Casuslar Kitabı

8,3/10  (13 Oy) · 
24 okunma  · 
11 beğeni  · 
802 gösterim
Amerika’da 2010’un en iyi 3 gerilim romanından biri olarak seçilen Casuslar Kitabı, casus romanlarının bir numaralı isimleri arasından gösterilen ödüllü yazar Gayle Lynds’ın son şaheseri. Lynds ayrıca fırtınalar koparan Jason Bourne serisiyle büyük ses getiren Robert Ludlum ile birlikte kaleme aldığı romanlarla da tanınmakta. Masquerade, The Coil ve The Last Spymaster dahil birçok uluslararası casusluk romanıyla New York Times Best Seller listesine giren Lynds’in her yeni eseri meraklı hayran kitlesi tarafından sabırsızlıkla beklenmekte. Lynds aynı zamanda İstihbarat Memurları Birliği’nin bir üyesi, ITW’nin (Uluslararası Gerilim Yazarları) David Morrell’le birlikte kurucu ortağı.

İşte size okuma iştahınızı kabartacak tadımlık bir parça;

Yüzyıllar boyunca imparatorlar, tarihçiler ve hatta Vatikan Korkunç İvan’ın muhteşem Altın Kütüphane’sini bulmayı denediler. Şimdi Altın Kütüphane’ye ait tezhipli el yazmalarından biri -değerli mücevherlerle bezenmiş altın el yazmalı Casuslar Kitabı- ve beraberinde kütüphaneye sahip olan gizli kitap kulübü su yüzüne çıktı. Kulübün entrikacı üyeleri dünyanın en güçlü insanları -kendi hedeflerine ulaşmak ve çıkarlarını korumak adına her şeyi yapabilirler. Bir şekilde CIA, daha önce kimsenin başaramadığını başarmak zorunda -Altın Kütüphane’yi bulmalı ve kulübü çok geç olmadan durdurmalı.

Eşi bulunmaz kitaplar uzmanı Eva Blake’in ve eski istihbarat ajanı Judd Ryder’ın kütüphane avına katılmak için özel sebepleri var. Bir trafik kazası sonucu kocasının ölümüne sebebiyet vermekten yargılanarak bir buçuk yıl hapis yatan Eva, salıverildikten sonra kocasının kütüphanenin sorumlularından biri olduğunu ve aslında yaşadığını öğrenir. Judd’ın babası ise bir CIA ajanıdır ve kütüphaneyle ilgili korkunç sırlar bildiğini açıklamasının hemen ardından keskin bir nişancının kurşunlarına hedef olarak hayatını kaybeder. Kararlı ve hiçbir şekilde durdurulamaz bir ekip oluşturan Eva ve Judd’ın arasındaki duygusal elektriklenme de kaçınılmazdır. Bakalım bu hızlı ikili aradıklarını bulabilecekler mi?

Londra’dan Roma’ya, İstanbul’dan Atina’ya uzanan heyecan verici bir takip, çözülmesi gereken şifreler, sırrının keşfedilmesini bekleyen antik mezarlar, yedi tepe ve geçmişten günümüze kadar gelen buram buram tarih kokan güzelliklerle dolu Casuslar Kitabı’na doyamayacaksınız.


“Casuslar Kitabı, tüm yıl okuduğum şüphesiz en iyi kitap. İlgi çekici bir şekilde sürükleyen, her sayfada etkili, şaşırtıcı olan bu roman beni büyüledi. Gayle Lynds uzun süredir casusluk ustası ama bu kitapla birlikte, gerçek ustaların zamanla daha da iyi olduğunu kanıtlıyor. Alanında hızla bir klasik olacağı muhakkak. Tek kelimeyle: Müthiş!”
- JAMES ROLLINS, THE DOOMSDAY KEY’İN YAZARI

“Gayle Lynds, dünyanın en iyi casusluk yazarlarından biri. Casuslar Kitabı, bütünüyle eşsiz bir eser ama hepinizi onu okumanız için ayartmak amacıyla, Da Vinci Şifresi’yle Geçmişi Olmayan Adam’ın karışımı diyeyim, tam da böyle.”
- JAMES PATTERSON, I, ALEX CROSS’UN YAZARI

“Çağdaş bir klasik… Tarihle zengin, konusu nefes kesici ve gerçekten endişelendiğimiz, bütün korktuğumuz canlı, nefes alan karakterlerle sürükleyici olmuş Casuslar Kitabı, ilk sayfadan itibaren sizi saracak.”
- JEFFERY DEAVER, ROADSIDE CROSSERS’IN YAZARI

“Entrika ve maceranın bir ustalığı...”
-CLIVE CUSSLER

“Günümüzün en iyi casus romanları yazarı...”
- LEE CHILD
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2015
 • Sayfa Sayısı:
  488
 • ISBN:
  9786055433291
 • Çeviri:
  Tuğçe Ayteş
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
senem reis 
05 Eyl 11:03 · Kitabı okudu · 22 günde · Puan vermedi

Çok eski zamanlardan kalan Altın Kütüphaneyi bulmaya çalışan CIA ajanları ve kütüphane kulübü arasında geçen heyecanlı, güzel bir polisiye.
Hep bir hareketlilik hali var kitapta. Türkiye de dahil bir çok ülkeden bahsediliyor.
Veeeeee okuduğum en bol karakterli kitaptı. Allah'tan benden önce başka bir arkadaşım okumuştu ve yazmalısın karakterleri. Bir ileri bir geri kitaptan zevk alamadım demişti. Size de tavsiye ediyorum 41 karakter yazdım ama siz daha da ekleyebilirsiniz isterseniz.

sercan 
21 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok açık bir dili var...okurken kendinizi aksiyona kaptiriyorsunuz emin olun dan brawn kitapları ile yarışır...işin bir de gerçeklik tarih kısımları da ilgi ve dikkat çekici... Kesinlikle okunmali

Ayşe Okşan Üçgöz 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

hem sürükleyici,hem bilgilendirici,hem de sıradışı...başlamakta zorlandım ama bitirmekte zorlanmayacağım çünkü,aksiyon kurgusu sürükleyici

Yavuz Gencay 
 09 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zamanında sadece birkaç cümleyle tavsiye ettiğim Casuslar Kitabı'ndan daha ayrıntılı bahsetmek isterim :)

Açık dili, okuru içine çeken sürükleyici kurgusu, gerek tarihe gerekse bilime dair verdiği öğretileriyle harika bir eser.. Şimdiye dek okuduğum en iyi macera-gerilim kitabıydı. ( tabi yazarın diğer kitaplarını okuduktan sonra fikrim değişebilir ) Kitabın karakterlerini benimsememek elde değil, olay kurgusu içinde okura istemsizce empati yaptırması da, kurgunun ne denli sürükleyici olduğunun apaçık ispatı bence :) Fakat kitaba tekrardan bakınca buradaki okunmasının az olduğunu görmek beni üzdü. Üstünden yıllar geçse de birçok sahnesini halen dün gibi hatırlarım :) Mutlaka okuyun, Sherlock Holmes serisinden sonra tavsiye edeceğim en iddialı kitaptır :)

Don Brown tarzını sevenler için harika bir kitap.Yazar , bazı yerlerde karakterlerin adıyla, bazı yerlerde soyadıyla anlattığı için ilk başta kitap beni yordu . Ancak kitap o kadar heyecanlı ve sürükleyici ki bunu gözardı edebiliyorsunuz.

Kitaptan 8 Alıntı

Fatoş Çetiner 
20 Nis 18:43 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tevrat'ta Eyüp dedi ki; "Kötülük eken kötülük biçer." On yıl sonra, Cicero şöyle yazdı; "Ne ekersen onu biçersin." Cicero'dan yaklaşık yedi yüz yıl sonra gelen Kuran; "Ne ekeceğini düşündün mü?"

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 291)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 291)
senem reis 
05 Eyl 14:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Stratejik istihbarat, düşmanlarınızın niyetini bilme gücüdür.
The New York Times
14 Mayıs 2006

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 269)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 269)

Birine bir kitap verdiğinizde, ona yalnızca kağıt, mürekkep ve tutkal vermezsiniz, ona yepyeni bir hayat ihtimali de verirsiniz.

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 408 - Olimpos)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 408 - Olimpos)
senem reis 
 05 Eyl 14:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Stat fortuna domus virtute.
"Erdem olmadan hiçbir şey gerçekten başarılı olamaz."

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 114)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 114)