Fare Kral

9,0/10  (2 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
553 gösterim
Dibdin'in çalışması, Raymond Chandler gibi devlerle karşılaştırılmayı hak ediyor.
-Portland Oregonian-

Dibdin, suç janrında nadir bulunan bir anlatım yeteneğine sahip. Kanat açmış hayal gücü, kitaplarını okunmaya değer kılıyor.
-Washington Times-

Dibdin, şaşırmayacak okuyucuları bile şoka uğratma konusunda yetenekli. Ağza bile alınamayacak şeyleri soğukkanlılıkla ve çarpıcı bir etki yaratarak yazıyor.
-Ruth Rendell-

Michael Dibdin, 11 kitaptan oluşan "Dedektif Zen" dizisinin ilk kitabı Fare Kral ile Gold Dagger (Altın Hançer) ödülü aldı (1988) ve dizinin ilk 3 kitabı BBC tarafından uyarlandı. Yakın dünya tarihini, nefis bir İtalya panoraması ile beraber işleyen Dibdin, politik polisiyenin en güzel örneklerinden birini verdiği Fare Kral'da peşi bırakılamayacak bir okuma maratonu vaat ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055055042
 • Çeviri:
  Seda Çıngay
 • Yayınevi:
  Labirent
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
13 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir Aurelio Zen romanı.
İtalya'nın Perugia şehrinde, ünlü bir sanayicinin kaçırılması ile ilgili olarak görevlendirilen Zen, uzun zaman aktif bir soruşturmada yer almamasının sıkıntılarını kitap boyunca yaşasa da en sonunda okuyucuları ciddi bir sürpriz bekliyor.
Bu arada yazarın anlatımından yola çıkarak, İtalya ve Türkiye arasında bürokrasinin işleyişi, devlet içerisindeki çürük elmalar gibi konularda pek de bir fark olmadığını görebiliyoruz.
Okurken aynı bizim memleket diyebilirsiniz.
Altın Hançer ödülü alan bu kitap mutlaka okunması gerekenlerden.
Ve Labirent Yayınları'nın bu yazarın diğer kitaplarını da yayınlaması dileğiyle

arzu amaç 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

80li yılların İtalyasında bir dedektifin gözünden ülkenin sosyal,siyasi ve ekonomik durumu anlatılırken cinayetler de çözülüyor.

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız