Avukat

7,3/10  (7 Oy) · 
18 okunma  · 
2 beğeni  · 
617 gösterim
Hiç hasta olmamış, olamayan, bağışıklık sistemi bilinen tüm hastalıkları yenen Hasta X. Sekiz yaşındaki lösemili oğlunun tedavisi için çırpınan bir baba. Hastalıktan, ölümden kâr sağlayan büyük firmaların tetikçileri.
Olayların ortasında 'müvekkil gizliliği' ilkesince hareket eden bir avukatın mücadelesi. Andy Prescott, Austin'deki en rahatına düşkün genç avukattır. Trafik cezalarına bakmaktadır ve ofisi, yıkık dökük bir dövme dükkânının üst katındaki küçük bir odadır. Dağ bisikletiyle gezmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek en sevdiği işlerdir. Andy hırslı bir avukat değildir, hayatı hafife alan biridir. Bu durum Teksas'ın en zengin adamının ofisine gelmesine kadar sürer. Milyarder Russell Reeves onu avukatı olarak işe alır. Andy basit hukuki işler karşılığında o zamana kadarki tüm kazancından daha fazlasını alır ve hayatı değişmeye başlar. Ama hiçbir şey karşılıksız değildir. …
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  391
 • ISBN:
  9944823531
 • Orijinal Adı:
  The Common Lawyer
 • Çeviri:
  Eren Abaka
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
salih 
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · 11 günde

Sadece trafik cezalarına bakarak sıradan, sade ve sıkıcı bir hayatı olan genç bir avukatın hiç hasta olmamış, olamayan, bağışıklık sistemi bilinen tüm hastalıkları yenen Hasta X'i arayan zengin bir iş adamının avukatlığını yapmaya başlamasıyla bol aksiyonlu yeni bir hayata başlaması ve sonrasında gelişen ilginç olayları konu edinen güzel bir roman.
Avukat ve müvekkil arasındaki yazışma ve görüşmelerin gizliliğinin korunması ve tanık sandalyesinde ifşa edilmemesi müvekkilin hakkıdır diyen Mark Gimenez bu çerçevede işliyor romanı.

Elmas 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

pek de başarılı bir üniversite hayatı olmayan ve bunun sonucunda da parıltılı bir kariyere kavuşamayan avukat Andy Presscot'un bir anda meslek hayatında yükselişine tanık oluyoruz bu kitapta.
meslek hayatındaki yükseliş hayatını da bir hayli değiştiriyor, hadi ama para hangi kapıyı açmaz ki?
Andy, SoCo'da bir dövmeci dükkanının üst katında alt düzey bir büroda trafik cezalarına bakıyordu. kendince bir taktik geliştirmişti ve aç kalmıyordu. ama bu şekilde yaşamak ona hiçbir getiri sağlamıyordu. kız arkadaşı yoktu, çünkü kızlar genelde ekonomi konusunda hırslı erkeklere güvenirdi. o ise boşvermişlik hissiyle hareket eden fakir bir avukattı.
bir gün hiç beklemediği bir yerden, Russel Reeves'den bir teklif aldı.
Russel Reeves, çeşitli yatırımlarıyla milyarlara sahip bir adam. böyle üst düzey bir milyarderin, fakir bir avukatla ne işi olabilirdi ki? ama para, bir kapıyı daha açmıştı ve Andy artık Reeves'in avukatıydı.
-
çok beğendiğim bir kitap olmadı, çünkü sıkıldım.
kötü bir kitap olduğunu iddia edemem ama konuya keşke biraz daha erken girilseydi de benim için akıcı bir kitap olsaydı.
onun dışında sevmediğim şeylerden biri çook fazla yazım yanlışları vardı. inanılmaz vardı.
ama eski bir basım olduğu gerekçesiyle bunu göz ardı edebilirim.
almanızı önerdiğim bir kitap değil, ama ilginizi çekerse tabii ki okuyabilirsiniz.

Demir Fesar 
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir avukat olarak bu kitap tabi ki hemen ilgimi çekmişti..okuma fırsatını da yakaladım.. Ilgi çekici bir kurgusu var fakat tam olarak ismiyle müsamma diyemeyeceğim hukuki şeyler yok bu kitapta ama okumaya değer tavsiye ederim.tabi ki Amerikan tarzı kitaplar sevenlere..

Kitaptan 6 Alıntı

salih 
03 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Mutluluğu mağazalardan satın alamazsın, Andy.Yaşarsın.Ben de öyle yaptım. Hayatımın her gününü istediğim şekilde yaşadım.Sevdim ve sevildim.Bu hayatta alınabilecek en büyük hediye.

Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 121 - epsilon)Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 121 - epsilon)

Austin' de bir milyon insan aşkı ve sevilmeyi bulacağını umuyordu; yarım milyon diğer yarım milyonu arıyordu.Genç insanlar, yaşlı insanlar,yalnız insanlar.Birileri olmadan uyanmak ya da bir yerlere gitmek istemeyen insanlar.

Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 62)Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 62)
salih 
03 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

- O bir milyarder
+ Evet. On beş kadar.
- Bu ona güvenmemen için on beş milyar neden demek.

Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 123 - epsilon)Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 123 - epsilon)
salih 
26 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Andy kötü adamların en sevdiği atını öldürmüşJohn Wayne gibi başını iki yana salladı. "Benim güvenilir küheylanım."

Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 21 - epsilon)Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 21 - epsilon)
salih 
03 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Neyse ki Memur Bobby Joe Jack, SoCo'da görevli değildi; SoCo'da bir kadının göğüslerine dik dik bakmak demek hayalarınıza inen tekme sayesinde Celine Dion ile aynı notadan şarkı söylemek anlamına gelirdi.

Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 75 - epsilon)Avukat, Mark Gimenez (Sayfa 75 - epsilon)