•.Esra.•

•.Esra.•
@kitabookya
422 syf.
·
Puan vermedi
Romanın kahramanı alkol bağımlısı, sürekli belayı çeken bir adam. Alkol yüzünden evi karısı terk etmesi gerekirken çocuklarını terk edip giden adam oluyor. Günün birinde alkol komasına girerek İzmir'de iken kendini bir anda Aydın'da buluyor. İşte bu andan itibaren olaylar absürt bir şekilde ilerliyor. karaktere bela makinesi desek yeridir. Köpek saldırıları, dayaklar, ifadeler uçsuz bucaksız olaylar silsilesi. Fakat her şeye rağmen sonu inanılmaz şaşırttı. Sonunu tahmin edemediğim nadir kitaplar arasında yerini aldı. Yazarın kalemi oldukça akıcıydı, kitabın sonunu merak ettirmeyi ve düşündürmeyi başardı. şimdiden iyi okumalar
Hakan Yücel
Hakan Yücel
Zifiriyet Fabrikası
Zifiriyet FabrikasıHakan Yücel · İkinci Adam Yayınları · 2020664 okunma
Reklam
324 syf.
·
Puan vermedi
Bilim kurgu sevenler buraya Muhteşem, inanılmaz akıcı ilerledi kitap. 2136 yılı Ankarasına Alin ile gitmeye hazır mısınız? Wells havasında bir kurguya sahip. Kesinlikle ileriki zamanlarda oldukça önemli bir kitap haline gelecek. Hatta Hollywood filmi bile olabilir. Oldukça beğendim. Sizce başka boyuttaki hayatlar tek bir zaman da birleşebilir mi? İşte buna cevap bulmak ve kitabın akıcılığı ile hayatı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar İnsan hayattan nasıl vazgeçebilirdi ve cesaret ve umut neden terk ederdi bilinci? Neden her şeyin bu kadar zor olduğuna inandırdık kendimizi? Ne zaman ikna olduk bana?
Tek Zaman
Tek ZamanSemra Aksoy · İkinci Adam Yayınları · 042 okunma
176 syf.
·
Puan vermedi
·
15 günde okudu
ŞERİFE BACI KİMDİR? Türk Kurtuluş Savaşı'nın Türk kadın kahramanı. Kastamonulu yaşlı kadın ve erkeklerle birlikte Kastamonu'daki cephanelerin Ankara'ya götürülmesinde verdiği mücadele sonucunda 1921 yılının Aralık ayında ağır kış şartları nedeniyle henüz 21 yaşındayken donarak hayatını kaybetti. Cephaneler ıslanmasın diye kazağını cephanelerin üstüne örtmüş, yavrusu ölmesin diye de üzerine abanmış ve bunun sonucunda kendisi soğuktan donarak vefat etmişti. KİTAP HAKKINDA Muharrem kaşıtoğlunun kaleminden çıkan bu önemli baş yapıt sizi kurtuluş savaşı dönemine götürüyor. Bir tarihçi olarak böyle eserler gördükçe göğsüm kabarıyor. Dil oldukça sade, duygulu ve diyaloglar muazzam. Öğrencilerime özellikle okumaları gerektiğini söyleyeceğim. Milli tarih bilincini oluşturmak için bulunmaz bir eser. Yer yer gözlerim dolarak okudum. Kütüphanemde önemli eserler arasında yerini aldı. Okutun okutturun.
Şerife Bacı
Şerife BacıMuharrem Kaşıtoğlu · Pozitif Yayınları · 2022101 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
272 syf.
·
Puan vermedi
·
19 günde okudu
Serinin ikinci kitabıyla geldim. İlk kitap o kadar güzeldi ki keşke daha uzun olsa demiştim. Bir baktım ikincisi çıkmış. Ve Enke'nin maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Bu defa anlatacak daha çok şey var. Nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle kitap yine inanılmaz akıcıydı. Dil oldukça sadeydi. Bu defa Yunan mitolojisiyle harmanlanmış olması ekstra güzel bir damak tadı verdi. Thor, Loki, Kirke, Odin ve sayamadığım daha çok karakter. Bir Marvel Avengers izliyor gibi hissettim. Sonunda Enke ve Thor'un tanışmasını hiç beklemiyordum. Harika bir son olmuş. Artık kesin kanaat getirdim kitabın kesinlikle filmie çekilmeli. Sabırsızlıkla üçüncü kitabı bekliyorum. İyi okumalar.
Mistik Konağın Koruyucuları 2
Mistik Konağın Koruyucuları 2Onur Ömer Düzgün · Perseus Yayınevi · 202355 okunma
250 syf.
·
Puan vermedi
·
11 günde okudu
İlk önce maviliğini kaybetti deniz. Acı acı esmeye başladı rüzgar. Yakındır örtmesi beyazlığın her yeri... Artık kış geldi... Küskün yüzünü gösteriyor Güneş. Ağaçlar teker teker vedalaşmış yapraklardan. Geceler uzayacak inat gündüzlere... Artık kış geldi... KİTAP HAKKINDA
Onur Ömer Düzgün
Onur Ömer Düzgün
'ün kaleminden ilk defa bir kitap okuyorum. Kurgusu oldukça başarılı, dili oldukça sadeydi. Yalnız keşke yayınevi sayfalarına daha çok özen gösterseydi. Çok fazla yazım hatası ve yanlış basım vardı. Onun dışında genel itibariyle konu sizi içine çekiyor. 1 gün bile sürmeden bitirdim. Sabırsızlıkla ikinci kitaba geçmeyi düşünüyorum. Bu arada bu yaşıma kadar ilk defa fantastik bir türde kitap okudum ve asla pişman etmedi. Olay örgüsü ise Enke ile başlıyor. Enke'nin gerçek babasının ortaya çıkmasıyla birlikte kendini yepyeni bir dünyanın içerisinde buluyor. Genel itibariyle ben çok beğendim. Enke'nin yaşadığı maceralara sizlerde tanık olmak isterseniz şiddetle tavsiye ederim .
Mistik Konağın Koruyucuları
Mistik Konağın KoruyucularıOnur Ömer Düzgün · Perseus Yayınevi · 2020103 okunma
Reklam
Reklam
37 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.