227 Sayfa

Murathan Mungan

227 Sayfa Sözleri ve Alıntıları

227 Sayfa sözleri ve alıntılarını, 227 Sayfa kitap alıntılarını, 227 Sayfa en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Bildiklerimle kötümser, irademle iyimserim ." Roman Rolland
Sayfa 8 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Gürültüsüz yazarların tadına onlara tırmanmayı bilenler varır ancak .
Sayfa 10 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Kitaplar yalnızca okunduklarında sizde uyandırdıkları , kışkırttıklarıyla değil , raflardaki varlıklarıyla bile hesaplaşmalara sürüklüyor insanı . Kitap, ömür ölçüyor.
Sayfa 11 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Bazen yalnızca iki dize bile sizi bir şairle akraba etmeye yeter. (...) Birlikte bir kahve içmek için buluştuğunuzda çok şey konuşabileceğinizi bilmenin yürek dolgunluğuyla okuyorum şiirlerini.
Sayfa 2 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
...kimse kimsenin fikirlerine saygı duymak zorunda değildir .Saygı duyulması gereken , başkalarının fikirlerini serbestçe dile getirip söyleyebilme hakkıdır. Burada onaylanan fikrin kendisi değil , onun dile getirilme hakkıdır . Kaldı ki memleketimize fikir diye sürülen " şey" lerin çoğunun kulaktan dolma bilgiler , ön yargılar , hurafe mantığıyla türetilmiş yalan yanlış kanaatler olduğu düşünülürse , bu durumun insanı saygı sınırlarını korumak konusunda hayli zorladığını da kabul etmek gerekir.
Sayfa 171 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Sanat doğası gereği hayattan aldığını yeniden hayata verir. Nice hesaplaşmayla başkalarının hayatına hayat verir.
Sayfa 163 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
"Maziyi düşündüm de..."
Değerini ancak meraklılarının bildiği küçük mücevher parçaları olarak yaşamak , bu şarkıların kaderidir.
Sayfa 41 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Her kitap , okuru için anladığı kadardır . Bazı okurların anladıkları, kitaplardan daha fazladır. Çünkü arkalarında önceki kitapların ışığı , gücü; yaşadıklarından oğrendiklerinin zenginliği vardır .
Sayfa 38 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Başkalarıyla yarışmaya kalkışmak , insanın kendini yenilemesine , aşmasına engeldir .Yolunu başka hayatların gölgesi keser çünkü. Gölgelerle savaşırsınız . Kendinizi mahkûm ettiğiniz gölgelerin gölgeleriyle.
Sayfa 100 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
Yolumuzu ışıklandıracak olan bilgi , her şeyden önce kendi aklımızı ışıtmalıdır. Yoksa öğrendiklerimiz , çok çabuk " yanlış öğrendiklerimiz" haline gelebilir. Bu da bilmediklerimizin başka bir kapısı demektir aslında .
Sayfa 3 - Metis yayınları 2010Kitabı okudu
202 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.