Haram Lokma

8,9/10  (12 Oy) · 
33 okunma  · 
5 beğeni  · 
981 gösterim
Müslüman Türk kadınının iffetinin timsali baş örtüsüne uzanan ellerin kırılmasıyla başlayan mücadelemizden bu yana yaklaşık elli küsür yıl geçti.

Ne acıdır ki, kadınımızın iffetinin timsali o kutsal örtü bugün gericiliğin en başta gelen alameti olarak gösterilmektedir. 

Kendini İslam'a adamış, İslam dışı en ufak bir davranışın dahi ruhunda fırtınalar koparttığı bu asil millet nasıl olmuş da zilletin bataklığına itilmiştir.

Hanımının ismini müfus memuruna dahi söylemeyi edep dışı bulan dedelerin torunları, şimdi "medeniyet" uğruna kardeşlerine neleri layık görüyor. Çıplaklıkta batıyı bile utandıracak hale gelmeyi medeniyetin getirdiği gelişmişlik sanacak bir gafletin içinde eriyip gidiyor.

Bu roman Müslüman Türk'ün içine düştüğü zilleti yenecek gücün kendilerinde var olduğunun ispatıdır.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  262
 • ISBN:
  9786055852009
 • Yayınevi:
  Ebru Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Serpil Ağ 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

-(Öyle kişiler vardır, her arzu ettiklerini yemekle, nefislerinin her arzularını yerine getirmekle, birçok dünya malına kavuşmakla mutlu olacaklarını sanırlar. Gerçek mutluluğun Allah'a giden yol üzerinde olduğunu unutan bu insanlar aldandıklarının farkında değildirler. Bilmezler ki, Allah'tan başkasına kulluk etmek sevdasında olanların sonları ancak yorgunluk, hırs, tamah ve nice kötü akıbettir. Şehvetlerine ve nefislerine esir olarak hayat sürenlerin, ömürlerini içki sofralarında, kumar masalarında, haram kazanç peşinde harcayanların durumlarını tetkik ederseniz, bunların ''mutluluk'' adını verdikleri yaşayış şekillerinin '' azgın bir beygirden'' farklı olmadığını görürsünüz. Öyle ki, çok mutlu olduklarını zanneden o kişiler, bir gün azgın beygirin üzerinden öyle bir düşerler ki, vücutlarında sağlam bir yer kalmaz. Sonra da tutup o hale gelişlerine bin bir çeşit mazeret bulmaya çalışırlar...
Mutlu olmanın tek şartı vardır: Allah'a inanmak, O'nun emirlerine uymak. İnsan ancak o zaman şehvetinin, nefsinin ve şeytanın esiri olmaktan kurtulabilir. Midesine sahip olduğu için kazanır, şehvetine esir olmadığı için düzenli bir aile hayatına kavuşur, paraya tapmadığı için şeref ve onuru artar. İnsanlar arasında itibar sahibi olur. Hayata gelişinin gayesinin Allah'tan başkasına kulluk etmemek olduğunu bildiği için hayatın ölümle noktalanmadığının idraki içinde, ölümden sonraki hayata hazırlanır...)

Haram Lokma, Raif Cilasun (Sayfa 73 - ÇİLE YAYINLARI)Haram Lokma, Raif Cilasun (Sayfa 73 - ÇİLE YAYINLARI)