Değiş’me

·
Okunma
·
Beğeni
·
37
Gösterim
Adı:
Değiş’me
Yazar:
Baskı tarihi:
18 Kasım 2020
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257725002
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Az Kitap
Önemsizdi.
Önemsizleştirilmeliydi.
Kanıksanmalıydı.
Bazı günler sözde nasıl olduğumu merak eden samimi ahbaplarımızın karşısına zorla çıkartılırdım. Onlar da vicdanları hiç var olmamış yaratıklar olarak bana bakarlardı.
Sirk maymununa bakar gibi, arkamdan da ahlaklarıyla kol kola oturarak “vah vah, tüh tüh” ederlerdi. Kendimi toparlamış, dik duruyor olsam hem annem, hem kendini namus kelimesine hapsetmiş vicdansız varlıklar sürüsü rahatsız, hatta tedirgin olurlardı. Çünkü olmam gereken hâl buydu.
Ezilmiş, incinmiş, zavallı ve muhtaç…
128 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Roman cok akıcı bır kitap
Suan daha basımdayım 55.sayfada olmama ragmen muhteşem akıcı...Devamını cok merak ediyorum feyza neler yasicak
Degişme....
Perihan hanımın elıne diline saglık
128 syf.
Feyza üniversite de tanışıp aşık olduğu adamın gözlerinin önünde tinerciler tarafından öldürülmesine şahit olur. ⁣
Sevdiği kişinin gözlerinin önünde öldürülmesi yetmezmiş gibi kendiside üzücü şeyler yaşar. Başına gelenlerden sonra hastanede yatarken, sevdiği adamla ilgili bugüne kadar hiç bilmediği şeyler öğrenir. Tanıdığı adamı aslında hiç tanımadığını anlar. ⁣
Bi süreçte toparlanmak için, terapistinin önerisiyle duygularını ve yaşadıklarını not alan Feyza'nın hayatına misafir oluyoruz. Tabi bir de değişim çabalarına.⁣
•⁣
•⁣
Yayınevine saygımdan yarım bırakmadığım bir kitap oldu. Bana hitap eden bir kitap değildi. ⁣
128 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Hayatımda ilk defa sanırım bu kitabın yorumunu yazarken çok zorlandım. Açıkçası şuan nasil cümleler kurduğumun da farkında değilim. Çok farklı bir kitaptı epey şok geçirdim. Çok kısa sizlere özetleyeceğim eminim sizler de bana hak vereceksiniz.
Feyza isimli karakterimiz bir hemşire ve bir ödül gecesi sonunda eşi ile beraber bir parka girerler içkili oldukları için de kafaları bir milyondur kısaca. Park' ta bir grup çetenin saldırısına uğrarlar ve eşi Anıl orada ölür. Feyza ise defalarca tecavüze uğrayıp darp edilir ve hastanelik olur. Koma da iken eşinin onu yakın arkadaşı ile aldattığını öğrenir. ( Anıl kendi yakın arkadaşıyla aldatıyor)
Ne var alışıldık konu derseniz eğer değil, Anıl' ın yakin arkadaşı bir erkek. Şimdi benimle aynı fikirde mısınız bakalım? Daha devamında olaylar olaylar. Enteresan bir kitaptı gerçekten beynim durdu. Feyza' nin yerinde olsam kesinlikle onunla aynı fikirde olurdum. Ayrıca kitaba +18 sınırı koyulması gerekiyor. Çok fazla müstehcenlik mevcuttu.
128 syf.
·2 günde·5/10 puan
Merhaba
.
#okudumbitti
.
Perihan ~Değişme
.
Değišme okurken bana değişik gelen ve içinde bulunan bazı cümlelerden dolayı bana hitap etmeyen bir kitap oldu ama herksesin görüşü farklıdır sizler belki sevebilirsiniz.
.
Feyza ile Anıl üniversite yıllarında tanışıp evlenirler mutlu bir yuva kuran iki genç parkta gezerken tinercilerin saldırısına uğrar Anıl Fayza'nın gözleri önünde öldürülür bu yeterince acı değilmiş gibi Feyza 'da tecavüze uğrar ve öldüresiye dövülür . Yaşadığı tramva nedeniyle uzun süre hastanede tedavi görür ve hastanede iken sevdiği adam hakkında öğrendikleri içindeki sevgiyi adeta bir nefrete dönüştürür ......
.
Feyza Anıl hakkında neler öğrendi ?
.
Yaşadığı olayları atlatabilecekmi ?
.
Hayatında ne gibi değişiklikler yapması gerekecek?
128 syf.
·Puan vermedi
Feyza üniversitede aşık olduğu evlendiği eşi Anıl'ın tinercilerin saldırısı sonucu gözlerinin önünde öldürülmesi ve yaşadığı tecavüz olayının travmalarını atlatmaya çalışır. Hastanede yatarken öğrendiği eşiyle ilgili gerçekler onu altüst eder. Terapistin tavsiyesi ile her duygusunu not alan Feyza tesadüfen tanıştığı Sada Hanım ile sohbetinde eşi ile ilgili gerçekleri yaşadıklarını ve bu olaylar sonucu kendisinde ki değişimi aktarmış.
.
.Hayat bize bazen ummadığımız şeyler sunabiliyor önemli olan mücadele ederek kendine yeni amaçlar edinmek.
.
.#alıntı
.✔ Güneş 'doğmayacağım' demiyor, kuş 'uçmayaycağım' demiyor, çiçek 'acmayacağım' demiyor. Gözünün gördüğü herşey kendince yapması gerekeni yapıyor. İnsan, insan yapmıyor, kafa tutuyor.
128 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Üniversitede tanışan kahramanlarımız Feyza ve Anıl.Mutlu bir gelecek için adım atarlar.
.
.
Anıl bir olaydan sonucu öldürülür.Feyza ise eşini kurtarmaya çalışırken saldırıya ugrar ve hastanelik olur günler sonra gözlerini açar ve ugrunda savaştığı adamın Anılın onu aldattığını öğrenir.Dünyası başına yıkılır.
.
.
Hayatına yeni bir yön vermeye ve daha güçlü adımlarla hayata sarılır.
.
.
Sizce aldatılmanın acısı geçer mi?İnsan hayayına devam etsede o acı geçer mi?
.
.
Feyzanın nedzinde tüm güçlü kadınlara tek dileğim adımlarımızı o kadar güzel atalım ki utansınlar.
128 syf.
·1 günde·Puan vermedi
✔Merhaba bugün de değişik bir kitapla geldim size. Kitabımızda iki kadın karakterimiz bir ağaç altında tanışır ve konuşmaya başlarlar. "Geçmiş gibi yapmak kendini kandırmak mı? Yoksa akışa uyum sağlamak mı?"
✔Bundan sonrasında Feyza daha önceki yaşantısını hatırlar. Feyza sevdiğiyle evlenir daha sonra tecavüze uğrar, tecavüzcüler eşini öldürür. Feyza ise hastanelik olur.
✔Feyza hastanedeyken eşi Anıl'ın arkadaşı Berat, Anılla olan ilişkisini anlatır. İki erkeğin nasıl bir ilişkisi olabilir?
✔Berat, Anıl hakkında neler anlattı peki? Feyza duydukları karşısında nasıl bir tepki gösterdi?
✔Kaleminize sağlık
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Değerli yazar Perihan Pancaroğlunun yazdığı "Değiş'me" kitabı, hayatımda okuduğum en ilginç kitaplardan birisi oldu diyebilirim... Şöyle ki kitabın öyküsü matruşka öykü yapısına sahip, yani konu içinden konu, konu içinden konu çıkıyor ve tek bir olay üstünden sağlanıyor... Ama akıcı üslubuyla konuları çabucak çözümleyip kitabı 2-3 saatte rahatça bitirebiliyorsunuz...

Kızımız Feyza'nın ilgisiz ve elalem ne der düşünceleri ile dolu ailesiyle yaşantısını sürdürürken Anıl'la olan harika ilişkisini ve mutlu sonla bu ilişkiyi taçlandıracakken kızımızın başına bir kadının başına gelebilecek en kötü olayın gelmesiyle olay örgüsü başlıyor... Yoğun bakımda yatarken sevgilisinin yakın arkadaşından duyduğu inanılmaz gerçekler sizi bu konuda hem sinir etmeye yetiyor hem de sorgulatıyor...

Aldatmanın sınırları nedir?... Aldatmada sadece karşı cinsle yapılan bir eylem midir?... Kendi hemcinsiyle yapılan eylemler aldatmaya girer mi?... İşte bunları size sorgulatıyor ve sinir sisteminizi yerle bir eden gurursuzluk örneği ile kitabımız devam ediyor... Öyle ki benim kitapta en sinirlendiğim nokta bu olmuştu... Yani yoğun bakımdan yeni çıkmış ruhunda ve bedeninde yaraları taze olan bir kıza böylesine laflarla yüklenmek, aldatılmayı ne olursa olsun ister kendi cinsiyle ister karşı cinsi ile ne olursa olsun böylesine normalmiş gibi ve mağduru ağzından çıkabilecek en kötü laflarla kötülercesine davranması ve konuşması kitaptaki en sinir eden noktalardan birisi oldu...

Kitabımız bir bankta başlıyor ve bankta yanında oturan kadınla hoş bir sohbet ile sizi karşılıyor... Peki o yanında oturan kadının hikayesi nedir?... İşte hikayenin en ilginç kısmını son sayfalarda bulacaksınız...

Konu içinde konu sevenler için, günümüzde de kadın cinayetlerini istismarları en açık bir şekilde anlatan kitapları okumaya yüreği el verenler için okunacak en çarpıcı kitaplardan... Hikaye zaten kendisine çektiği için hemen bitirmeniz çok olası bir durum... Yazarımıza kitabı ile tanışma fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum...

Okuyun efendim...
128 syf.
·1 günde·7/10 puan
Yorumu girmeden önce söylemeliyim ki okuduğum kitaplar arasında en ilginç gelen kitaplardan diyebilirim. Konu içinde konu sevenlere, günümüzde kadın cinayetlerini istismarları en açık şekilde anlatan kitaplardan okurken çok üzüldüğüm, şok olduğum noktalar oldu.Kitap bir bankta başlıyor Feyza ve Sadâ'nın sohbeti ile devam ediyor.
Peki nedir o sohbet?
Feyza ve Anıl üniversite de tanışmış ve evliliğe adım atmış bir çift. Kutlama sonrası parkta başlarına gelen olaydan bahsediyor kitap bize detaylı girmek istemiyorum çünkü konusunu anlatmış olurum. Karekterler Feyza,Anıl,Canan ve Berat kitapta kim haklı derseniz bana göre hepsi suçlu ve tartışmaya çok açık
Tavsiye ederim etkileyiciydi @perihanpancaroglu kaleminiz daim olsun❤
" Tabiki Sezen dinliyorsun. Ben de çok severim. Her kendimi aradığımda ya da sadece hüzünlenmek için nadiren neşelenmek için sıklıkla dinlerim. Hiç bıkmam. Benim en sevdiklerimden biri: Geçer bu da geçer, neler neler geçmedi ki..”
ARKA KAPAK
Önemsizdi.
Önemsizleştirilmeliydi.
Kanıksanmalıydı.
Bazı günler sözde nasıl olduğumu merak eden samimi ahbaplarımızın karşısına zorla çıkartılırdım. Onlar da vicdanları hiç var olmamış yaratıklar olarak bana bakarlardı.
Sirk maymununa bakar gibi, arkamdan da ahlaklarıyla kol kola oturarak “vah vah, tüh tüh” ederlerdi. Kendimi toparlamış, dik duruyor olsam hem annem, hem kendini namus kelimesine hapsetmiş vicdansız varlıklar sürüsü rahatsız, hatta tedirgin olurlardı. Çünkü olmam gereken hâl buydu.
Ezilmiş, incinmiş, zavallı ve muhtaç…
#azkitap #degisme #kitapönerisi #okudumbitti #okudumdinledim
-Beni en çok etkileyen tablolarından, sanırım tüm dünyada böyle düşünüyor olmalı. Hem kendisinin hem tüm kadınların hayatını nasıl da güzel özetlemiş tek resimde. Bir yanımız hep bağlıdır geçmişe; ailemiz, ilk kurduğumuz arkadaşlıklar, yaşadığımız ülke, hatta kent ve tabii ki aşklar. Sonra seçimler yapmaya başlarız. Yeni bir kendimiz olur, yönümüzü nereye çevirdiysek şekil alırız. Eğer ilk kendimiz ve son değişmiş kendiniz barışırsa tıpkı resimdeki gibi elele olurlar.
Perihan
Sayfa 28 - 1.Basım 2020
“Tabii ki Sezen dinliyorsun. Ben de çok severim. Her kendimi aradığımda ya da sadece hüzünlenmek için nadiren neşelenmek için sıklıkla dinlerim. Hiç bıkmam. Benim en sevdiklerimden biri: Geçer bu da geçer, neler neler geçmedi ki..”
İşe başladığında kim bilir ne aile dramlarına şahit olacaksın. Yoksulluklara, cahilliklere, haksızlıklara adaletsizliğe... Ama çalışmayı bırakma, kim bilir belki bizlerin göremediği bir büyük tablonun tamamlanması, senin yapacağın eylemlere bağlıdır.
Perihan
Sayfa 105 - 1.Basım 2020
Bir karar vermek gerekiyor, tüm bu olanlardan sonra kim olacağına. Yoksa herkes gibi sadece solunum yapıyor olursun.
Perihan
Sayfa 109 - 1.Basım 2020
Kendime acımayayım desem ne olacak? Bundan sonra nefes alsam almasam ne olacak? Son bakıştaki o gözleri... Allah kahretsin, ağlayamıyorum bile... Neremi tutsam elimde kalıyor, nereme dokunsam; canım acıyor. Acımıyor canım kanıyor.
Perihan
Sayfa 74 - 1.Basım 2020

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Değiş’me
Yazar:
Baskı tarihi:
18 Kasım 2020
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257725002
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Az Kitap
Önemsizdi.
Önemsizleştirilmeliydi.
Kanıksanmalıydı.
Bazı günler sözde nasıl olduğumu merak eden samimi ahbaplarımızın karşısına zorla çıkartılırdım. Onlar da vicdanları hiç var olmamış yaratıklar olarak bana bakarlardı.
Sirk maymununa bakar gibi, arkamdan da ahlaklarıyla kol kola oturarak “vah vah, tüh tüh” ederlerdi. Kendimi toparlamış, dik duruyor olsam hem annem, hem kendini namus kelimesine hapsetmiş vicdansız varlıklar sürüsü rahatsız, hatta tedirgin olurlardı. Çünkü olmam gereken hâl buydu.
Ezilmiş, incinmiş, zavallı ve muhtaç…

Kitabı okuyanlar 16 okur

  • •B•
  • Emine Bedir
  • Zuhal Tekyildik
  • Merve Karaaslan
  • KÜBRA NUR BAŞCIL
  • E F T E L Y A ...
  • BURCU
  • Birkahve_birkitapp_
  • Ela
  • Hestia

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (2)
9
%0
8
%0
7
%16.7 (1)
6
%16.7 (1)
5
%33.3 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0