Direniş

8,2/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
2 beğeni  · 
365 gösterim
Sıra dışı bir direniş öyküsü...

"Bu işte tek başına olacaksın ve buna hazır olup olmadığından emin olmam gerekiyor. Bunun sadece bir iş olmadığını unutma Peter. Bu bir savaş! Doğa ve bilim, iyi ve kötü arasında bir savaş bu. Ve büyükbaban seni kendi tarafına çekmek için elinden geleni yapacak."

Bildirge ile başlayan seri Direniş ile sürüyor. Depodan kaçabilme şansını yakalayan Anna ve Peter'ın macera ve gerilim dolu hikâyesi devam ediyor.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786056332647
 • Çeviri:
  Demet Evrenosoğlu
 • Yayınevi:
  DeliDolu
 • Kitabın Türü:
Kübra 
10 Şub 23:58 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

İnsanlığın en tutkulu düşü gerçekleşmiş, en büyük korkusu geride bırakılmıştı. Ölümsüzlüğün formülü bulunmuştu. Ama tüm ölümsüzlük senaryolarında olduğu üzere bu düş ardında pek çok da sorunla gerçekleşmekteydi: Artan nüfusa yetersin gelen kıt kaynaklar. Ve ölümsüzlük öylesine çekiciydi ki insanlar uğruna yaşam ışığından vazgeçip kafalarını kuma gömerek yaşamayı tercih etmişti. Kalplerindeki umudun sönmesine izin vermeyenler ise doğanın düzenine geri dönmekte kararlıydılar. Tüm çeldirici faktörlere rağmen.
Konudan ne kadar bahsetsem spoiler olacak, ana hatlarıyla böyle serimiz. İlk kitapta dediklerim Direniş için de geçerli. Biraz teenage distopiği bir seri. Fikri ve mücadelesi güzel, olaylar bazen çok heyecanlı olabiliyor ama ara ara "cidden böyle mi bağlayacaksın sevgili Gemma!" dediğim basitlikler oldu olay örgüsünde. Konusu farklı olsa da bazı sayfalar tanıdık geliyor biraz; bu konuya daha iyi bir kurgu, bu heyecanlı olaylara biraz daha ilginç sonuçlar istiyor insan.