En Aptal Melek

3,6/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
0 beğeni  · 
524 gösterim
“Yedi yaşındaki Joshua Barker Noel listesini yapmış ve 137 kere kontrol etmiş. Noel Baba arayışı içindeyken, şişman bir adamın kafasına bir kürek yediğini görüp dehşete düşüyor. Ama çocuk onun gerçekten Noel Baba değil de Dale olduğunu anlamıyor.
Şimdi Josh'ın tek bir dileği var: Lütfen Noel Baba, hayata dön. Kesinlikle gökler âleminin en parlak halesine sahip olmayan Melek Raziel, Josh'ın dileğini yerine getirmeye kararlı. ”

Kuzu, Kuyruk ve Aşk Adası’nın arkasından gelen bu oldukça yaratıcı romanda, “Jonathan Swift'ten sonra gelen en büyük hiciv ustası” (Rock Mountain News) altüst olmuş bir tatilin mevsimin en beğenilen hediyesi olmayı garantileyecek gülünç hikâyesini kaleme alıyor.
(Listenizdeki tüm beyin emen zombi düşkünleri için)

“Christopher Moore'un çalışmalarıyla yeni tanışan okuyucular bilmek isteyeceklerdir… Bu adam nerede gizleniyordu?
(Yanıt: Özverili bir kült takipçisi olduğu için görünürlerdeydi…) Doğrudan Margaritaville'den çıkma, mizah ve bilim kurgunun doruğunda, kaygısız fabllar yazıyor.”
JANET MASLIN, New York Times

“[Moore'un] hayal gücü bir lütuf.”
Sun (Baltimore)

“Christopher Moore, kelimenin en iyi anlamıyla hasta bir adam.”
CARL HIAASEN
  • Baskı Tarihi:
    2006
  • Sayfa Sayısı:
    224
  • ISBN:
    9789759064891
  • Orijinal Adı:
    The Stupidest Angel
  • Çeviri:
    Hülya Karatay
  • Yayınevi:
    Goa Yayınları
  • Kitabın Türü:
Mustafa Coskun 
04 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

fantastik bir öykü kurgulamış yazar ve ilginç bir anlatım tarzıyla okuyucuya sunmuş. genel olarak beğendim. merakımı cezbetti. buna rağmen, tavsiye edeceğim bir kitap değil. kitabın sonu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. içindeki küfürlü ve müstehcen ifadeler de kitabın herkese hitap etmesini engelliyor.