Ben Melek

9,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
462 gösterim
Şubat, 1980, karanlık bir gece vakti…

Sokağın ortasında göğsüne saplı bir kurşunla yerde yatan bir adam; dizlerinde sevdiği adamı taşıyan gözleri yaşlı bir kadın; evinde, pencerenin kenarında karnında duyumsadığı bebeğinden kurtulmayı uman çaresiz bir anne; kilometrelerce uzakta hamile karısını düşünen, ciğerlerinden hasta bir adam.

Ben Melek 80’lerdeki olayları ve yaşananları konu edindikçe dar imkânsızlıklar arasına sıkışıp kalmış insanlar nefesleniyor satır aralarında; unutulmaması gereken insanlık dersleri verip, derhal unutulması gereken yanlışlıklarımızı hatırlatıyor ve bunca karmaşanın ve bunca yitip giden hayatın arasından okuyucusuna soruyor: Peki, kim Melek?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  ISBN:6058885394
 • Yayınevi:
  Naviga
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ümit İhsan tesadüfen tanıştığım bir yazar ve Ben Melek'te kitapları arasından tesadüfen seçtiğim biri. Ve bu tesadüfler olmasa ben, böyle kaliteli bir yazardan habersiz, kitap okuruyum diye ortamlarda gezip duracaktım. Hayata bak. Olmayacak kitaplar, sahillerde, plajlarda herkesin elindeyken böylesi bir kitap kıyıda köşede kalsın. http://ucalisan.blogspot.com.tr

Kübra Hökelek 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Başka hayatların içlerine girdiğimde:'Insanlar neler neler yaşıyor halimize bin şükür.' dediğim çok olmuştur. Bu kitabın nerdeyse her sayfasında düşündüm bunu. Kesinlikle okunması gereken bir yaşama tutunma öyküsü.

Kitaptan 1 Alıntı

Umut Çalışan 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Şimdi o hayaller çok uzak; meğer ne kolaymış hayal kurmak ve ne zormuş o hayallere hayat vermek, şimdi çok iyi anlıyorum."

Ben Melek, Ümit İhsanBen Melek, Ümit İhsan