Bize Her Yer Trabzon

8,3/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
6 beğeni  · 
461 gösterim
"Gün ışığı, en doğudan merhaba der memlekete. Trabzon şehri de, ilk selamlananlardandır Karadeniz'de... Aldığı erken selamın hakkını verir ele avuca sığmayan Trabzonlu... Yurduna, bambaşka ilkler armağan eder her alanda. Futbol, belki en göze çarpanıdır...

1800'lerde Trabzon'da futbol turnuvaları düzenlenirken, tarih 1922'yi gösterdiğinde Anadolu'nun ilk futbol kitabı yine bu şehirde yazılır. Bunun da hakkı ödenir; tam 45 yıl sonra, yazdığı kitapta yeni bir sayfa açar şehir Trabzonspor'la birlikte ve yepyeni ilklerin temelini atar.

Bugün ise ilk defa bir takımı, taraftarı anlatıyor. Futbolu aşan niteliğiyle, sosyolojik bir saha çalışması halini alıyor adeta bu kitap. Bir futbol takımından öte; bir şehri, bir kimliği, bir duruşu ve bir kültürü sunuyor satırları arasında.

Bize Her Yer Trabzon, kilometrelerin anlamını yitirdiği sevgi yoğunluğunda, bir çift rengin ardına düşen milyonların sesi oluyor.

Tanıtım Yazısı'ndan
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  407
 • ISBN:
  9786055944117
 • Yayınevi:
  Anekdot Yayınları
 • Kitabın Türü:

Birçok Trabzonsporlu taraftarın yazdığı yazılardan oluşan bir kitap. Okurken güldüğüm yerlerde oldu hüzünlendiğim yerlerde. Taraftarlar öyle içten yazmışlar ki... Kimisi nasıl bu takıma tutulduğunu anlatmış, kimisi maç maceralarını, kimisi de duygularını dökmüş.
Trabzonspor olur da Kazım Koyuncu'ya değinmeden olur mu? Kazım Koyuncu'yla ilgili öyle güzel yazılar var ki... Keşke dedim keşke onu hayattayken tanıyabilseydim.
Kitabı okurken bir kere daha gurur duydum Trabzonsporlu olmakla...