1000Kitap Logosu
Altın Gelecek
Altın Gelecek
Altın Gelecek

Altın Gelecek

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.0
12 Kişi
50
Okunma
14
Beğeni
571
Gösterim
305 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 39 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Ganj Yayınları · Ocak 2005 · Karton kapak · 9789758817139
Her zaman yaşam nehriyle birlikte git. Asla akıntıya karşı gitmeye, nehirden hızlı akmaya çalışma. Sadece mutlak bir rahatlık içinde, her an kendini yuvada, rahat ve varoluşun içinde huzurlu hissederek git. Unutmaman gereken şey yaşamın kısa değil sonsuz olduğu ve bu yüzden de aceleye hiç gerek olmadığıdır. Acele etmek yalnızca bir şeyleri kaçırmana neden olur. Varoluşun acele içinde olduğunu gördün mü hiç? Mevsimler zamanında gelir, çiçekler zamanı gelince açar, ağaçlar hayat kısa diye hızla büyümek için koşuşturmazlar. Tüm varoluş yaşamın sonsuzluğunun farkında gibi görünür. Biz hep buradaydık ve hep burada olacağız; tabi ki aynı biçimlerde, aynı bedenlerde değil. Yaşam evrimleşmeye, daha yüce evrelere erişmeye devam ediyor. Ama bunun bir sonu olmadığı gibi, bir başlangıcı da yok. Başlangıçsız bir yaşamla, sonsuz bir yaşamın ortasında varoluyorsun. Daima bu iki taraflı sonsuzluğun ortasında yer alıyorsun. Varoluşun gizemlerini soruşturmaya bıraktığın anda varoluş kapılarını sana açar, seni buyur eder. Ve varoluşun gizemlerine bir misafir olarak girmek onurlu bir şeydir. Doğaya saldırmak, doğayı zorlamak ise barbarlıktır. Altın gelecek işte bu olacaktır: bilim varoluşla bir mücadele veya çekişme yerine bir aşk ilişkisine girdiğinde; onunla tezat olarak değil, derin bir ahenk, derin bir dostluk içinde var olabildiğinde.
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺26,25
7.0
10 üzerinden
12 Puan · 3 İnceleme
Gülsüm yıldızlar
Altın Gelecek'i inceledi.
232 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Öncelikle osho gerçekten çok dahi bir filozof. Kitabın içeriği her türlü bilgilerle donatılmış bunların birkaçı şöyle; farklı din görüşleri , farklı filozof alıntıları, vecizeli söyleyişler, meditasyon ,mutluluğun aslında insanın içinde olup sadece insanın acılarla üstünü örtüğünu vs... Kitap gerçekten okumaya değer sade bir dil ve filozofların düşüncelerini açıklar bir nitelikte olduğunu söyleyebilirim.
Altın Gelecek
7.0/10
· 50 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Mahmut öztürk
Altın Gelecek'i inceledi.
305 syf.
·
10/10 puan
Oshonun diğer biyografik kitabıdır kesinliklr tavsye edilir yazarın anlatılmakla bitirilmeyeck birçok özelliği vardır şiddetle tavsiye edilir osho ( shree rajnessh) gelmiş grçmiş rn iyi filozoflardan biridr,
Altın Gelecek
7.0/10
· 50 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
305 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Oshonun diğer biyografik kitabıdır kesinlikle tavsiye edilir yazarın anlatılmakla bitirilmeyecek birçok özelliği vardır. şiddetle tavsiye edilir osho ( shree rajnessh) gelmiş geçmiş en iyi filozoflardan biridir.
Altın Gelecek
7.0/10
· 50 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1