Ege Güneşi Güneş Karadeniz'den Doğar 1

7,4/10  (7 Oy) · 
10 okunma  · 
7 beğeni  · 
307 gösterim
Dal olup bölüşelim, saz olup söyleşelim!

"Kemençenin efsanesini bilir misin?"

Her ikisi için de bu soru, sonun başlangıcıydı. Onlar, kaderin bir oyununa geleceğini, bir efsanenin yeniden hayat bulacağını bilmeden planlamadıkları geleceklerine adım atıyorlardı. Her ikisi de karşılaştıkları ilk andan itibaren kaderin önüne geçemeyeceklerdi. Genç adamın geçmek gibi bir arzusu yoktu, gördüğü ilk an kararını vermişti.

Ama genç kız…
Yaşadığı çalkantılardan sıyrılıp çizgisini bulabilecek gibi değildi. Yiğit, Güneş'i ikna edebilecek miydi? Aşkının gerçekliğine, kendisinin diğer erkekler gibi olmadığına inandırabilecek miydi?

Karadeniz'in yeşiliyle Ege'nin mavisi bir araya gelecek miydi? Bir efsane yeniden hayat bulacak mıydı?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  493
 • ISBN:
  9786059821070
 • Yayınevi:
  Mendirek Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle kitabın dilini çok sevdim. Samimi akıcı bir dille kaleme alınmış. Konusuna gelince; Bebekken annesini kaybeden, kendisine babasının öldüğü söylenip anneannesi ve teyzesi tarafından büyütülen Güneş, düğününe günler kala anne babasının evli olmadığını, gayrimeşru doğduğunu ve babasının hayatta olduğunu öğrenir. Annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu babasından hesap sormak için İzmir'e gider. Orada Rizeli genç işadamı Yiğit ile tanışır ve olaylar başlar. Kitabın konusu hakkında daha fazla ipucu vermek istemiyorum. Benim eşim de Rizeli, Karadeniz gelini olarak Yiğit'in ailesinde, eşimin ailesini gördüm. Aynı sıcak ve esprili insanlar. Sonuçta çok güzel bir kitap.