Kahve falı kitabı ...
Dünyanın en meraklı kahve falcısı, Darüşşafaka Lisesi resim muallimi iken ölen Mehmet Agâh Beydi. Bu zat, kendisi için baktığı yüzlerce falın fincanlardan resimlerini yapmış, falın söylediklerini de kenarlarına yazarak yüz küsur sahifelik harikulade enteresan bir kitap bırakmıştır. El yazması olan bu eşsiz eser veresesi elindedir.
Kahvaltı yapıldı kahve içildi saçım başım dağınık ders çalışmaya gidiyorum giderken de yürüyüş yapmış oluyorum daha nee
Reklam
Mutluluk çok ucuz, fark etmesini bilene...
Mutluluk çok ucuz, fark etmesini bilene... Mutluluk, bazen ruhuna iyi gelen bir kitap, bazen içini ısıtan bir kahve, bazen özgür olduğunu hissettiren bir bisiklet, bazense istediğin an gökyüzüne bakabiliyor olmandır. Az çok hepimizin sahip olduğu şeyler yani. Bak gördün mü mutluluk ne kadar ucuz sen yeter ki fark etmesini bil...
"Her şeyden biraz kalır" diyor birileri, Çoğulluk haklılıktır Kavanozda biraz kahve Kutuda biraz ekmek İnsanda biraz acı İnsanda biraz mutluluk...
Turgut Uyar
Turgut Uyar
Öyle uzaktan seyretme adına hayran olduğum YAR. Buyur gel ömrüme, ömrüm ömrün olsun.
Mevlana Celaleddin-i Rumi
Mevlana Celaleddin-i Rumi
Güzel bereketli bir gündü elhamdülillah. Filistin için verilen Kahve mesajı ise boykot anlamında tek kelimeyle Perfect bir cevaptı.
Reklam
"İnsanoğlu değil midir bir fincan kahve için kırk yıl hatır saymaya yeltenen, fakat yerlerin göklerin dolusu nimetleri verenin yüce hatırını bir an olsun hatrına getirmeyen zalimlerin zalimi ve nankörlerin nankörü?"
Yeniden başlamak lazım, hiç durmadan çabalamak lazım. İnsanlar yenilmen için gözünün içine bakarken, sırf onlara inat ayağa kalkmak lazım. Yaşamak lazım, bazen düşünmeden öylesine gitmek lazım ya da o kadar sorun varken inadına bir kahve alıp oturmak lazım.
Şükrü Erbaş '
Tuhaf bir adam oldum Kendimle konuşuyorum evin içinde Biraz da şu koltuğa oturayım, diyorum Perdeleri ne kadar zamanda yıkardın diyorum Bir gün olsun açık bırakmıyorum yatağımızı El ayak değmeyen yerler nasıl tozlanıyor böyle Merak etme , Mutfağı tertemiz ettim Terlikler senin istediğin gibi duruyor Çamaşır ipini silmeden asmıyorum çamaşırı Bir kahve yapayım diyorum İki fincan koyuyorum , süt hazırlıyorum sana Sessizlikten mi nedir ? Bütün bunları yüksek sesle söylüyorum İnsan başka nasıl katlanır ölüme , bilmiyorum.
Sayfa 59 - KırmızıKediKitabı okudu
Öyle bir rüzgar ki, Kendi gitti, İsmi bile kalmadı yadigâr. Yalnız şu beyit kaldı, Kahve ocağında ,el yazısiyle: “Ölüm Allahın emri, Ayrılık olmasaydı."
Reklam
Prosopagnozi: yüzleri tanıyamama, herkesi yabancı olarak görme
*** Ben kötü biri değilim ama boktan bir şey yapmak üzereyim. Benden nefret edeceksin, başkaları da benden nefret edecek ama ne olursa olsun hem seni hem de kendimi korumak için bunu yapacağım. Bu bir bahane gibi gelebilir ama bende prosopagnozi diye bir şey var, yani sevdiğim insanlarınki de dahil yüzleri tanıyamıyorum; annemin yüzünü, hatta kendi yüzümü bile. İsimlerini ve hikâyelerini bilmediğin için sana hiçbir şey ifade etmeyen yabancı insanlarla dolu bir odaya girdiğini düşün. Sonra okula, işe veya daha da kötüsü herkesi tanıman gereken evine gittiğini ama oradakilerin de yabancı gibi göründüğünü hayal et. İşte benim için durum bu: Bir odaya giriyorum ve kimseyi tanımıyorum. Her oda, her yer için bu böyle. Bir insanı yürüyüşüne, hareketlerine, sesine, saçına bakarak tanıyabiliyorum. İnsanları ayırıcı özelliklerine göre öğreniyorum. Kendi kendime, Dusty'nin kepçe kulakları ve kızıl kahve Afro saçları var, diyorum ve erkek kardeşimi bulabilmek için bunu ezberliyorum ama o karşımda olmadığı sürece kardeşimin görüntüsünü, iri gözlerini ve kıvırcık saçlarını gözümde canlandıramıyorum. İnsanları hatırlamak, benim dışımda herkesin sahip olduğu bir süpergüç gibi.
Sayfa 9 - Pegasus Yayınları 1.Baskı : Istanbul, Ocak 2018/ Çeviren: Tuğçe Kayıtmaz/ Özgün Adı: Holding up the UniverseKitabı okuyor
"Ama insan daima açık kapı bırakmalı derim hep."
Gereksiz eleştiri gizli hayranlıkmış... Nerdesiniz " Kitap ve kahve kokusu " beyefendi...hesabınızı bulamadım da 😅Halâ mahkeme salonlarında mısınız yoksa ?
200 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Daha ilk sayfalarından bir tiyatro oyunu olduğunu hissettiren, oynanmak için harika bir atmosfer sağlanmış güzel bir kitaptı. Kitap, küçük bir kafede geçiyor ve bence odadaki her detay okuyucuların anlayacağı şekilde anlatılmıştı. O yüzden de olayın içine girmek hiç zor olmuyor. İçinde birkaç farklı hikaye var ve bu hikayeler kıssadan hisse tarzı işleniyor. Açıkçası zamanda geçmişe gitmek isteyen insanların daha fazlasını istemesini, farklı yollara başvurma çabalarını görmek çok isterdim. Maalesef kitabın böyle bir derdi yoktu ama yine de gayet okunabilir sevimli bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
Kahve Soğumadan Önce
Kahve Soğumadan ÖnceToshikazu Kawaguchi · Epsilon Yayınevi · 20215,2bin okunma
Bolca kahve,güzel şarkılar,bolca kitap ve derin bir yalnızlık. Benim tabiatım bu galiba...
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.