İntikam Bir Dedektif Zen Macerası

9,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
797 gösterim
Dibdin'in çalışması, Raymond Chandler gibi devlerle karşılaştırılmayı hak ediyor.
-Portland Oregonian-

Dibdin, suç janrında nadir bulunan bir anlatım yeteneğine sahip. Kanat açmış hayal gücü, kitaplarını okunmaya değer kılıyor.
-Washington Times-

Dibdin, şaşırmayacak okuyucuları bile şoka uğratma konusunda yetenekli. Ağza bile alınamayacak şeyleri soğukkanlılıkla ve çarpıcı bir etki yaratarak yazıyor.
-Ruth Rendell-

Michael Dibdin, 11 kitaptan oluşan "Dedektif Zen" dizisinin ilk kitabı Fare Kral ile
Gold Dagger (Altın Hançer) ödülü aldı (1988) ve dizinin ilk 3 kitabı BBC tarafından uyarlandı. Yakın dünya tarihini, nefis bir İtalya panoraması ile beraber işleyen Dibdin, politik polisiyenin en güzel örneklerinden birini verdiği İntikam'da da peşi bırakılamayacak bir okuma maratonu vaat ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786055055059
 • Çeviri:
  Seda Çıngay
 • Yayınevi:
  Labirent Yayınları
 • Kitabın Türü:
arzu amaç 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Polisiye seven okurlar hala yazarla tanışmadılar ise, bu açığı kapatmak için acele etmeliler çünkü onbir kitaplık serinin üçüncüsü Türkçeye çevirildi bile. İntikam serinin ikinci romanı ve yine "kurşun yıllar"da geçiyor. Tanıyabileceğiniz en gerçekçi polis karakteri Zen yine iş başında. Hikayeyi okurken,din olgusu dışında yabancı gelen pek bir şey yok. Kaçırmayın.

Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aurelio Zen serisinin devam romanı. Son derece güzel bir roman. Zen, güvenliği üst düzey olan bir villada işlenen Burolo cinayetleri ile ilgili bir rapor hazırlamaktadır. Bu arada bir yargıç ve bir muhbir öldürülür. Katil Spoleda adında bir adamdır ve davasına bakan yargıç ile onu ispiyon eden muhbirden sonra sıra onu yakalayan polise yani Aurelio'ya gelmiştir. Hayatı tehlikede olan Zen, bu arada hükümetten yüksek kademeli birinden bir davet alır. Burolo'nun katili olduğu düşünülen Renato Favelloni'yi aklamasını isterler. İşin içinde tehdit de olduğundan kabul eden Zen gerçek katili bulmaya çalışacaktır. Acaba bu hikayeden sağ salim kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.