Can Dostum Bir Sevgi Romanı

8,1/10  (34 Oy) · 
76 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.094 gösterim
New York Times Bestseller listesinde tam 52 hafta kaldı.

Köpekler hakkında bir roman, insan hayatının en derin meselesi olan “Neden buradayız?” sorusuna cevap verebilir mi?

Can Dostum, bir köpeğin birkaç farklı yaşam boyunca varlığının amacının peşinde koşmasının hikâyesi… 2006’da Ulusal Köşe Yazarları Derneği’nden En İyi Mizah dalında ödül alan ve 2011’de YILIN KÖŞE YAZARI seçilen W. Bruce Cameron’ın bu iç açıcı ve komik romanı, bir köpeğin pek çok hayatının duygusal ve eğlenceli hikâyesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda insan ilişkilerine ve insanla en iyi dostu arasındaki kopmaz bağa köpeğin bakış açısından bir yorum getiriyor.

"Muhteşem bir kitap. Hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum…"

- Alice Walker, Pulitzer ödüllü yazar -

"Hayatında bir köpeği sevmiş olan herkes, bu bilgelik dolu, dokunaklı ve çok eğlenceli kitabı okumalı."

- Dr. Marty Becker, Good Morning America -

"Elimden bırakamadım. Bitirdiğimde, kısa süre önce ölmüş olan köpeğimin bu kitap aracılığıyla benimle konuştuğu hissine kapıldım. "

- Dina Zaphiris, Animal Planet -

"Bir köpeğin komik, büyüleyici ve kesinlikle inandırıcı birkaç hayatının hikâyesi olan bu kitap, reenkarnasyonun olduğuna ve yazar W. Bruce Cameron’ın bundan önceki hayatında bir köpek olduğuna ikna etti beni. Başka türlü, dört patili bakış açısından hayatı, sevgiyi ve sadakati bu kadar dokunaklı bir biçimde nasıl anlatabilirdi ki?"

- Victoria Moran -

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9786056370847
 • Orijinal Adı:
  A Dog's Purpose
 • Çeviri:
  Seda Çıngay
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Gonca Çiftçioğulları 
20 Haz 13:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç bir hayvanin dostluğunu kazandınız mı?Eger kazanmadiysaniz hayatınızda büyük bir eksiklik var demektir. Onlar kadar karşılıksız, özveriyle ve icten seven bir canli daha yoktur sanırım.Simsicak duygularla bir köpeğin ağzından yazilmis duygu yüklü cok guzel bir kitap.Eminim bir solukta okuyacaksınız.

Şeyda Ilgaz 
20 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle böyle bir köpeğim olmalı dedirten bir kitap. Yer yer güldürüp eğlendirirken sonlara doğru duygu yükü arttı. Hayvansever herkese tavsiye ederim. Zaten okuduktan sonra hayvanları sevmemek mümkün değil.

Deniz Erol 
19 May 13:07 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sadık, iyi ve eğlenceli bir köpeğin kendi gözünde gördüğü hayatı konu alan, köpekseverler için okunması gerekenlerin başında olması gereken ve keşke benimde böyle bir köpeğim olsaydı dedirttiren sürükleyici ve harika bir kitap. Kesinlikle okumanızı öneriyorum.

Elseis Ku 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir köpek severin mutlaka okuması gereken kitaplar listesinin ilk sırasında bu kitap. Mutlaka okunmalı, insanın hayata bakışını değiştiriyor...

silaes 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kendi görüşüme göre mükemmel bir roman. İçinizi sıcacık bir hisle kaplayacak gelişmeler. Hayatta Her şeyin ve herkesin bir rolü, yaşam sebebi var. Köpek bile olsa.. Bir yandan gülerken, bir yandan da duygulandım..

Gül yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

deniz kenarında sırf elim boş kalmasın diye elime aldığım kitaplardan biridir ama hayata bakışımı da değiştirmiştir..hayvanları sevmeyen insanlara bile sevdirecek türden bir kitap olduğunu düşünüyorum..yüreğiniz üşüyorsa mutlaka okumalısınız..

Mâsiva 
 28 Oca 16:43 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi

Bir köpeğin gözünden anlatabilinecek en güzel, en komik, en hakli, en DOSTça bakış açısından anlatmış yazar. Sanırım Bruce Cameron köpeklerin hayata ve bize bakış açısını çok güzel yakalamış. :)

Zeynep Y. 
21 Haz 2013 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kopegim yosundan uzakta okuyamadim bu kitabı. Okuyunca ne demek istediğimi anlayacaginizi umarım.

Berfin Sarıdağ 
01 Eki 2014 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

çok arkadaş canlısı bir kitap

Kitaptan 1 Alıntı