından çıkardığında, çiftçileri topraklarına sahip olmak için yerlerinden sürdüğünde, kullanılması gereken doğru terim işgaldir. Bu eylemi gerçekleştirenlere genellikle işgalci denir ve bu bölgelere inşa edilen konutlara da koloni denir. İşgal edilmiş alanlarda kolonileşme Cenevre Anlaşması'na aykırıdır. Doğal olarak İsrail'in Batı Şeria ve Gazze politikası barışçıl bir yerleşme değil, vahşi bir işgaldir ve kolonileşme uluslararası hukuka aykırıdır.

Gazze'nin Gözyaşları, Mads Gilbert (Sayfa 11)Gazze'nin Gözyaşları, Mads Gilbert (Sayfa 11)
Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Küçük Bush yönetiminin savaş yolunu seçmesinin nedeniymiş biliyor musunuz? Bir taşla bir çok kuş vurmak: Amerikan orduları Irak'ı işgal edecek olursa, hem Irak'ı eurodan dolara geri döndürecek, hem Irak'ta Amerika — İsrail işbirlikçisi bir yönetim kurup İsrail'in güvenliğini sağlayacak; hem de petrol üreten bütün diğer OPEC ülkelerine, petrollerini Irak'ın yaptığı gibi- dolarla değil euroyla satmaya başlayacak olurlarsa, kendilerinin de Irak gibi işgale uğrayarak süngü zoruyla "düzen değişikliği"ne uğratılacakları, en somut biçimde gösterilmiş olacak... İşte, Bayan Donna'ya gönderdiğiniz yazıda sözünü ettiğiniz, LaRouche'un şöyle bir değinip geçtiği " Amerika'yı savaşa sürükleyen gizli nedenler" sanırım bunlar.

Euro Dolar Savaşı, Cengiz ÖzakıncıEuro Dolar Savaşı, Cengiz Özakıncı
Abdullah Okur, bir alıntı ekledi.
17 saat önce · Kitabı okuyor

Filistinli bir çocuğa bir soru geliyor: "Düşün ki Ahmed, sen İsrail'de çarpışan bir doktorsun. Yaralı bir İsrailliyi, yardım etmen için sana getiriyorlar. Bir Filistinli mi, yoksa bir doktor mu olursun?"
"Bir doktor" diyor Ahmed. Hem de tereddütsüz. "Önce insanım..." diyor yani.

Kertenkele Çukuru, Metin Karabaşoğlu (Sayfa 27 - Nesil Yayınları)Kertenkele Çukuru, Metin Karabaşoğlu (Sayfa 27 - Nesil Yayınları)

Osmanlı’nın Filistin ve Suriye cephelerinde yenilgiye uğramasında büyük katkısı olduğu kabul edilen yahudi gizli örgütü NİLİ’ nin kuruluş ve faaliyetleriyle ilgili bilgileri içermekte. Her ne kadar karşı cephede bulunsalar bile, kurucu birkaç kişinin büyük casusluk başarısının ve kendilerini feda edişlerinin İsrail devletinin kuruluşuna ön ayak olması, idealist insan tiplemesinin takdir edilebilecek yönünü göstermesi açısından örnek bir kitap.

İjdibil Olmaz, Mossad'ı inceledi.
21 saat önce · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 5/10 puan

kitap mossadın dünyanın heryerinde yaptığı operasyonları anlatıyor israil ve müttefikleri iyi karşısında kim varsa (genelde müslümanlar oluyor bu) kötü terörist olarak yazılmış kitap yanlı bir tutum sergilemiş ama okunması gereken bir kitap

Elif, bir alıntı ekledi.
25 May 23:38 · Kitabı okuyor

Yahudilerin iddia ettikleri 'tarihi hak', Şeyh Abdülmuizz'in dediği gibi aslı astarı olmayan bir hurafeden ibarettir. Çünkü onlar Filistin'de gurbetteydiler. Anavatanları sıfatıyla orada hiç kalmadılar. Tevrat, bu hususu açıkça dile getirmektedir.
Gurbetteki bir yabancı veya bir yolcu, bulunduğu yerde kendisini barındıran bir toprak parçasında yahut altında gölgelenip dinlendiği bir ağaçta nasıl hak iddia edebilir? Kaldi ki, onlar Filistin'de hiçbir zaman isçi ya da yatırımcı statüsünde olmadılar. Aksine bir dizi kanlı saldırının faili olarak karşımıza çıktılar. Bu topraklar üzerinde gerek birbirleriyle -Yehuza ( Yahuda ) ile İsrail- gerekse Filistinlilerle aralarında aralıksız devam eden savaşları icra edenler hep onlardır.

Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs, Yusuf El Karadavi (Sayfa 58)Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs, Yusuf El Karadavi (Sayfa 58)

KIÇINA TAKILDIĞIMIZ ARAPLAR...
Şu anda hiç İsrail ' e KARŞI tepki gösteren bir arap devleti var mı ?
YOK !
Çünkü , şu anda görmüş olduğunuz bu arap devletlerinin hepsi , içlerinde bulunan yabancı petrol şirketlerinin verdiği parayla ayakta kalıyor..Yani 22 arap ülkesinin milli gelirinin toplamı bir İspanya etmiyor.. Bunlar sadece yabancı petrol şirketlerinin kendilerine verdiği pay kadar saraylarında saltanat içerisinde yaşıyorlar .. Bu saltanatta halka çok yansımıyor..Zaten doğru düzgün bir halkları da yok ..

Prof.Dr. Sait Yılmaz