Gamize, bir alıntı ekledi.
13 dk. · Kitabı okuyor

"İnsan, bilhassa kadın ve erkek münasebetleri o kadar karmakarışık ve arzularımız, hislerimiz o kadar anlaşılmaz ve bulanık ki, hiç kimse ne yaptığını bilmiyor ve akıntıya kapılıp gidiyor."

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 99)Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 99)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
13 dk. · Kitabı okuyor

Ne garip şey şu insan kalbi, özellikle kadın kalbi!

Zamanımızın Bir Kahramanı, Mihail Yuryeviç Lermontov (Sayfa 106 - Can yayınları)Zamanımızın Bir Kahramanı, Mihail Yuryeviç Lermontov (Sayfa 106 - Can yayınları)
Samet Ö., bir alıntı ekledi.
 18 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

Yalancı medeniler ve gerçek medeniyet
Fazla nazik ve güler yüzlüydü yer gösterici kadın. Asla ulaşamayacağı bir medeniyet seviyesinin kötü taklidiydi. Ülkenin yüzde beşi de benzerleriyle doluydu. Bir an önce modernleşip diğer geri kalmış yüzde doksan beşle alay etmek için yanıp tutuşan cinsten.

Kinyas ve Kayra, Hakan Günday (Sayfa 470 - Doğan)Kinyas ve Kayra, Hakan Günday (Sayfa 470 - Doğan)
Ali Ceyhan, Sol Ayağım'ı inceledi.
43 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç unutamadığım bir anıdır. O zamanlar 6. sınıfta okuyorum.Okulumuzda Esra Bahçeci adında genç,idealist ve aynı zamanda çok sevdiğim bir Türkçe öğretmenimiz var. Son derece neşeli,güler yüzlü,munis bir kadın.

Bir sabah Esra Öğretmen derse yine o güler yüzüyle girdi ve "Size bir kitap önereceğim,beni çok etkileyen bu kitabı beğeneceğinizden eminim." dedi. İsmi "SOL AYAĞIM"... İnanın kitabı okul kütüphanesinden o gün aldım ve iki gün içinde okudum. O gün bugündür etkisindeyim.

Kitap neden bütün zorluklara rağmen yılmamamız,mücadele etmemiz gerektiğinin kanıtı.
Şartların zorluğunu bahane olarak değil başarı yolunda bir basamak,şevkimizi arttıran bir engel olarak görmemiz gerektiğinin tanığı niteliğinde.
Neden hayatta her şeye rağmen yüzümüzdeki gülümsemeyi eksik etmememiz gerektiğinin,ideallerimizden asla vazgeçmememiz gerektiğinin bir göstergesi tıpkı Esra öğretmenim gibi...

Selam olsun ülkemin her yanında, her şartta ülkemin geleceğini yetiştiren gül yüzlü "ESRALARA"...

Azad kilinc, bir alıntı ekledi.
50 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sonuçta sevilen her kadın güzel bir şarkıdır,bütün sözlerini hatırlıyamazsın belki ama melodisi aklında kalır.

Erken Kaybedenler, Emrah SerbesErken Kaybedenler, Emrah Serbes
H. Havva Ergün, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

“Bir kere, ‘kadın fitnesi’ deyiminin, bu fitneyi her zaman kadının çıkaracağı anlamına da gelmediğini hep akılda tutmak gerekiyor. Kadını anlamamak, yanlış anlamak, yeteneğinden azıyla veya potansiyelinden fazlasıyla yükümlü ve sorumlu kılmak gibi çok çeşitli ‘erkek yanlışları’ da ‘kadın fitnesi’nin sebeplerini oluşturabiliyor.”

Allah'sız Müslümanlık, Ömer Lütfi MeteAllah'sız Müslümanlık, Ömer Lütfi Mete

Kedileri seven kadınlar yalnızlıktan korkarmış, köpekleri ise aslında güvende hissetmek istediklerinden severlermiş… Sen filleri seviyorsun ve bir fil kalbi kırıldığında ölebilirmiş , ogrendim ... Sen filleri boşuna sevmiyorsun güzel kadın. Sen kalbinin kırılmasından korkuyorsun da haberin yok. Korkmasın kalbin çünkü o artık benim de kalbim…

Emine güneri, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Sevgi demek, iki kişi olmakla beraber, yine de tek bir kişi olmak demektir. Bir erkekle, bir kadın birleşirler, melek olurlar. Sonra da göklere uçarlar.

Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 84)Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 84)
Kağan Bilge, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Yüreğin dolu sevmek istersin
Sevebileceğin kadın yok
Deniz görmek istersin mavi
Denizin mavisi yok
Konuşmak halleşmek dertleşmek istersin
İnanılacak dost yok
...
Oturur sıkıntının şiirini yazarsın.

Şiirler, Sabahattin Kudret Aksal (Sayfa 621)Şiirler, Sabahattin Kudret Aksal (Sayfa 621)
Muhammed Nurullah Sevim, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ah, ne hain yaratıklar șu kadınlar! Kadının gerçek yüzünü ve kalbini bağladığını ancak şimdi keşfedebiliyorum... Kadın şeytana aşıktır ve kalbini şeytana satmıştır!.. Bunu ilk keşfeden benim galiba!Evet şaka etmiyorum: Biyologların, fizikçilerin kadın hakkında yazdıklarının hepsi saçma; o sadece şeytanı sever. Peter Locası'nda oturup dürbününü ayarlayan şu fettan dişinin , göğsü nişanlarla dolu şişko generale mi baktığını sanıyorsunuz? Siz öyle sanmaya devam edin bakalım... Hayır o,generalin arkasında durup sırıtan şeytana bakıyor!.. İblis,birazdan şişkonun frakının içine girecek, kadına parmağıyla işaretler yapacak ve onu avlayacak...

Bir Delinin Anı Defteri, Palto-Burun, Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç GogolBir Delinin Anı Defteri, Palto-Burun, Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol