Yücel Altunay, Domates Saçlı Kız'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 5/10 puan

Çocuk edebiyatı dersi için okumuştum.Zorlansam da güzel çocuklar için ideal bir kitaptı .Kargaların hüküm sürdüğü bir şehir de geçen bir olay .Tabi benim tabirimle ,alt tarafı bir karga nasıl hüküm sürebilir diyebilirsiniz.Çok basit sürekli çirkin sesleriyle insanları çileden çıkardarak .Sonra birisinin bunları takip etmeye başlayarak olay başlar .Kargalar evlerden çaldiklari kitap ,gazete vs.eserleri okurlar ve birbirlerine anlatirken .Bir kızin günlüğünü çalar ve kitap başlar ,iyi okumalar gerisini anlatmayacağım

Harun Mert, bir alıntı ekledi.
24 May 09:55 · Kitabı okuyor

Karga da, maymun da kendi yavrularına Gülümser yalnız.

Ütopya, Thomas More (Sayfa 9)Ütopya, Thomas More (Sayfa 9)

Bir Yudum Kitap
Olan olmuştur, giden gitmiştir, yiten yitmiştir. Ne bütün bunlara mani olacak bir kudreti vardır insanın ne de geri döndürecek. Yaşayan, yaşamış herkesin ve her şeyin -belki de- bir vazifesi vardır, yerine getirecek. Hani Buzzati bugün doğsa bir kitap yazacak ve yeniden "Kargalar yuva yapar, kırlangıçlar gider." diyecek. Bir çıkmaza sürüklenmek istemiyorsak eğer ne karga baş tacı edilecek ne kırlangıca küsülecek. Altı üstü bir ömür var geçecek.

Günaydın. Olan olmuştur, giden gitmiştir, yiten yitmiştir. Ne bütün bunlara mani olacak bir kudreti vardır insanın ne de geri döndürecek. Yaşayan, yaşamış herkesin ve her şeyin -belki de- bir vazifesi vardır, yerine getirecek. Hani Buzzati bugün doğsa bir kitap yazacak ve yeniden "Kargalar yuva yapar, kırlangıçlar gider." diyecek. Bir çıkmaza sürüklenmek istemiyorsak eğer ne karga baş tacı edilecek ne kırlangıca küsülecek sevgili okur. Altı üstü bir ömür var geçecek. .

Kuş Koysunlar Yoluna
Bir karga bir kediyi öldüresiye bir oyuna davet ediyordu. 
Hep böyle mi bu? 
Bir şeyden kaçıyorum bir şeyden, kendimi bulamıyorum dönüp gelip kendime yerleşemiyorum, kendimi bir yer edinemiyorum, kendime bir yer... 
Kafatasımın içini, bir küçük huzur adına
aynalarla kaplattım, ölü ben'im kendini izlesin her yandan,
o tuhaf sır içinden! 
Paniğini kukla yapmış hasta bir çocuğum ben. 
Oyuncağı panik olan sayın yalnızlık kendi kendine nasıl da eğlenir.
Niye izin vermiyorsun yoluna kuş konmasına
niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına 
niye kimseler izin vermez yollarıma kuş konmasına? 
"Öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna" bir çocuk demiş.

Nilgün MARMARA

Olan olmuştur, giden gitmiştir, yiten yitmiştir. Ne bütün bunlara mani olacak bir kudreti vardır insanın ne de geri döndürecek. Yaşayan, yaşamış herkesin ve her şeyin -belki de- bir vazifesi vardır, yerine getirecek. Hani Buzzati bugün doğsa bir kitap yazacak ve yeniden "Kargalar yuva yapar, kırlangıçlar gider." diyecek. Bir çıkmaza sürüklenmek istemiyorsak eğer ne karga baş tacı edilecek ne kırlangıca küsülecek sevgili okur. Altı üstü bir ömür var geçecek.

Olan olmuştur, giden gitmiştir, yiten yitmiştir. Ne bütün bunlara mani olacak bir kudreti vardır insanın ne de geri döndürecek. Yaşayan, yaşamış herkesin ve her şeyin -belki de- bir vazifesi vardır, yerine getirecek.
Buzzati bugün doğsa bir kitap yazacak ve yeniden "Kargalar yuva yapar, kırlangıçlar gider." diyecek.
Bir çıkmaza sürüklenmek istemiyorsak eğer ne karga baş tacı edilecek ne kırlangıca küsülecek...

Sevinc*, bir alıntı ekledi.
 20 May 17:51 · Puan vermedi

Sevgili dost,
Bu sabah kuş sesleriyle uyandım. Ne güzel değil mi? Hayır, güzel değil! Açık penceremden ok gibi dalıp yastığıma saplanan karga sesleriydi. Kuş sesleri dediğimde aklına asla karganın gelmediğini biliyorum. Bu, karganın da bir kuş türü olduğunu bilmeyişinden değil, karganın türünün en önemli özelliği olan güzel bir ötüşten mahrum oluşundan elbette. Yüzümü yıkarken acaba diyordum; acaba türümüzün en önemli özelliklerini taşıyor muyuz? Hareketlerimiz ve sözlerimiz nerelere saplanıyor? Acaba insan denince hatırlanıyor muyuz?

Posta Kutusundaki Mızıka, A. Ali Ural (Sayfa 49)Posta Kutusundaki Mızıka, A. Ali Ural (Sayfa 49)
Selenay Rakıcı, bir alıntı ekledi.
19 May 23:55

Kiminle dostluk ettiğinize dikkat edin. Zira bülbül güle, karga çöplüğe götürür.

Mevlana, İskender PalaMevlana, İskender Pala