Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil

7,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
567 gösterim
Blogcu Anne, tıpkı blogundaki gibi kitabında da, "Annelik şimdiye kadar yaptığım en güzel ama en zor iş" diyenlerin hislerine tercüman oluyor.

Parmak izi nasıl insandan insana farklılık gösteriyorsa, çocuk büyütmek de anneden anneye farklılık gösterir. Bununla birlikte annelikle ilgili bazı temel gerçekler var ki, dünyanın hiçbir yerinde değişmiyor.

Anne olan bir kadının hayatı ikiye ayrılıyor: Çocuktan önce ve çocuktan sonra. Bir kadının çocuktan önceki hayatında varlığının farkında bile olmadığı bazı kavramlar, çocuktan sonraki hayatında başköşeye oturuveriyor. Doğru bildiği yanlış oluyor, düz dediği tersine dönüyor. Yepyeni bir hayat başlıyor. Eskisine paralel, ama bir o kadar da zıt.

Annelik Her Zaman Tozpembe Değil, Blogcu Anne olarak tanıdığımız Elif Doğan'ın annece deneyimlerinden oluşuyor. Yazarın deyimiyle "Yol gösterme kaygısı yok; dertlere deva, kırıklara onarım gayesi yok".

Bebeğinizin uyku sorunlarına çözüm önermiyor. Yemek problemi olan çocukları iştahlı yumurcaklara çevirmiyor. Disiplin konusundaki sorularınıza yanıt olmuyor. Ama "Yalnız değilim" dedirtiyor, "birileri daha paylaşıyor benimle aynı kaderi."
Kısaca Blogcu Anne, tıpkı blogundaki gibi kitabında da, "Annelik şimdiye kadar yaptığım en güzel ama en zor iş" diyenlerin hislerine tercüman oluyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786050914092
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 21:57 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Blog yazılarından oluşmuş bi kitap. Kısa kısa bölümler, okuması kolay. İkinci çocuğu düşünmesem de insanın gözü korkmuyo değil. Umarım annelik bu kadar zor değildir. Tavsiye edilir.. =)

Gül yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

annelik üzerine yazılmış ve her annenin yaşadığı sorunlara eğlenceli bir bakış açısı..ama çoğu da doğru..mükemmel annelik mi? kaliteli annelik mi? diye sorgulayıp kitabın sonunda kendi cevabınızı kendiniz buluyorsunuz..