Eren Abaka

Eren Abaka

YazarÇevirmenEditör
7.8/10
1.351 Kişi
·
7.736
Okunma
·
0
Beğeni
·
121
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
541 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabı bitirmemin üzerinden saatler gecti ve ben hala hayal kırıklığı yaşıyorum. Keske devam edecek birkaç yüz sayfası daha olsaydı. Filmini izlemekten hiç hoşlanmamıştım fakat kitap hali alacakaranlığı muhteşem kılıyor. Şiddetle Tavsiye ediyorum arkadaşlar:))
541 syf.
Bunlarin serisini okudum okuduğumda çok güzel gelmişti . Ama ilk okuyanlar için daha doğrusu kitap okuma alişkanliği için iyi ama sürekli okuyacaklar için daha güzel kitaplar var. Okumak isteyenlere bu arada iyi okumalar:-) :-)
416 syf.
·1/10
Kitap tam anlamı ile rezalet. Amerikan Pastası - Kanada Pastası - Hızlı ve Öfkeli gibi filmlerden alınan sahneler ile Amerikan Teen dizisi.
Aynı zamanda öğretmen kemal Arka sıradakiler de tuzu biberi. Üniversite Dördüncü sınıftada edebiyata giriş dersi de bambaşka.
Kızımız bölümlerin başında çok sert çok dik başlı iken, Esas oğlan Sarp buna bir kelime söyleyince gözleri filan dolması da çok komik.
Karakterlerin sürekli gelgitler yaşadığını görüyoruz. Kötü kız bir anda duygusala bağlıyor. Duygusal çocuk bir anda kötüye bağlıyor. Kötü çocuk bir anda koruyucu iyiye bağlıyor.
Tuhaf bir hikayeydi.
384 syf.
·3 günde·5/10
Bu kitap için hissettiğim tek şey hayal kırıklığı. Malesef kitabın harika bir konusu olmasına rağmen yazar kitabı rezil bir hale getirmeye başarmış.
Betimlemeler çok zayıf, karakterler tam olarak oturmamış, en saçma olan kısımsa yazar gizem yapacak diye kendisini o kadar kasmış ki kitapta adam akıllı bir şey anlatmamış...
Normalde mitolojiye ilgi duyuyorum. Düşmüş meleklerin efsanesini büyük bir merakla okumuştum. Belkide bu konuda bilgim olduğu için kitap bana bu kadar yavan gelmiştir bilmiyorum.
Bana kızanlar olabilir ama ilk defa bir kitabın filmini kitaptan daha çok sevdim. Filmde her şey daha güzel anlatılıyor...
304 syf.
·Beğendi·7/10
İkinci kitap birinciye göre biraz daha aksiyonluydu. Ve bu kitapta Buğra ile Yağmur baş kahramanlardan çıkmışlar bence. Emir ile Didem'in çocuk istemeleri ve Didem'in sorunlu hamileliği. Yağmur'un kardeşi Melisa ile Savaş'ın aşkı da anlatılıyor. Melisa'nın babası evliliklerine karşı çıkıyor ve Savaş'ın sırrı ortaya çıkıyor. Savaş'ın eski sevgilisi işleri karıştırıyor. Buğra'nın şirkette aldığı yanlış kararlar davar tabi vs vs. İyi okumalar.
541 syf.
·10/10
Neredeyse cennet umudumdu o benim. Dinle ilgili tüm düşüncelerimle aramda duruyordu. Tutulma yüzünden güneşi göremez olmuştum :) muhteşem ötesi :)
416 syf.
·1 günde·5/10
Yorumlarda çoğu Wattpad gençlik kitabından farklı dediler diye şans verdim ama Alya'nın gençlik kitaplarındaki "klişe saf kız" yerine kendini daha iyi bilen ve uyanık olması dışında pek de bir farkı yoktu. Karakterler arası diyaloglar eğlenceli denilebilir.

Yalnız yine "kötü çocuğa aşık olma" klişesi kullanılmış. Sarp ne bir eksiği ne bir fazlası olan kötü çocuk işte. Açıkçası Enes-Alya olsa daha iyi olurdu. Ama kötü çocuk/ iyi çocuk ile -yani Enes- bir aşk üçgeni klişesini beklediysem de bunu vermemesi güzeldi.

Devam edecek ibaresi görmediğim için herhalde bir kitapta bitirdi konuyu dedim fakat devamı gelecek gibi görünüyor. Devamını okuyacağımı pek sanmam.
488 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Yazarın kitabını beğendim. Akıcı anlatımı ve hikayesi ile güzeldi. İlk başlarda konu basit bile gelse sonradan çok güzel oldu. Sırlar ortaya çıktı ve hikaye daha da güzelleşti.
Konusuna gelince Yağmur üniversiteden mezun olduğu gün babasının kanser olduğunu öğrenir ve babasının son isteği ile Buğra ile evlenmeye karar verir. İlk başlarda anlaşmalı başlayan zoraki evlilik sonun da tabi ki gerçek aşka dönüşür.
Ana karakterler Buğra İle Yağmur olsa da arkadaşları Emir ile Didem'in aşkı da anlatılıyor . Güzeldi. İyi okumalar.
541 syf.
Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob’un arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.
541 syf.
·38 günde·Beğendi·10/10
Seattle gizemli , öldürücü bir tel tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir onu araştırmaya devam ettiği’nden dolayı Bella kendini tehlikeyle çevrili buldu.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob’un arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: HAYAT ya da ÖLÜM. Fakat hangisi ?

Yazarın biyografisi

Adı:
Eren Abaka
Unvan:
Çevirmen, Editör

Yazar istatistikleri

  • 7.736 okur okudu.
  • 41 okur okuyor.
  • 842 okur okuyacak.
  • 27 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları