Gafiller

7,0/10  (7 Oy) · 
17 okunma  · 
4 beğeni  · 
540 gösterim
Medeni olmak, Avrupalı olmak veya Avrupa'da doğmuş olmak mıdır? Çağlar boyu, tüm insanlara insanca yaşamanın reçetesini sunmuş İslam Medeniyeti, ne oldu da günümüz insanlarının hayatına batı kültürü kadar etki edemez duruma geldi?

Medeni insan, mutlu insan mıdır? Öyle ise medeni olduklarını iddia eden batı insanı neden mutsuz ve manevi boşluğunu dolduracak arayışlar içinde... Avrupa'da doğdukları, medeniyetin ortasında yaşadıkları halde, mutlu olmalarına engel nedir?

Öte yandan semalarında beş vakit ezan sesi yankılanan nice İslam ülkesinin insanları, sahip oldukları hazinenin kıymetini bilmedikleri için, hayatlarını süfli emeller peşinde tüketmektedirler.

Bu insanlar saadetlerin en büyüğü, en erişilmezi bu kadar yakınken niçin uzaklarda ararlar mutluluğu...

Bu roman müslümanların inandıkları gibi yaşaması halinde ne denli mutlu olabileceklerinden kesitler sunuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  247
 • ISBN:
  9786055852047
 • Yayınevi:
  Ebru Yayınları
 • Kitabın Türü:

Bazı konularda farkındalık yaratacak bir kitap olduğunu düşünüyorum. Anlatımı akıcı,anlatılmak istenenler gayet sade bir şekilde anlatılmış. Yazarın başka kitabını da okumuştum. Genel olarak aynı tarzda aynı anlatım özelliklerine sahip diyebilirim.

Kitaptan 1 Alıntı

Fesih TASKAYA 
20 Haz 23:23 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ancak şunu açıklıkla ifade etmek isterim ki, eğer biz Hristiyanların elinde de sizin tevhid inancınız gibi sağlam bir müeyyide olsa idi , değil sadece sizi, bütün dünyadaki insanları Hristiyanlaştırmayı becerebilirdik.

Gafiller, Raif Cilasun (Sayfa 182 - Ebru)Gafiller, Raif Cilasun (Sayfa 182 - Ebru)