Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Beyaz Diş

Jack London

Beyaz Diş Gönderileri

Beyaz Diş kitaplarını, Beyaz Diş sözleri ve alıntılarını, Beyaz Diş yazarlarını, Beyaz Diş yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Biri için hayatın yolu ötekini yemekten, öteki için hayatın yolu berikine yem olmamaktan geçiyordu.
Aşk, yiyecek bulmaktan daha amansız daha acımasız bir meseleydi.
Reklam
Başkasına dayanmak, tek başına durmaktan her zaman daha kolaydır.
İnsan-hayvanlar;
Onlar efendiydi; bilinmeyenin her türlüsünün ve imkansız güçlerin sahibi, canlı olan ve olmayan her şeyin hakimiydiler. Hareket eden şeylere boyun eğdiriyor, duran şeyleri hareket ettiriyor, kuru odunlarla ölü yosunlara can vererek onlardan güneş renkli, yakıcı ve ısırıcı canlıyı üretiyorlardı. Ateş yakanlardı onlar! Tanrıydılar!
Dünya, şaşırtıcı bir yerdi. İçinde hayatın kıpırdanışını hissetmek, kaslarının hareketini fark etmek, sonsuz bir mutluluk kaynağıydı. Av peşinde koşmak, büyük bir heyecan ve coşku veriyordu. Öfkeler ve savaşlar, aynı zamanda haz veren şeylerdi. Hatta korku ve dehşet ile bilinmeyenin gizemi bile bu hayata bir şey katıyordu.
Hayat, ne yapmak için donanımlıysa, en çok onu yaparken zirvesine ulaşır.
Reklam
Her terslik bir şey öğretiyordu ona.
… Dünyada sonsuz özgürlük diye bir şeyin olmadığını, hayatın bazı kısıtlamaları ve sınırları olduğu duygusunu yerleştirmişti ona. Bu sınırlar ve kısıtlamalar, yasalardı. Yasalara uymak, acıdan uzak olmayı sağlar ve mutluluk getirirdi.
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.