Babil'in Dirilişi 1

9,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
3 beğeni  · 
746 gösterim
İncil kehanetlerinin sırları çözülüyor...

Şaşırtıcı bir cesarete sahip olan Michael Murphy, üniversitede kürsüsü olan bir İncil kehanetleri uzmanıdır. Aynı zamanda büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalan antik eserlerin korkusuzca peşine düşen bir arkeologtur. Bu korkusuzluğu onu en tehlikeli şeytan ile karşı karşıya getirir. Babil Kralı Nabukadnezar'ın yaptırdığı ve gizli güçlerin eline düştükten sonra üç parçaya bölünüp dünyanın farklı yerlerinde saklanan Yılan Heykeli'nin peşinde bir maceraya davetlisiniz.

Kehanete göre, Yılan heykelinin parçaları birleştiğinde dünyanın sonu gelecektir. Ama aynı zamanda Kutsal Kitapların tarihsel gerçekliği de ispatlanacaktır. Ancak işin içinde gizli güçler, medya patronları ve hıristiyan fanatikleri de vardır. Murphy'nin Irak'tan Mısır'a uzanan heyecan verici macerasını bir solukta okuyacak ve uzak geçmiş sırların açığa çıkışına tanık olacaksınız. Bütün insanlığın sonunu getiren geriye sayım başladı.

Ve bu sadece başlangıç...

"Ben Babil'in Dirilişi ile ilgili daha önceki tüm kitaplarımdan daha fazla heyecanlıyım. Babil'in Dirilişi'ndeki fikrim, daha önce "Left Behind" serisinde kullanmadığım İncil kehanetleri üzerine kurulu yeni ve hızlı okunan bir kurgu serisi yaratmaktı. Babil'in Dirilişi, dünya tarihinin en dramatik periyotlarından birinde geçiyor. Ben bunu; önemli vahiylerle dolu ilgi çekici, merakla okunan, büyük bir macera haline getirmeye çalıştım.
Umarım Babil'in Dirilişi'ni keyifle okursunuz."

Tüm dünyada 50 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan "Left Behind" serisinin yaratıcısından güçlü ve yeni bir macera....
(Tanıtım Bülteni'nden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2005
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789752540217
 • Orijinal Adı:
  Babylon Rising
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Neden Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
03 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Nebukadnezar zamanında yapılan ve sonrasında yok edilmesi emri verilen bir altın baş heykeli ve Hz. Musa tarafından yapıldığı rivayet edilen bir pirinç yılanı, kötü emellerine alet etmek, Babil İmparatorluğu'nu günümüzde kurarak dünyanın hakimi olmak isteyen Yediler adında bir grup ve tetikçileri Pençe'ye karşı arkeoloji hocası Michael Murphy'nin mücadelesini anlatan oldukça güzel bir macera romanı.
Yazar, diğer romanlarında olduğu gibi bir misyonermişcesine Hristiyanlık propagandası yapıyor ancak bu, kitabın çok güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Diğer kitaplardaki bütün esas karakterler de mevcut.
Macera romanı severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

selen tunç 
24 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ıncılın kehanetlerını bulmak ıcın ugrasan unı.de ogr.gorevlısı bır arkeologunkıkayesı.Hem anlatımı guzel hem akıcı bır macera romanı. guc kotulerın elıne gecerse Babıl dırılecek ve dunyanın sonu gelecek!

Kitaptan 1 Alıntı