Derin Gölge

·
Okunma
·
Beğeni
·
129
Gösterim
Adı:
Derin Gölge
Yazar:
Baskı tarihi:
Mayıs 2020
Sayfa sayısı:
150
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050618747
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elpis Yayınları
Tek suçu kimsesiz kalan bir çocuğa yardım etmekti. Fakat bu yardımın onu ne denli bir çıkmaza sokacağını tahmin edemedi.
Efe ile Cengiz’in kesişen yolları aralarında çok derin bir bağ oluşturmuştu. Ta ki o adam gelene kadar…
Tüm hayatları alt üst eden bir aşk, intikam ve cinayetin yansıması olan Derin Gölge, bir solukta okuyacağınız bir polisiyedir.
150 syf.
·Puan vermedi
Derin Gölge
21.02.2021

Küçük hacmine rağmen oldukça dolu dolu ilişkiler ağı içeren bir eser. Ortaya çıkan her karakter kurgudaki yeri ile sizi şaşırtabilir. Derin'in kaçırılması, ardından kocasının çocuğunu terk ederek kaybolması, çocuklarının eski bir emniyet mensubu ile karşılaşması ve ardından çözülen sırlar.

Cengiz'in yetimhaneye bırakmaya zorlandım açıklaması ve Artus gibi bir karakterin kameraları göz ardı etmesi pek bir temele oturmadı bende.

Yazım hataları: 76-136-167-182-191.Syf.
150 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Gazeteci Derin Gölge'nin kaçırılmasıyla başlayan kitap, eşi Baran Gölge'nin komiser Mete Duru tarafından alınan uzun ifadesi ile devam ediyor. Mete komiserden aldığı telefon üzerine polis merkezine giden Baran, kimliği belirsiz bir kadın cesedi bulunduğunun ve teşhis etmesi gerektiği haberini alır. Evet ceset Derin Gölge'ye aittir.
Derin Gölge'nin ölümünden bir sonraki gün Baran'da ortadan kaybolur, oğulları 9 yaşındaki Efe kimsesiz, sokakta kalır. Ve Efe'nin yolu Cengiz ile kesişir. Bir süre Efe'ye yardım eder ve aralarında derin bir bağ oluşur. Fakat Cengiz Efe'ye bakacak ne maddi ne de manevi güce sahiptir. Efe'yi bir yetimhaneye bırakmak zorunda kalır. Derin Gölge'nin öldüğünü bir şekilde öğrenen Cengiz, Efe'ye bunu söyleyemez. Efe annesini yurtdışında bilmektedir. Ve ona annesine ulaşacağına, babasını bulacağına dair söz verir. Cengiz, araştırma yapmak için gittiği Gölge ailesinin eski evinde Derin Gölge'ye ait günlük ve mektuplar bulur. Derin Gölge'nin esrarengiz cinayetine dair ipucular araştırırken, ortaya çıkan bir adam ve kadının Efe'yi evlatlık almak istemeleri üzerine olaylar daha karmaşık bir hal alır.
~
Beni tanıyanlar bilir ki polisiye tarz kitapları çok tercih etmem ama bu kitap harikaydı. Kurgusu, anlaşılır dili ve akıcılığıyla kurgunun içine çekildim sanki ve olayları izliyormuş hissiyatıyla okudum. Keşke daha uzun olsaymış diyecek kadar da sevdim. Kitap bitiminde -Son- diye belirtilmemiş, inşallah devamı gelir diye temenni ediyorum.
~
Oyun içinde oyun olan, tüm hayatları alt üst eden bir aşkı, intikamı ve cinayetleri konu alan, bir solukta okuyacağınız bu kitap, polisiye tarzı seven sevmeyen herkese kesinlikle tavsiyemdir.
150 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Kitap Yorumu//Derin Gölge-Hale Uzun
.
Kimsesiz kalan bir çocuğa yardım eden Cengiz kendini çıkmazlarla dolu olayların içinde bulur. Tüm hayatları alt üst eden bir aşk, intikam ve cinayetin yansıması olan Derin Gölge, bir solukta okuyacağınız bir polisiye.
.
Kitapla ilgili bir kaç eleştirim de var. Editör kitabı hiç okumamış bence. Çünkü kitapta aşırı sayıda yazım hatası var. Da de ki ler, kelime yazım hataları (tabi/tabii-direk/direkt-resim/fotoğraf ve nicesi). Konu güzel ama editörün işini yapmamasıyla koca hikaye araya gitmiş resmen.
.
Yazarla yaptığım görüşmede kitabın seri olacağını ve devamının da geleceğini öğrendim. Kitap kısa olmuş demiştim ben de ona çünkü. Daha uzun olabilirdi. Konu güzeldi falan. Seri olacağını duyunca sevindim. Ayrıca yazara da naif ve tatlı kişiliği için ayrıca teşekkür ederim. @hale.uzun_official
150 syf.
·Beğendi·8/10 puan
#deringölge 150 Sayfa
@hale.uzun_official
.
"Çünkü annesi ona 'eger bazen kalbin anlamadığın bir şey için çok hızlı çarparsa kötü bir şeyle karşılaşabilirsin' demişti."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere harika bir polisiye kitabı bırakıyorum. Yazarın kalemi sade ve akıcı olmasına rağmen kurgusu inanılmaz güzeldi, bayıldım. Kitap daha ilk sayfalardan sarıp sarmaladı ve nasıl bitti anlamadım. En güzeli ise sonundaki ters köşe oldu, böyle kitapları inanılmaz seviyorum.
.
Kitap iki baş karakterimiz üzerinden kaleme alınmış; minik Efe ve Cengiz.
.
Korkunç bir rüyayla başladı herşey...
.
30.12. 2014 salı günü ünlü gazeteci 'Derin Gölge' öldürülmüştü. Gazetede çıkan bu haber ne kadar doğru olabilir? Baran o günü çığlıkları duyar duymaz pencereye koşar ve çığlıkların eşine ait olduğunu anlayınca hemen polisi arar. Polis ekibi 10 dakika içerisinde olay yerine gelir ve bu cinayeti Komiser Mete ele alacaktır. Aslında o güne dair planları vardı... Esin Karaduman kimdi?
.
Günler sonra otobana bağlanan bir patika yolda bulunan ceset Derin Gölge'ye mi aitti? Tüm bu olanlar Baran için bir kabustan ibaretti. Baran o gece saat 03:00 kadar oturdu ve aldığı alkolün de etkisiyle ağlamaya başladı. Daha 7 yaşında olan Efe babasının agalama seslerini duyunca aşağı iner ve babasının neyi olduğunu merak eder, ama babası' Git Buradan' diye bağırınca geri odasına kapanır.
.
Okul çıkışı servise binip eve gelen Efe, evde kimse olmayınca yakındaki parka gider. Parkta bankta okul çantası sırtında tek başına oturan Efe'nin yanına bir adam gelir. İşte Cengiz' le Efe'nin yolları burada kesişir. Pekiii ya sonrası... Cengiz abisi tarafından yetimhaneye bırakılan Efe'yi neller bekler? Yetimhaneden Efe'yi evlatlık alan Mert ve Melis ailesi bu olayın neresnide ve bu insanlar kimdi? Asıl olan ise Cengiz kimdir? Ortadan ansızın kaybolan Baran neredeydi? Oğluna bıraktığı notta ne yazıyordu? Artus Laurent bu cinayetin neresinde dersiniz. Ya da bu adam da kimdi? Melis tüm gerçekleri öğrendiğinde neller yaşar? Asıl bomba ise acaba Derin Gölge gerçekten öldürüldü mü? Hepsi bu kitapta...
.
Ben kitabı büyük bir keyifle okudum ve türü sevenlere içtenlikle tavsiye ederim.
150 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Baştan sona sürükleyiciydi.Tüm okurlara tavsiye ediyorum.
Derin gölge bu yazarın ilk tecrübesi olmasına rağmen çok başarılı olmuş.Kendimi adeta romanın içerisindeymişim ve olayları yakından izliyormuşum gibi hissettim.Okur ara ara merak ve gizem oluşturan tahmin edemeyeceğiniz olaylardan alışagelmiş rutinden uzak kalarak hafızasında müthiş polisiye heyecan yaratıyor.
150 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Güpegündüz yol ortasında arabaya çekilerek kaçırılan ünlü gazetecinin çığlıklarını duyan eşi Baran, soluğu karakolda alır. Fakat polis ekiplerinin geniş çaplı aramalarına rağmen hiç bir iz bulunamayan Derin'in öldürüldüğünü düşünmeye başlar ama oğluna, annesinin işi gereği yurt dışına gittiğini söyler. Derin sık sık iş seyahatlerine çıktığı için, oğlu Efe, bu durumu sorgulamayacaktır, bir kaç gün sonra, bir sabah uyandığında babasının yerine evde bir not bulana kadar...

Aniden ortadan kaybolan bir gazeteci kadın, sırlarını da ardından götürebilecek miydi?
7 yaşındaki oğluyla yapayalnız kalan Baran, ansızın nereye gitmişti?
Efe'ye bıraktığı notta neler gizliydi?
Efe nereye gidecekti, onu sahiplenen kişi ondan ne istiyordu?
Derin'in saklı günlüklerinde gizlediği sır neydi?

İçinde yalanlar, cinayetler, gizlenen gerçekler, bilinmeyen kişiler taşıyan karmaşık bir aşk hikayesi, son sayfalara kadar gizemini korumakla kalmayıp, her bölümde okuyucuyu akla gelmeyecek bir gerçekle yüzleştiriyor.
Yazarımız (@hale.uzun_official ) sıkmadan, betimlemeler, ayrıntılara boğmadan, yalın ve akıcı bir dil kullanmış. Kaleminize sağlık.

Temposunu hiç yitirmeyen sürprizlerle dolu bu serüveni maceraperestlere şiddetle tavsiye ediyorum.
150 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ece Ceren moderatörlüğünde @hale.uzun_official ‘ın kaleme aldığı @perseusyayinevi nden çıkan #deringölge yi okuduk.
.
Resmen 3 saatten az bir sürede ne olacak kim bu katil. Her şeyin altından çıkan bu adam da kim. Gibi cümleler kurarak kitabı bitirdim. Sonuna kadar çok sevdim ama finali daha detaylı bekledim açıkcası.. Bu süreçte yavrucağım olan çocuğa oldu oradan oraya kitabı anlatasım geliyor her yorum spoiler a girecek diye yorum yapamıyorum resmen şuan Polisiye sevenler için çok keyifli bir kitaptı, umarım siz de severek okursunuz
...annesi ona "eğer bazen kalbin anlamadığın bir şey için çok hızlı çarparsa kötü bir şeyle karşılaşabilirsin" demişti. Tam da kalbinin dediği gibi oluyordu sanki herşey.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Derin Gölge
Yazar:
Baskı tarihi:
Mayıs 2020
Sayfa sayısı:
150
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050618747
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elpis Yayınları
Tek suçu kimsesiz kalan bir çocuğa yardım etmekti. Fakat bu yardımın onu ne denli bir çıkmaza sokacağını tahmin edemedi.
Efe ile Cengiz’in kesişen yolları aralarında çok derin bir bağ oluşturmuştu. Ta ki o adam gelene kadar…
Tüm hayatları alt üst eden bir aşk, intikam ve cinayetin yansıması olan Derin Gölge, bir solukta okuyacağınız bir polisiyedir.

Kitabı okuyanlar 21 okur

  • Kâri Civil
  • doruk ateş
  • EMİNE KORKMAZ
  • ➺《 Prenses Leyla 》➺
  • Hazal
  • Sane kimsem
  • Nurdan Caglar
  • Hale Uzun
  • cadininnkazani
  • Bahadır Özel

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (6)
9
%21.4 (3)
8
%21.4 (3)
7
%14.3 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0