Atlantis'in Uyanışı Poseidon Savaşçıları

7,5/10  (6 Oy) · 
17 okunma  · 
4 beğeni  · 
568 gösterim
Son zamanlarda gerçekleşen vampir saldırıları yüzünden Dünya'da huzur bozulmuş, gezegenin üzerine adeta karanlık bir bulut çökmüştür. Bu tehlikeye karşı harekete geçecek, insanoğlunu ve Atlantislileri kurtarabilecek tek bir kişi vardır: Ven. Vampirler tarafından ailesi katledilen Erin, tüm yaşamını intikam üzerine kurmuş, oldukça güzel ve yetenekli bir cadıdır. İkisinin yollarını kesiştiren ise, tüm felaketlerin başını çeken vampir Caligula'dır.

Büyük tehdide karşı mücadele eden Ven ve Erin arasında gelişen karşı konulmaz sevgi zamanla hem Atlantislileri hem de Dünya'dakileri etkileyecek güce erişir. Peki iyiliğin kötülükle karşı karşıya geldiği bu savaşta Ven ile Erin zorlu mücadelelerini ne kadar sürdürebilecektir?

"Poseidon Savaşçılarının muhteşem hikâyesi Ven'in yolculuğuyla kaldığı yerden devam ediyor."
-Christine Feehan-

"Alyssa Day'in başarısı yine göz dolduruyor. Atlantis'in Uyanışı heyecan dolu hikâyesi ve kışkırtıcı karakteriyle sizleri yine kendisine hayran bıraktıracak. Bu dünyaya katılın, kesinlikle pişman olmayacaksınız."
-Kerrelyn Sparks-

"Alyssa Day'in karakterleri sizi alıp bir girdabın içine çekiyor. Uzun zamandır karakterlere veya bir hikâyeye kendimi böylesine kaptırmamıştım. Tadını çıkarın!"
-Susan Squires-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  385
 • ISBN:
  9786053481300
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
mucdem 
09 Tem 17:23 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Poseidon Savaşçıları serisinin ikinci kitabı, ilk kitabından daha çok beğendim. Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse; son zamanlarda gerçekleşen vampir saldırıları yüzünden Dünya’da huzur bozulmuş, gezegenin üzerine adeta karanlık bir bulut çökmüştür. Bu tehlikeye karşı harekete geçecek, insanoğlunu ve Atlantislileri kurtarabilecek tek bir kişi vardır: Ven. Vampirler tarafından ailesi katledilen Erin, tüm yaşamını intikam üzerine kurmuş, oldukça güzel ve yetenekli bir cadıdır. İkisinin yollarını kesiştiren ise, tüm felaketlerin başını çeken vampir Caligula’dır. Ven , namı değer Lord İntikam, Majesteleri,Quinn aracılığıyla Cadılar Meclisinden yetkili bir kişiyle görüşmeye gittiğinde karşısına arzularını da tetikleyecek bir cadı olan Erin çıktığında sıkıcı görüşme Ven için eğlenceye dönüşüyor.Erin ailesinin intikamını almak için hem Cadılar Meclisinin hem de Atlantislilerin yardımına muhtaç. Ven ve Erin vampirlerle savaşmanın yanı sıra birbirlerinin çekimine karşı koyamayıp sevginin gücünün ağırlığında dış tehlikelere karşı yürekleriyle savaşmaya devam ederler. Prens Conlan ile Riley’in bebeğinin riskli doğumu Erin sayesinde kazasız belasız atlatılıyor. Keyifli bir kitaptı, özellikle de Atlantisli savaşçıların birbirleriyle diyalogları çok eğlenceliydi. Okunabilecek bir kitaptı.

PINAR DEĞİRMENCİ 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin ikinci kitabı da bitti Atlantisin Uyanışı
Ven ve erin
İntikam prensi abisini korumak için yemin etmiş bir prens her şeye herkese karşı
Karşısına çıkan büyülü erini görünce herseyin değişeceğini anlar.
O bir cadıdir hatta Atlantis için önemli bir şifacıdir sesi ve müziği ile o bir taş ozanıdir
Kitap çok sürükleyiciydi sürekli neler olacak diyerek okuyorsunuz benim sesi burada da var en çok ona bayıldım neyse kitap harikaydı yine bayıldım geldik üçüncü kitaba

Kitaptan 2 Alıntı

Nurşen Demirbaş 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Sürpriz, sizi sefil Drakula özentileri! Bana Ven Helsing diyebilirsiniz! Ne var yani, espriyi anlamadınız mı ?"

Atlantis'in Uyanışı, Alyssa Day (Sayfa 16 - Martı)Atlantis'in Uyanışı, Alyssa Day (Sayfa 16 - Martı)
mucdem 
09 Tem 17:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

“Çok mu yaşlısın?” diye sordu aniden.
Ven durduğu yerde doğrularak bir kaşını kaldırdı. “Duruma bağlı. Sen olgun erkekleri mi seversin?”

Atlantis'in Uyanışı, Alyssa DayAtlantis'in Uyanışı, Alyssa Day