Giriş Yap
Özdenokur
@ozdenokur
Cogito ergo sum Primum nihil nocere
275 okur puanı
15 Nis 14:14 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Allah sevgisi, sevginin zirvesidir. İnsan Allah'tan başkalarına da sevgi besleyebilir. Fakat hiçbir şeyi Allah'ı sever gibi sevmemelidir.....Allah'tan başkasını Allah'ı sever gibi sevmek, sevgiyi tutkuya dönüştürür. Sevgi özgür kılar, tutku tutuklar.
Alemlerin Rabbi Allah (cc) -bilmek -tanımak -anlamak, Mustafa İslamoğluSayfa 110 - Düşün Yayıncılık, 14.baskı Haziran,2012
224 syf.
Beynin cinsiyeti var mıdır? Erkek beyni ile kadın beyni farklı mı çalışır? Neden erkekler kadınları, kadınlarsa erkekleri anlamakta zorlanırlar? Yazar Serkan Karaismailoğlu, bütün bu sorulara ve daha fazlasına bilimsel bilgiler ışığında ve fakat günlük konuşma dilinde ve çoğu zaman da esprili olarak cevap veriyor. Ben oldukça beğendim. Tavsiye edebileceğim bir kitaptır .
Kadın Beyni - Erkek Beyni
8.6/10 · 6,3bin okunma
Reklam
110 syf.
Mevlana'nın Rubaileri, son derece derin anlamlar içeren, insanı düşündüren bir eser. Mevlana'yı anlamak için okumak, düşünmek , sonra yeniden okumak ve yeniden düşünmek gerek. Dolu dolu bir eser. Konuyla ilgili olan herkese tavsiye ederim.
148 syf.
Hermann Hesse, bu kitabında Siddhartha adlı bir kişinin hayatı anlayış ve anlam arayışını konu ediniyor. Bunun için herkesten farklı yöntemler deneyen Siddhartha değişik deneyimlerle hayatın ve kendinin anlamını bulmaya çalışıyor. Aslında tam olarak anlatılamayacak, ancak okunursa anlaşılabilecek bir kitap. Felsefeye ilgi duyanlar beğeneceklerdir.

Okur takip önerileri

UFUK AYDIN
@ufukkk35Özdenokur ile benzer
Mervé
@mervekkkayaÖzdenokur ile benzer
Seda Demirci
@sedademirci54Özdenokur ile benzer
Daha fazla göster
298 syf.
"Masalcı Dede" Hans Christian Andersen' in 1935 yılında ilk derlemesinin yayınlandığı masal kitabında, çoğumuzun bildiği 'Çirkin Ördek Palazı' ve 'Kibritçi Kız' gibi masalların yanısıra pek çok masalı bulunmakta. Seçme Masallar adıyla yayınlanan okumuş bulunduğum bu kitapta toplam 50 masal bulunuyor, sayfa sayısı 298. O yüzden masalların çoğu 3-4 sayfa süren masallar. Çoğunda ders verici ya da toplumsal çarpıklığı eleştiren temalar bulunuyor. Andersen, roman, oyun ve gezi yazısı tarzında da yazmış bir yazar. Ama en bilinen tarafı masalcı olması nedeniyle okunması gereken bir Dünya Klasiği...
2
130
1.291 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42