Bir Yaz Gülüşü Sedikhan Serisi 6

5,7/10  (9 Oy) · 
41 okunma  · 
6 beğeni  · 
789 gösterim
New York Times'ın en çok satan yazarı Iris Johansen'den heyecan verici bir maceranın ve dizginlenemeyen bir tutkunun birinci sınıf hikâyesi...

Bir Yaz Gülüşü...

Çok genç olmasına rağmen Zilah Dabala'nın acı ve üzüntü veren bir geçmişi vardır. Her sorunu tek başına halledebileceğine inanmaktadır. Bir terörist grup tarafından rehine olarak kaçırılmış olmasına rağmen yardım almadan kurtulabileceğini düşünmektedir... Ama Daniel onu kurtarmaya kararlıdır. Kaçışları, ikisinin de daha önce bilmediği duyguları ateşler.

Daniel Seifert dünya çapında yüksek riskli koruma görevleri yaparak hayatını tehlike ile iç içe yaşamaktadır. Ama bu sefer kurtarması gereken genç kadının fotoğrafına bakarken kader oyununu oynamaya başlamıştır. Kadının sıcak gülümsemesi, hayatı boyunca aradığı şeyi bulduğu hissini vermektedir.

Fakat Daniel, Zilah'ın geçmişteki trajik sırrını öğrendiğinde, onu sonsuza dek kaybetmekten korkar. Ölümü birçok kez alt etmiş, karşısına çıkan zorluklarla başa çıkabilmiştir ama genç bir kadına aşkın iyileştirici gücünü öğretmeyi becerebilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9786055872526
 • Orijinal Adı:
  A Summer Smile
 • Çeviri:
  Nur Seda Malikler
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
fulden ufacık 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Dikkat spoiler içerir!
Roman Zilah Dabala ile Daniel Seifert arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Eskiden Bestseller kitapları daha çok okuyordum. Bu da o kitaplardan biri. Ben isminden dolayı bu kitabı almıştım. Gülümsemek, yüz,insan vb. kelimeler kitabın adında yer alınca bende merak uyandırıyor. Klasik aşk hikayesi. Fakat bu kitapta Zilah'ın karanlık geçmişi de eklenince psikolojik olarak neler olacağını merak ettiğim için almıştım.
Zilah çok genç ve güzel bir kadındır.Yıllar önce başına talihsiz bir olay gelmiştir.Fakat bu talihsiz olay sonucunda her sorunu kendi başına halletmeye çalışır.Kendini zayıf görmeyi sevmez. Geçmişinde kaçırılıp tecavüz edilip uyuşturucu verilmişti.
Yıllar sonra bir terörist grubu tarafından rehine olarak kaçırılır. Ama kendini yardım almadan kurtulabileceğini düşünür. Daniel onu kurtarmaya kararlıdır. Daniel çok yakışıklı biraz kaba önceki ilişkilerinde daha önce hiç bir kadından Zilah kadar etkilenmemiştir. Onda kendinde neyin etkilediğini düşünüp durur. Daha Zilah'ın fotoğrafına ilk baktığı andan itibaren Zilah'dan çok etkilenir ve fotoğraftaki gülüşünü bir yaz gülüşüne benzetir.
Kurtarılma olayında Zilah da Daniel'dan etkilenmeye başlar. Bu etkileşim yakınlaşmaya kadar gider. Daha sonra ikisi bir mağarada beraber olurlar. Daniel'in da kapalı alan korkusu olması bu olayı tetikler.
Mağaradan çıktıktan sonra Zilah'ı akrep sokar, Daniel'da onu arkadaşının evine götürür. Daniel arkadaşının evinde onu iyileştirmesine yardımcı olur. Tabi Zilah iyileşirken Daniel'da onun geçmişini öğrenir ve onu kırmamak için daha dikkatli davranmaya başlar. Zilah'ı kaybetmekten korkar. Zilah'ın da aklı karışmaya başlar. Daniel'in bir anda değişmesine anlam vermeye çalışır.
Daniel'in arkadaşı olan ev sahibi kızla konuşur ve Daniel'in için tehlikeli olduğunu söyler.
Bu adamın himayesinde bir kız vardır. Kızın adı Pandora'dır. Kız çok deli dolu ve biraz erkek gibi davranan biridir. İyi ata biner hatta Zilah'ın banyosuna kaplan yavrusu bile sokar. Pandora, Zilah'ı iyileştirmeye çalışır ve ikisi yakın arkadaş olurlar. Pandora'da evin sahibine aşıktır.
Sonunda bir gün kaçtığı terörist bunu yakalar ve Daniel son anda yetişir ve kızı kurtarır.
Bu olay sırasında Zilah, Daniel'in geçmişini bildiğini öğrenir ve kendisinin niye onun yanında tutmak istediğini sorar. Kendisini yem olarak mı kullandığını merak eder. Daniel ise bu soru karşısında sinirlenir ve hayır cevabını verir. Zilah ise ondan ne istediğini sorar. Daniel onu incittiğini düşündüğünü söyler. Zilah ise kendisini incitmediğini sadece onu sevmesini istediğini söyler. Birbirlerine aşklarını itiraf ederler. Ve en sonunda Zilah gülümser tabi bu gülüş Daniel'in en sevdiği yaz gülüşüdür...

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
17 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aşk romanı. Güzel, akıcı. Tavsiye ederim.