Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed

Muhammed Hamidullah

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed Yorumları ve İncelemeleri

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed yorumları ve incelemelerini, Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

9.510 üzerinden
15 Kişi · 2 İnceleme
280 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Muhammed Hamidullah, İslam ve Muhammed güzellemelerini en fazla yapan yazarlardandır. Örneğin Muhammed'in 700 kadar Beni Kureyza Yahudisini kestirmesi, mallarına, çocuklarına ve kadınlarına el koyması, kadınları cariye olarak dağıtması, bir kısmını ise silah almak için sattırmasına, Muhammed Hamidullah ''Muhammed onlara iyi niyetli davrandı.'' diyecektir. Bu yapılanlardan daha kötüsü var mıdır? Bilemiyorum. Ancak İslam ve Muhammed güzellemesi yapan ve insanlar için İslamı uygun bulan bu yazarlar, nedense yaşamak için Fransa'yı, ölmek için de Amerika'yı seçiyor. Hiç birisi Suudi Arabistan'da yaşayıp orada ölmeyi tercih etmiyor.
Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed
Allah'ın Elçisi Hz. MuhammedMuhammed Hamidullah · Beyan Yayınları · 200578 okunma
280 syf.
8/10 puan verdi
·
17 günde okudu
Başarılı!
Ramazan ayı münasebetiyle siyer okumak istediğimi söylediğim sahafım, temel eserlerdendir deyip verince, tereddüt etmeden alıp okudum, kitap roman havasında olmadığı için ekstra bir akıcılığı yok ama özgün ve yetkin bir yazar. Bazı görüşleri de ufuk açıcı, tavsiye ederim. Birçok yerin altını çizdim, tekrar bakacağım çizdiğim yerlere.
Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed
Allah'ın Elçisi Hz. MuhammedMuhammed Hamidullah · Beyan Yayınları · 200578 okunma