Aşkın Çincesi

8,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
684 gösterim
Asya'nın en büyük servetlerinden birinin vârisi olan Nicholas Young'ın, Singapur'da gerçekleşecek olan yılın düğününe Amerikan doğumlu Çinli kız arkadaşını davet etmesiyle başlayan roman, okura inanılmaz derecede eğlenceli saatler vaat ederken; bir yandan da üç süper zengin ve soylu Çinli ailenin dedikodu ve entrika dolu yaşamını gözler önüne seriyor.

Aşkın Çincesi; Şanghay'ın pırıltılı çatı katlarından Uzakdoğu'nun en görkemli ortamlarına; yeni zenginlerle kuşaklardır zengin olanlar arasındaki komik çatışmalara; genç, âşık, çekici ve çılgınca zengin olmanın sıradışı çelişkilerine içeriden bir bakışı yansıtan müthiş bir eser.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789752118591
 • Çeviri:
  Zehra Tapunç
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Cemre Kara 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gayet güzel okuması keyifli bir kitap özellikle okurken beni çokça acıktırması ve Singapur u Çin i hatta tüm Asya ülkelerini seyahat etmiş gibi hissettirmesi bu kitabı farklı kılıyor. Bu kitabı okurken kendimi Seyahatname oluyormuş gibi hissettim tabii kurguya diyecek lafım yok Zengin insanların ihtişamlı hayatını mükemmel bir dille anlatmış yazar.Tebrikler.

Kitaptan 2 Alıntı

Cemre Kara 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bazen hiçbir şey yapmamak en iyi tepki olabilir.

Aşkın Çincesi, Kevin Kwan (Sayfa 239)Aşkın Çincesi, Kevin Kwan (Sayfa 239)
Cemre Kara 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Birkaç yıl önce, "Asyalı bir aileniz olduğunu anlatan yirmi şey." başlıklı eğlenceli bir mail almıştı.Listenin ilk maddesinde: Anne ve babanız asla sadece "merhaba" demek için aramaz yazılıydı.

Aşkın Çincesi, Kevin Kwan (Sayfa 68)Aşkın Çincesi, Kevin Kwan (Sayfa 68)

Kitapla ilgili 1 Haber

Çin usulü bir romantik komedi
Çin usulü bir romantik komedi Aşkın Çincesi modern dünyanın merkezi New York sokaklarından Şanghay ve Uzakdoğu’nun pırıltılı atmosferine; sonradan zengin olan görgüsüz zenginlerle, soylu bir geçmişe sahip ve kuşaklardır zengin olanlar arasındaki komik çatışmalara; genç, âşık, çekici ve çılgınca zengin olmanın sıradışı çelişkilerine içlerinden bir bakışı yansıtıyor.