0,0/10  (0 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
114 gösterim
Arızalanan insanların da yaşama hakkı ve içiçe geçmiş sırları vardır. Onları diğerlerinden ayıran şey huzuru vahşette, tutkuyu ruh çürümesinde, karşılıklı güveni ise birlikte ölmelerinde bulmaktır.Bugün en popüler eser bir cinayete kurban gitmekse eğer, can alma bilimi için başvuru kaynağımız yalnızca sahip olduğumuz vücutlarımız elbette. Ona kötü davranmayı neden ihmal ediyoruz?! Kendini çözmek, başkalarını düğümlemektir.
Küçük İskender, bağımsız roman üçlemesinin ilk kitabı Flu'es boyunca bizi dayatılan kültürün tüm katlarında birbirinden ayrı aşklara, ayrılıklara, katliamlara, akıl hastalıklarına, teen slasher fobisine, melodramın tarihsel komedisine, bir abur cuburluğa, kutsallığın çerez tadına şahitliğe davet ediyor.Okurken kafamızın karışması kurgudan değil, aslında basitliği yüceltmek adına onu gereksizce süslememizden kaynaklanıyor. Amipler kibirli, kıskanç ve ukala olamaz. İnsan da evrende devasa bir amiptir.

Losh ve Net öncesi Flu'es ezberlerinizi bozacak, bilinçaltınızdaki hayvanları sırasıyla uyandıracak ve neden utanmanız ya da utanmamanız gerektiğini çekinmeden söyleyecek.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  294
 • ISBN:
  9789755704807
 • Yayınevi:
  Sel Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Şinka 
16 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendimi vursam, başka biri yaralanacak.
Dur.

Öldüğüm gün içimden kuş çıkacak!

Flu'es, Küçük İskender (Sayfa 52)Flu'es, Küçük İskender (Sayfa 52)

Yine sarhoşuz.Benim kanımda alkol var,onunkinde H; Bonkörce sevişiyoruz.O,bayılıyor.Ben onun çıplak bedenini seyrediyorum.sonra,bir ara sayıklamaya başlıyor:
-"Anne..anneciğim.."
titreyerek sarılıyor bana.bir süre uyurken ağlıyoruz..

Flu'es, Küçük İskender (Sayfa 85)Flu'es, Küçük İskender (Sayfa 85)