Cennetin Sonbaharı Kolej Anıları 1863-1903

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
464 gösterim
“Cennetin Sonbarı”, Robet Koleji’nin ilk 50 yılında müdürlük yapan George Washborn’un günlüklerinin derlemesinden oluşuyor. Yaşanan zaman aralığında Osmanlı’nın ve Amerika’nın durumlarını daha iyi algılamak, azınlık okullarının yaygınlaşma ve fonksiyon süreçlerini etüt etmek ve hayatını davasına adamış bir portreden insan yetiştirme tekniklerine dair birçok konuda istifade ettiğim kitabın sizlerinde bakış ufkunda olumlu etki yapacağını ümit ediyorum. Elbette misyoner faaliyetlerinden dolayı tartışılacak tarafları da olacaktır fakat Amerikada sık kullanılan bir tabir ile “open mind” (kısaca açık görüşlü) olmak ve istifade edilecek diğer birçok yönünü nazarı itibara alarak okuması temennisi ile tüm dostlara okunmasını tavsiye ediyoruz.

“Bu işe her zaman Tanrı’nın işi olarak baktım ve öyle hissetim ve eğer biz üzerimize düşeni yaparsak, O’da bize takdir edeceği hızda ilerletmek için bize fırsatlar verecektir…”

Ve dahi birçok tecrübeli satır altını çizecek fikri uyanık taliplilerini bekliyor…
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2003
 • Sayfa Sayısı:
  373
 • ISBN:
  9789759244200
 • Çeviri:
  Z. Bilge Yenice
 • Yayınevi:
  Atlantis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

İnsan yaşamını daha kolay, daha mutlu, daha zengin ve ihtişamlı bir hale getiren büyük icatların ve keşiflerin hiçbiri ilahiyatın eseri değildir. Bu başarıların hepsi bilime aittir. Eğer bir adam İncil'den öğrendiklerinden başka bir bilgiye sahip olmasaydı, bir ayakkabı bile yapamazdı.

Cennetin Sonbaharı, George WashburnCennetin Sonbaharı, George Washburn