Giriş Yap

Beyaz Diş

"Hayvandaki zekâyı görüyor musun?" diye devam etti Scott aceleyle. "Ateşli silahların ne anlama geldiğini senin benim kadar biliyor.
Reklam
hayvanat bahçelerinde kafes arkasına atılan hayvanlar için:
Hayat, onun için bir cehenneme dönüşmüştü. İnsanların eline düşüp küçücük kafeslere kapatılmak için yaratılmamıştı. Ama karşılaştığı muamele tam da buydu.
Beyaz Diş, Jack LondonSayfa 169 - Nefretin Saltanatı
Tanrısallık, gizem ve gücün ete kemiğe bürünmüş haliydi.
İnsan yenildiğini düşünürse, yarı yarıya öyle sayılır.
Reklam
224 syf.
·
Puan vermedi
Merhabalar yine güzel bir eserin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Jack London yazarımız bize beyaz diş adı altında bir insanı kurt karakteriyle anlatmış bana göre ben okurken öyle hissettim. Kitabı okurken ormanın o vahşi havasını dağları açlığı, kıtlığı acımasız dövüşleri hissediyor insan. Bir insan nasıl yetişirse ne öğretilirse onları yapar doğal olarak bilmediği birşeyi yapması biraz zaman. Alıyor doğal olarak beyaz diş de hırçın bir şekilde yetiştiriliyor orman kanunlarına göre yetişiyor ve çok asi hırçın bir canlı oluyor Sonunda sevgiyle tanışıyor ama tabi ilk başlar da bilmediği bir duygu olduğu İçin tepkisi kötü oluyor, ama pes etmiyor ve sevgi onun içindeki hırçınlığı öldürüyor. Yazarımız bize sevgi iyileştirir sözünü çok güzel bir şekilde beyaz diş bir kurt karakteriyle anlatmış. Çok güzel bir kitap mutlaka okuyun derim. Kitaptan sözlerle incelememi bitiriyorum. Bir kimse kişiliğine uymayan bir şeyi yapmaya zorlanamaz. Basit yaratıkların iyi ve kötü niyeti daha kolay anlaşılır. iyi olan şey rahatı ve memnuniyeti getirir;Acıyı dindirir.Bu yüzden de sevilir. Kötüyse rahatsızlık tehdit ve acı dolu şeyleri temsil ettiği için nefret uyandırır.  Adalet konusunda ve eşit şartlar altında oynanan oyun hakkında hiçbir düşünce sahibi değildi. Keyifli okumalar.
Beyaz Diş
8.7/10 · 57,3bin okunma
2
1000
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42