Balık Ve Tango

7,2/10  (6 Oy) · 
9 okunma  · 
4 beğeni  · 
514 gösterim
Ben bir muhacir kızıyım, ah bahtım..Pılı pırtıyı en iyi ben toplarım. Hiç bir şey olmamış gibi güleç durmalı yüzüm. Rengim kimseye uymuyor ve çoğu kez hercai bilirler bu yüzden beni, biliyorum. Uygunsuzum. Halbuki ev taşınırken hep en sona kalan ve çoğu kez de perdeleri sökülmüş bir pencerinin içinde unutulan küpe çiçeği kadar yalnız ve vazgeçilmeye hazırım...Ya da yüzündeki çizgiler, bir nineninkinden daha kahırlı tahta yolculuk bavulları..Veya derhal sarılacak göçünü arayan deste deste urganlar..Kardeşim kadar benzerler bana..Bavullar ve urganlar..Kolları hep sıvanmış ve çok gayretli bir çalışkanlık gibiyim.. Gür bir nara yetişsin şimdi beni örtemeye...Üzüldüğümü kimse fark etmesin, ne arkadaşlarım, ne ziyaretçiler, ne hemşireler..Bir nara..Yetişsin. Hatta biliçsizce. Hiç fark etmez.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  154
 • ISBN:
  9789759950477
 • Yayınevi:
  Dergah Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

saklanacak delik kalmıyor bu aydınlatmanın altında, ışıl ışıl sen ve ben..
ışıl ışıl..
böyle zoraki aydınlatma günlerinde,yüzünüzdeki çocukluğunuzdan kalma suçiçeği izleri veya kitap okurken kaşlarınızı hep çatmaktan mütevellit alnınıza yürüyen dikine derin çizgi, nasıl ortaya aşikar dökülüverirse, sen de öylesin.. saklayamıyorum seni..
ama öte yandan kimsecikleri de yakalamak istemiyorum yüzümde meraklı meraklı gezinirken.. sanırım tüm korkum bu..
benden kopanın, koparken saçtığı o göz kamaştırıcı aşk ılımasında, kimse görmesin yüzümü..
her şiir, iskeleden kalkan bir gemi gibi ayrılıklarla dolduruyorsa şairin içini..
-buna katlanamam ben- bütün şiirlerimi yarım bırakıyorsam sebebi sensin.. ölmeden evvel hiçbir şeyi tamamlamamaya yemin ettim ben..
bırak her şey yarım ve dağınık kalsın bu yüzden..

Balık Ve Tango, Sibel EraslanBalık Ve Tango, Sibel Eraslan
Yusufcan Durmuş 
18 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yorulmuştuk hayattan. Kayıtsızca sokulup, birbirimizin içinde uyuyuvermekti dileğimiz sanırım. Rüyalarım vardı. Ve rüyaların. Anlatmak istiyorduk birbirimize. Kimseye itiraf edemediğimiz uçurtmalar biriktirmiştik içimizde. Birbirimizin göğü olacaktık. Akranı olacaktık. Birbirimizin göğünde uçmaktı dileğimiz. Sanırım ikimizin de aradığı kayıp bir çocukluktu.
Aşk; akranını bulamamış bir çocuktur... Hayata teğet geçer bu yüzden.

Balık Ve Tango, Sibel Eraslan (Sayfa 25 - Dergah 4. Baskı)Balık Ve Tango, Sibel Eraslan (Sayfa 25 - Dergah 4. Baskı)