Diyanet Aile Dergisi Sayı: 22

·
Okunma
·
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Diyanet Aile Dergisi Sayı: 22
Baskı tarihi:
Ekim 2020
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
80 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Değerler eğitiminde Hz. Peygamber Örnekliği Başligi bulunan dergi konunun ciddiyetini bize bir kere daha hatirlamamizi sağliyor . Konular ise şu başliklar ile siralaniyor
Dünya Nimetlerinin Kiymetlisi Çocuk
İslam Medeniyetinin İki Kalesi Cami ve İlim
Bir Müjde Güvercini AYASOFYA
Çocuklarla İletişim Ve Ders Takibi konukarini içeriyor simdiden iyi okumalar dilerim
Enesb. Malik "Rasulullah s.a.s 'e on sene hizmet ettim.Vallahi bana bir kez olsun öf bile demedi .Herhangi bişeyden dolayi Niçin böyle yaptin ?ya da Şöyle yapsaydin ya ! diye azarlamadi '.demistir.( Müslim Fedai,51)
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 15 - Diyanet Aile Dergisi 22. Sayi
Hz.Peygamberin çocuklara yaptiği ikramlar ,onlarla konuşma ve selamlaşma şekli ,onlara topluluk içersinde söz hakki tanimasi ,aralarinda adaletli davranmayi tavsiye etmesi, yerine göre bi yetişkun gibi onlari muhatap alarak biatlerini kabul etmesi onlarin kişilik gelişimleri konusunda ne kadar hassas davrandiğini görmek için yeterlidir.
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 8 - Diyanet Aile Dergisi Sayi :22
İslam Dini ,basta ebeveynler olmak üzere toplumun her kesimine çocuklari ilahi iradeye uygun yetiştirme ,yönlendirme ve eğitim sorumluluğu vermektedir.
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 7 - Diyanet Aile Dergisi sayi:22
İnsan ,çevresini kolladığinda ,onu ayartacak ne kadar fısıltılarla dolu bir hayat ortaminda yaşadiğini görünce şaşar .Ve korkar .Hiç bir şey insanin üstüne abaniyormuş gibi durmuyor.Her şey ,onun için yalnizca bir tekliften ,bir hatirlatmadan ibaretmiş gibi görünüyor.Ama besmelenin terk edildiği ve ya ihmal edildiği her defasinda ,bu fısıltının onlarcasina birden maruz kalındığı herkesin gündelik hayatının ta içinde duruyor.
Rasim Özdenören
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 80 - Diyanet Aile Dergisi 22
El-Bari:Bir çok farkliliklarina rağmen evrenin bütün parçalarini düzensizlikten uzak olarak yaratan;sifatlarinda yaratilmişlara benzemekten beri olan;hiç bir borç ve zimmet altinda bulunmayan ve bütün nimetleri bir lütuf olarak veren
Ey iman edenler! Allah 'in ve Peygamberinin önüne geçmeyin .Allah 'a karşi gelmekten sakınin .Şüphesiz Allah hakkiyla işitendir, hakkıyle bilendir .Hucurat 49/1
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 80 - Diyanet Aile Dergisi 22.Sayi
Nübüvvet pinarinin hafızasi olma bahtiyarliğina eren Ebu Hureyre ,Peygamber duasi sayesinde son derece kuvveti bir hafizaya sahipti.Aslinda ezber kabiliyeti zayif olan Ebu Hureyre ,"Ya Rasulallah Sizin mubarek ağzinizdan çok söz işitiyorun .Ancak söylediklerinizi hafizamda fazla tutamadan çabucak unutuveriyorum".diyerek unutkanlığindan Rasulüllah 'a dert yanmişti .Rasulullah 'in duasi neticesinde artık duyduklarini kolayca ezberine alabilmiş ve işittiklerini unutmamişti. Buhari İlim 42
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 74 - Diyanet Aile Dergisi 22. Sayi
Kainatin Efendisi çocuklara kizmaz ,yaramazliklarini görmezden gelir (Buhari edep 39)yapmiş olduklari hatalari şefkat ve öğütle düzeltnelerine firsat verirdi(Ebu Davut ,Cihad 85)
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 15 - Diyanet Aile Dergisi 22
Rahmet Peygamberi bir ortama girdiğinde çocuklara selam verir( muslim fedail 80),güzel sözlerle hitap eder ve onlarla şakalaşirdi (Buhariilim 18 .)Sevgisini izhar etmek için çocuğun yanağina dokunur ve onlari öperdi(.Buhari Edep 18)
Diyanet Aile Dergisi
Sayfa 15 - Diyanet Aile Dergisi 22. sayi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Diyanet Aile Dergisi Sayı: 22
Baskı tarihi:
Ekim 2020
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları

Kitabı okuyanlar 3 okur

  • Saadet Beyza Karaman
  • Fırat Ertekin
  • ibrahim Güngör

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (1)
9
%0
8
%50 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0