silaes'in Kapak Resmi
silaes, bir alıntı ekledi.
20 Eki 01:57 · Kitabı okuyor

İnğimasi, büyük bir kafir topluluğun içinde öleceğini bildiği halde tek başına veya nirlaç kişi ile beraber dalınmasına deniyor.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 45 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 45 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
20 Eki 01:52 · Kitabı okuyor

Kur'an'da haram kılınan intihar; IŞID'in uleması tarafından çeşitli ayet ve hadisler ihtiyaca göre yorumlanarak, sözde İslamileştiriliyor.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 44 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 44 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
20 Eki 01:45 · Kitabı okuyor

Zerkavi, Ocak 2004'te Ladin'e gönderdiği mektupta Şiiler için,"Başını uzatmış yılan, kurnaz zehirli akrep, casus düsman ve içimizdeki zehir" diyordu. Şiiliğin putperestlikten farksız olduğunu, Sünniliği yok etmek için ABD ile ahlaksız ortaklık kurduklarını savunuyor; "onlar çağlar boyunca ihanetin mezhebi oldular" diye yazıyordu.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 43 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 43 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
20 Eki 01:28 · Kitabı okuyor

Stratejik alanları koruma kaygısına sürüklenen devlet, varoşu ve kırsalı ihmal eder. Hizmetlerin durması ve halkın yüzüstü bırakılması cihada katılımı arttırır.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 41 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 41 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
20 Eki 00:53 · Kitabı okuyor

Azzam, 1989'da bombalı saldırıda ölünce *Ladin doğal lidere dönüştü. Esasen ne kahraman bir savaşçı, ne fetva makamında bir ideologdu; yetenekli bir finansördü., o kadar.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 33 - İletişim ( * bahsi geçen isim Useme Bin Ladin'dir.))Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 33 - İletişim ( * bahsi geçen isim Useme Bin Ladin'dir.))
silaes, bir alıntı ekledi.
20 Eki 00:28 · Kitabı okuyor

Selefilik ile Cihadi Selefilik arasında da farklar bulunuyor. Selefiler inancın saflığına, Cihadi Selefiler ise eyleme öncelik veriyor. Selefilerin ilgi odağında saç, sakal ve kıyafetler ile bidatler varken; Cihadi Selefilik ise devlet, cihat ve şehadeti önemsiyor. Selefiler namaz kıldığı sürece devlet başkanına itaat ederken; Cihadi Selefiler ise başkanın karar ve icraatlarının İslami olup olmadığına bakıyor.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 31 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 31 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
 20 Eki 00:17 · Kitabı okuyor

Bugün Müslümanların zihin dünyasında Sünniliğin ve mezheplerin dar bir etkisi var. İslami amel, pratik ve inanç alanlarını mezhepler değil, modern İslamcı gruplar, cemaatler, tarikatlar ve büyük oranda Selefi düşünce doldurmaktadır.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 29 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 29 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
19 Eki 23:37 · Kitabı okuyor

Afgan sığınmacıların barındığı medreselerde yetişenler Taliban'ı kurdu. Taliban'ın arkasında Pakistan, Pakistan'ın arkasında CIA ve Suudi Arabistan vardı.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 28 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 28 - İletişim)
silaes, bir alıntı ekledi.
19 Eki 01:22 · Kitabı okuyor

İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre IŞİD Temmuz 2017'ye kadar Türkiye'de on canlı bomba saldırısı, bir bombalı ve üç silahlı saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırılarda 10'u polis ve biri asker olmak üzere 304 kişi can verdi. Ve 62'si polis ve yedisi asker olmak üzere 1.338 kişi yaralandı. IŞİD hilafet devleti için Türkiye'yi kana buladı. O kan hala kurumadı.

Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 21 - İletişim)Türkiye'de IŞİD, İsmail Saymaz (Sayfa 21 - İletişim)