Adı:
Cennet Koridoru
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058282728
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Muhenna Yayınları
Baskılar:
Cennet Koridoru
Cennet Koridoru
Aşkın pençesine düşen bir genç kızın on yıllık süreye acıyı, mutluluğu, hüznü ve kırgınlığı sığdırarak kendini bulmasının öyküsü

Bu hikayede bir yandan aşk, sevgi, hayal; diğer yandan ise kıskançlık, tecrübesizlik ve kırgınlık çatışarak ilginç bir mâcera yaratır. Eser, sıradan bir aşk hikâyesi izlenimi verirken, daha çok psikolojik yönüyle öne çıkmaktadır. Kitabın içerisinde kalın puntolarla yazılan bölümler psikolojik tahlillere yer verilen kısımlardır.Yazar, bu romanında kendi hataları ile yüzleşip aynı hataları gençlerin yapmamaları, onların olaylar karşısında sonradan pişmanlık duymamaları ve aceleci davranmadan, sakin kafa ile derinlemesine düşünerek karar verebilmelerini amaçlayan satırları, nasihatler şeklinde okurlarına aktarmıştır.

İran’ın En Çok satan romanlarından

2009 yılında İran kültür bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre, “Cennet Koridoru” son on dört yılın en çok satan üç romanından biri olarak belirlenmiştir.

Alıntı

“Bir çok gönül hasretle yanarak yaşamış, muradına eremeyip bu dünyadan gitmiştir. Sadece bir aptallık yüzünden… ya ezilme korkusundan ya gerçeği söylemeye cesareti olmadan ya da saçma gururunu korumak için.”
320 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Kıskançlık, aşk, sevgi, aile bağları, dostluk herşeyden karma olan bir kitap idi.
Muhammed ve Mehnaz' ın çocukluk arkadaşı iken birden Muhammed'in onu istemeye geleceği haberini alan Mehnaz sanki onu yeni farketmiş gibi hazırlıklar Nisan telaşı derken aşık olur. Asıl olaylar ondan sonra başlar. Tavsiye ederim. Kitapla kalın. Barkod okuyucu sistemide ayrı hoşuma gitti.
320 syf.
·29 günde·Beğendi·10/10
Okudum ve bayıldım. Hem harika aşk romanı ve hem yeni evliler ve nişanlılar için evlilik psikolojisi. kitabın diye özelliği kalın yazıyla yazılan Şiir ve öğütlerdir. "Cahillik, kıskançlık ve aptallık birbirine karıştığı zaman dünyayı yıkmaya bile kâdirdir, hayat nedir ki?" :)
320 syf.
·Beğendi·7/10
Okuduğum ilk Fars Edebiyatı kitabı ve Muhenna Yayınevi ile tanışma kitabım oldu Cennet Koridoru...
2009'da İran kültür bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre "Cennet Koridoru" son 14 yılın en çok satan üç romanından biri olarak belirlenmiş.
Okuduğum kitabın 3.baskısı idi.
Okuyamadağım yoğun bir döneme geldiği için 10 gün gibi uzun bir sürede okudum. Kitap okurken sizi içine alan bir kurguya sahip , Mehnaz ve Muhammed'in aşkları, aile ilişkileri, ataerkil yaşam biçimi, erken yaşta yapılan evliliklerin insanlar üzerinde ki etkilerini yalın ve durağan bir dille anlatmış Nazi Safavi...
Qr kod uygulamasını çok seviyorum kitabın içinde yer alması çok hoşuma gitti.
Bence şans verin ve okuyun ben severek okudum.
320 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitap harika bir aşk hikayesini anlatıyor. İran kültürü bizim kültürümüzden farklı olduğu için kitap bitene kadar sonunu tahmin edemedim. Büyük sürpriz oldu. Zaten Farsçayı ve İranı seviyordum, Muhammed ve Mehnaz'dan sonra daha çok aşık oldum.
320 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
İranlı yazar Nazi Safavi'nin kaleminden Mehnaz ile Muhammed'in hikayesini anlatan kitap, Mehnaz'ın 26 yaşındayken 8 yıldır görmediği Muhammed ile karşılaştığı andan başlıyor. Hiç beklemedigi bir anda gençliğini uğrunda heba ettiği Muhammed'i karşısında gören Mehnaz, baygınlık geçiriyor. Ve sonra bize 8 sene öncesinden hikayesini anlatmaya başlıyor.
Öyle güzel başladı ki hikaye şimdi hatırlayınca yine yüzüme bir tebessüm yerleşiyor :) Mehnaz, 16 yaşında çocukluk arkadaşı Zeri'nin abisi ve kendi abisi Emir'in de can dostu olan Muhammed ile nişanlanıyor. Muhammed'e karşı önceleri çekingenlik ve korku zannettiği hislerin aslında sevgiden kaynaklandığını nişanlanınca anlıyor. Öyle saf, öyle güzel bir sevgi ve muhabbet vardı ki aralarında o mutlu anları okurken bir yandan da bu hikaye nasıl böyle acı bir sona sürüklenecek diye sayfaları merakla çevirdim. Şunu belirtmem gerek; farklı kültüre ait bir eser olduğundan garipsediğim yerler oldu. En basitinden Mehnaz'ın nişanlanırken 16 yaşında olması gibi -ki yaşananların sebebi de gençliklerinin verdiği cahillikle yapılan fevri hareketler- Ne desem boş, zaten Mehnaz'ın o zamanları anlatırken kurduğu iki cümleden biri pişmanlığını yansıtıyor.
Hikaye acısıyla tatlısıyla sürükleyiciydi. Bitirdikten bir gün sonra hâlâ bir boşluk hissediyordum, karakterlere çok alışmışım. Ümitsizliğe düştüğüm yerler oldu ama sonu güzeldi. Ayrıca okudukça hak verdiğim, yazarın yaşam tecrübelerini yansıtan güzel tespitler var kitapta.
Muhenna yayınevi titiz çalışıp güzel bir eser ortaya koymuş. Kitapta QR kodları var ve metinde İran kültürüne ait bir kelime veya şiir geçtiğinde hemen onunla ilgili, yayınevinin youtube kanalında ya da sitesinde hazırlanmış videolara ve yazılara ulaşmamızı sağlıyor. Gerçekten çok faydalı oldu. Ortada büyük bir emek olduğu belli. Yalnız kapak tasarımı iyileştirilir ve okurken göze çarpan kelime-dil bilgisi hataları da düzeltilirse şahane olur
320 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
İran edebiyatına ait,İran'da en çok okunan 3 romandan biriymiş. Akıcı güzel bir hikaye. Türkçeye çevirisini ben başarılı buldum. Kitabın içindeki kod uygulamasida ayrıca çok güzel. Konu içinde geçen müzikler veya bazı bilgiler için kod koymuş ,telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama ile kodu okuttugunuzda bahsi geçen şarkı,yer vs açılıyor direk.. bu olay öykünün içindeyiz hissi veriyor. Hikaye kendi içine okadar cekiyor ki kodlarda o anın resmini veya en azından karakterlerin resmini görmek istiyorsun.. keşke böyle bı çalışma yapılsaydı, bence güzel fikir ;)
320 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Bu resmen pesikolojik kitabı.... Böyle bir güzel roman görmedim...birini sevmedi insanı kendine bile sevildi kılar diyor bir yerde.... Bayıldım resmen bu kitaba
320 syf.
·3 günde·7/10
Merhaba arkadaşlar sizlere çok güzel bir kitap yorumuyla geldim
Kitap ilk olarak belki bir aşk hikâyesi görünüşü veriyor olabilir ama aslında hiç de öyle değil. Evet Mehnaz ve Muhammed'in aşkı var ama aşktan çok Mehnaz'ın kendini bulma hikâyesi yer alıyor.Ilk başta çok kızdım Mehnaz'a.Şımarık, zorluk çekmemiş, her istediği olan bir kız ama sonrasında olanlar kızgınlığımı dindirdi.Muhammed ise hep gizemli oldu benim için
Bu hikayede bir yandan aşk, sevgi, hayal;diğer yandan ise kıskançlık, tecrübesizlik ve kırgınlık vardı.
Muhenna yayınevi titiz çalışıp güzel bir eser ortaya koymuş. Kitapta QR kodları var ve metinde İran kültürüne ait bir kelime veya şiir geçtiğinde hemen onunla ilgili, yayınevinin youtube kanalında ya da sitesinde hazırlanmış videolara ve yazılara ulaşmamızı sağlıyor. Gerçekten çok faydalı oldu.Ortada büyük bir emek olduğu belli bunun için ayrıca teşekkür ederiz.
Aşk tuhaf bir macundur.Öldürücü olduğu kadar yaşamın iksiri de olabilir.
320 syf.
·5/10
Fars edebiyatın da iki li ilișkileri anlatan güzel psikolojik bir eser. Gerceklerden kaçıp kafanizi deve kuşu misalî toprağa gömsenizde nafile yüzleșmek lazım.
320 syf.
·Beğendi·10/10
Aşkın pençesine düşen bir genç kızın on yıllık süreye acıyı, mutluluğu, hüznü ve kırgınlığı sığdırarak kendini bulmasının öyküsü
Bu hikayede bir yandan aşk, sevgi, hayal; diğer yandan ise kıskançlık, tecrübesizlik ve kırgınlık çatışarak ilginç bir mâcera yaratır. Eser, sıradan bir aşk hikâyesi izlenimi verirken, daha çok psikolojik yönüyle öne çıkmaktadır. Kitabın içerisinde kalın puntolarla yazılan bölümler psikolojik tahlillere yer verilen kısımlardır.Yazar, bu romanında kendi hataları ile yüzleşip aynı hataları gençlerin yapmamaları, onların olaylar karşısında sonradan pişmanlık duymamaları ve aceleci davranmadan, sakin kafa ile derinlemesine düşünerek karar verebilmelerini amaçlayan satırları, nasihatler şeklinde okurlarına aktarmıştır.
AÇIKLAMA
İran’ın En Çok satan romanlarından
2009’da İran kültür bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre, “Cennet Koridoru” son on dört yılın en çok satan üç romanından biri olarak belirlenmiştir.
ALINTI
“Bir çok gönül hasretle yanarak yaşamış, muradına eremeyip bu dünyadan gitmiştir. Sadece bir aptallık yüzünden... ya ezilme korkusundan ya gerçeği söylemeye cesareti olmadan ya da saçma gururunu korumak için.”
320 syf.
·Beğendi·9/10
.
.
Aşkın pençesine düşen iki aşık...
Mehnaz ve Muhammed...
Mehnaz’ın Muhammed’e duyduğu bu aşkın alevi sadece kendini yakmakla kalmadı, güzel giden birlikteliği de alt üst etti. Daha çocuk yaştayken Muhammed’e sevdalanan Mehnaz tecrübesizliğin de vermiş olduğu duygularla Muhammed ile olan ilişkisine zarar verir. Kıskançlık ve kırgınlıklarla ördüğü bu sevgiden yorulan , üzülen Muhammed ise çözümü Mehnaz ‘dan ayrılmakta bulur.
.
.
8 yıl ... Dile kolay 8 koca yıl ...
Birbirlerinden ayrı ama aslında sadece birbirlerinin oldukları 8 koca yıl... Sadece kitapta aşk varmış gibi düşünmeyin çokça ders çıkaracağınız psikolojik tahlillerle dolu..
.
.
Mehnaz bu 8 yıl da neler yaşadı? Acaba gerçekten büyüdü mü? Kendini bulabildi mi? Peki ya Muhammed?? Sevdaları nasıl sonuçlandı? .
.
2009 da İran Kültür Bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre bu kitap son 14 yılın en çok satan 3 romanından biri olmuştur. @muhennayayinevi nden okuduğum bu ikinci kitabım . Ama asla son olmayacak. Fars Edebiyatı beni çağırıyor.
.
.
Gönül rahatlığıyla söylüyorum ki #okudumokuyun
320 syf.
Ve harika bir kitabın daha sonuna geldim, öyle güzel bir kitap okudum ki İran'da en çok satılan kitaplardan biriymiş fars edebiyatı bir kitap hiç okuduğumu hatırlamıyorum ama iyi ki okudum yayınevinden okuduğum ilk kitap ama son kitap olmayacak inşaALLAH, konusuna gelecek olursak; Mehnaz ve Muhammed'in erken yaşta evlenip neler yaşattıklarına şahit oldum, bu hikayede bir yandan aşk, sevgi, hayal; diğer yandan ise kıskançlık, tecrübesizlik ve kırgınlık çatışarak nelere sebep olduğunu anlatıyor kitap.Herkesin okuması gereken kendinden birşeyler bulacağını düşündüğüm bir kitap okuyun okutun şiddetle tavsiye ederim.Her daim kitapla kalın.
"Kalpler ve zihinler; insanlara geçmişlerini ve kayıplarını hatırlatan, dünyanın en acımasız cellatlarıdır sanki. Her ne kadar geçmişinden ve hatıralarından şiddetle kaçmak istese de aynı şiddetle yüzüne vurur ve seni incitirler. "
Nazi Safavi
Muhenna Yayınları
" Ben yüz ayrı tuzağa kendimi düşürmüş bir kuşum,
Zamansız bir uçuşla başımı belaya soktum.
Ne elim başındaydı ne de ayağım çamurda,
Ben kendimi elsiz ve ayaksız yaptım.
Kendi durumumdan öylesine firariyim ki,
Yapabilsem kendimi kendimden ayırırım. "
Cisme sahip olmak basit ve kolay bir iştir.
Ruhun bekaretini alıp ona sahip olmak insanların çoğunun anlamadığı bir sırdır.
Kalpler ve zihinler insanlara geçmişlerini ve kayıplarını hatırlatan dünyanın en acımasız cellatlarıdır sanki. Her ne kadar geçmişinden ve hatıralarından şiddetle kaçmak istesen de aynı şiddetle yüzüne vurur ve seni incitirler.
...kalpler...;İnsanlara geçmişlerini hatırlatan,dünyanın en acımasız cellatlarıdır sanki.Her ne kadar geçmişinden...şiddetle kaçmak istesen de aynı şiddetle yüzüne vurur ve seni canını yakarlar
İnsanları anlamak ve onlarla dert ortağı olmak hissi ortadan kalkmıştır.İhtiyaç duymak ve sıkıntılar yaşamak insanları diğer kişilere karşı uyanık tutar.Zenginlik ise aklı uyuşturur ve sağır eder.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Cennet Koridoru
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058282728
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Muhenna Yayınları
Baskılar:
Cennet Koridoru
Cennet Koridoru
Aşkın pençesine düşen bir genç kızın on yıllık süreye acıyı, mutluluğu, hüznü ve kırgınlığı sığdırarak kendini bulmasının öyküsü

Bu hikayede bir yandan aşk, sevgi, hayal; diğer yandan ise kıskançlık, tecrübesizlik ve kırgınlık çatışarak ilginç bir mâcera yaratır. Eser, sıradan bir aşk hikâyesi izlenimi verirken, daha çok psikolojik yönüyle öne çıkmaktadır. Kitabın içerisinde kalın puntolarla yazılan bölümler psikolojik tahlillere yer verilen kısımlardır.Yazar, bu romanında kendi hataları ile yüzleşip aynı hataları gençlerin yapmamaları, onların olaylar karşısında sonradan pişmanlık duymamaları ve aceleci davranmadan, sakin kafa ile derinlemesine düşünerek karar verebilmelerini amaçlayan satırları, nasihatler şeklinde okurlarına aktarmıştır.

İran’ın En Çok satan romanlarından

2009 yılında İran kültür bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre, “Cennet Koridoru” son on dört yılın en çok satan üç romanından biri olarak belirlenmiştir.

Alıntı

“Bir çok gönül hasretle yanarak yaşamış, muradına eremeyip bu dünyadan gitmiştir. Sadece bir aptallık yüzünden… ya ezilme korkusundan ya gerçeği söylemeye cesareti olmadan ya da saçma gururunu korumak için.”

Kitabı okuyanlar 33 okur

  • İlknur Usta
  • Stérk
  • Gurbets Bibliothek
  • Ayçanur Öz
  • Meltem Parlak Aydın
  • İbrahin Karahanlı
  • Casım Aytekin
  • Muhammed
  • Rabia Mete
  • Hasret*

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (8)
9
%8.3 (2)
8
%0
7
%4.2 (1)
6
%0
5
%8.3 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0