Gece Dünyası Gizli Vampir - Karanlığın Kızları - Büyülü Aşk

8,3/10  (13 Oy) · 
29 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.667 gösterim
Vampirler, kurtadamlar, cadılar. Biz farkında olmasak da hepsi aramızda yaşıyor. Ve onların gizli topluluğu Gece Dünyası'nın çok sıkı kanunları var. Bir insana aşık olmaksa Gece Dünyası'nın bütün kanunlarını çiğnemek anlamına geliyor. Gizli Vampir'de, Poppy, o yazın sonsuza kadar süreceğini düşünüyor. Ölümcül bir hastalığa yakalandığı teşhis edildiğindeyse tek kurtuluş umudu arkadaşı ve gizli aşkı James. Bu dünyadan olamayacak kadar yakışıklı James, Poppy'yi ölümsüzleştirebilirdi. Ama önce Gece Dünyası'nın sıkı kanunları karşısında, birçok şeyi göze almak zorundalar. Karanlığın Kızları'nda, Gece Dünyası'ndan kaçan üç kız kardeş, ıssız evlerini terk edip insanların arasında yaşamaya karar veriyor. Ağabeyleri Ash, onları geri götürmekle görevliyse de, kardeşlerinin güzel arkadaşına aşık olduğunda her şey bir anda altüst oluyor. İki cadı kuzen, okul aşkları için savaşıyor. Kara büyü ile beyaz büyünün savaşıysa Büyülü Aşk'ta. (Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  704
 • ISBN:
  9786054482856
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Diğer fantastik hikayelerin toplandığı kitaplara göre daha iyiydi. Konu bütünlüğünü beğendim. 3 hikaye mevcut ben 'Gizli Vampir' hikayesine çok ısınamadım. Konu tanıdık bilindik geldi. Ama Karanlığın Kızları ve Büyülü Aşk güzeldi.Diğer fantastik hikaye kitaplarına göre (Ebedi Öpücük, Cehennemde Balo Geceleri) daha okunabilir.

Rabia Özdemir 
04 Mar 2015 · Kitabı okudu · 411 günde · Beğendi · 10/10 puan

3 çakışık hikayeyi birleştirmiş ve ilk defa vampirlerin neden kanla beslendiklerine mantıklı bir açıklama getirmiş yazar.ve tabi ki Evanescence - Bring Me To Life dinleyerek okudum.

Kitaptan 2 Alıntı

Rabia Özdemir 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Dört milyon yıl öncesinden kalma bir ışık görmek ister misin?"dedi,sonra cevap vermesini beklemeden "Tamam yüzünü doğuya dön "dedi.Ona doğru uzattığı parmağını çevirdi."Dürbünü eline al ve ufuktaki ağaçların gökyüzüyle oluşturduğu çizgiye bak.Şimdi dürbünü yukarıya doğru kaldır..."Mary-Lynnette tıpkı bir eğitim çavuşu gibi ardı ardına verdiği talimatlarla onu yönlendirmeye devam etti."Şimdi...Etrafta hafifi bulanık bulanık parlak bir cisim görüyor musun?"
"Ee,evet."
"İşte o Andomeda yani başka bir galaksi.Ama eğer onu teleskopla görmeye çalışsaydın bu kadar kolay başaramazdın.Teleskopla bakmak,gökyüzüne bir kamışla bakmak gibidir.Sahip olduğun bakış açısı işte o kadar dar olur."
"Tamam tamam ne demek istediğini anladım" dedi Ash.Dürbünü gözlerinden ayırarak eline indirdi."Baksan yıldızları izlemeye bir dakika ara verebilir miyiz?Seninle konuşmak istiyor..."
"Bizim galaksimizin merkezini görmek ister misin?diye araya girdi Mery-Lynnette "Güneye doğru dön."
Yüzünü o tarafa dönmesi için ona fiziksel temas dışında her şeyi yaptı .Ash'a dokunmayı göze alamıyordu.Bedeni o sırada zaten yeterince adrenalinle doluydu.Birde on dokunursa durum kontrolden çıkabilir ve Mary-Lynette birden havaya fırlayabilirdi.

Gece Dünyası, L. J. Smith (Sayfa 313)Gece Dünyası, L. J. Smith (Sayfa 313)
Rabia Özdemir 
27 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ayrı olsak da aynı gökyüzüne bakıyor olacağız.

Gece Dünyası, L. J. Smith (Sayfa 422)Gece Dünyası, L. J. Smith (Sayfa 422)