Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Gelin Müslüman Olalım

Ebu'l A'lâ el-Mevdudi

Gelin Müslüman Olalım Sözleri ve Alıntıları

Gelin Müslüman Olalım sözleri ve alıntılarını, Gelin Müslüman Olalım kitap alıntılarını, Gelin Müslüman Olalım en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Sonsöz
Allah'a inandıklarını söyleyen fakat O'nun dini için ne zaman , ne para , ne de hayatlarını feda edemeyenlerden olmayalım . Harekete geçelim ve sahip olduğumuz ne varsa hepsiyle Allah yolunda savaşalım .
Sayfa 262 - PınarKitabı okudu
Müslüman olmak "size aileniz tarafından bırakılmış ve ömür boyu sizde kalacak olan birşey değildir. Müslüman bir çevrede doğmak, Müslüman isimleri almak, müslüman gibi giyinmek kendinizi, müslüman olarak adlandırmak sizi müslüman kılmaya yetmez. Hiç kimse sadece isminden dolayı kâfir ya da müslüman olamaz. Fark sarık sarmakla ya da kravat takmakla ilgili değildir. Kişi sadece altı yedi kelime söylemekle ne kâfir müslüman olur.. ne de bu birkaç söz insanı cehennem yerine cennete gönderir.
Kelime-i tevhidi söylemeniz için hiçbir zorlama yoktur. Mevdudi'ye göre:
'Bu hayat benim, bu vücut benim' demek için hiç bir dayanağınız yoktur. Bu saçmadır... Ellerimiz ve ayaklarımızı onun istemediği şeyler için kullanmaya ve onun hoşlanmadığı şeylere bakmaya hakkımız yoktur... 'Benim düşüncem budur, yaygın gelenek budur, aile geleneğimiz budur, şu bilgin ya da din adamı şunu söylüyor ' demeye de hakkınız yoktur.
Pınar yayıncılıkKitabı okudu
İslâm nedir?:
Kendinizi tamamen Allah'a vermektir. Kesin bir bağımsızlığa ulaşmak ve Allah'ın yolunu izlemek için bütün iddialardan vazgeçmektir... Hayatınızı Allah'ın gösterdiği biçimde yaşamak demek O'nun kitabıyla ve peygamberleriyle gösterdiği yolu kayıtsız şartsız kabul etmektir. Buna karşın Sünnet'i ve Kur'an'ı izlemek yerine kendi istek ve düşüncelerine boyun eğenler, büyüklerinin yolundan gidip toplumdaki olayları olduğu gibi kabul eden ve davranışlarını Kur'an'a ve Sünnet'e göre düzeltmek zahmetine girmeyenler ya da 'benim aklıma yatmıyor, büyüklerimin gittiği yola aykırı, dünya bunun aksi yönünde ilerliyor' diyerek Sünnet'in ve Kur'an'ın bilgilerini reddedenler kesinlikle müslüman değildirler. Böyle insanlar kendilerine müslüman diyorlarsa yalancıdırlar.
Bir insan ne kaybettiğini ve kaybettiği şeyin ne kadar değerli olduğunu anladığı Zaman uyanır.
Sayfa 53
İnsanlar her çağda peygamberlere "söylediklerin büyüklerimizin alışkanlıklarına ters olduğundan kabul edemeyiz" diyerek kendilerini haklı çıkarmışlardır.
Eğer ahiretteki kaderinizin bu dünyadaki davranışlarınıza bağlı olduğuna inanıyorsanız, Allah'ın sizden yaşamanızı istediği hayatın kurallarına karşı asla kayıtsız kalamazsınız.
Kâfirler Kur'an okumaz ve içinde ne yazdığını bilmezler. Eğer sözde Müslümanlar da aynı derecede cahillerse niçin onlara müslüman deniyor? Kâfirler Hz.muhammed'in(s.a.s) öğrettiklerini ve Allah'a ulaşmak için gösterdiği doğru yolu bilmezler. Eğer müslümanlar da aynı derecede cahillerse nasıl müslüman olabilirler? Kâfirler Allah'ın emirleri yerine kendi isteklerinin peşinden giderler. Eğer müslümanlar da onlar gibi söz anlamaz ve disiplinsiz iseler, kendi fikirlerini üstün görüp Allah'a karşı kayıtsız kalıyor ve nefislerinin esiri oluyorlarsa kendilerine müslüman demeye ne hakları var? Kâfirlerle aramızdaki farkın neredeyse isimlerimizde kaldığına ikna oluyorum. 'Neredeyse' diyorum, çünkü Kur'an'ı değerlendirişimiz kâfirlerinkiyle aynı olsa bile biz Kur'an'ın Allah'ın kitabı olduğunu biliyoruz... Ama onun hayatımızdaki yeri kâfirlerinkinden farklı değil. Ve bu hepimizin cezayı daha çok haketmesine yol açıyor. Hz.Muhammed'in Allah'ın peygamberi olduğunu biliyoruz ama onu izlemeye gelince kâfir kadar isteksiziz.
Okyanus (Kur'an Kerim ) orada , faydalanmasını bilenleri bekliyor.
Sayfa 56
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.