Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Gerçek Tarihin Peşinde

Mustafa Armağan

Gerçek Tarihin Peşinde Yorumları ve İncelemeleri

Gerçek Tarihin Peşinde yorumları ve incelemelerini, Gerçek Tarihin Peşinde kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Gerçek Tarihin Peşinde puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

7.210 üzerinden
17 Kişi · 4 İnceleme
272 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Yazar kitabını yazılış amacını şu sözlerle açıklıyor ilk sayfalarda; “Kitaptaki her bölüm, okurun aklına, kalbine, vicdanına bir kıymık gibi saplansın, onu rahatsız etsin..” Kitap, tarihte yaşanan birbirinden bağımsız bir çok olayın yanlışlarını düzeltmek için özellikle yabancı kaynaklara göre belgelendirmeye çalışılarak hazırlanmıştır. Keyifli okumalar..
Gerçek Tarihin Peşinde
Gerçek Tarihin PeşindeMustafa Armağan · Timaş Yayınları · 201179 okunma
272 syf.
·
Puan vermedi
Eser birbirinden bağımsız birçok konunun yanlışlarını ele alarak düzeltmek amacıyla yazılmış. Bütün bu düzeltmeleri gerek yerli gerek yabancı kaynaklarla destekleyerek ispatlamaya çalışılmış. Köşe yazısı niteliği taşır özellikte... Karacaoglan şiirinden,Hirat Dink'e,Çalıkuşu romanının değiştirilerek içindeki Osmanlı ve İslama örnek teşkil eden kısımların çıkartılarak Cumhuriyet Turkiye'sine uyarlandigi,Timur'dan Malazgirt Savaşı 'na,Kanuni'den Evliya Çelebi 'ye ,Muhteşem Yüzyıl dizisine ,ev hanimliginin nasıl ortaya atıldığı, feministlerin tüm kadınlar yerine kendi görüş ve ideolojilerine hizmet edecek şekilde yapilanmasina, düşünce yapılarının çıkara göre sekillendigi ,Nazım Hikmet'in komunistligine, masonluktan,Özgürlük Heykeli'ne,Mimar Sinan ve Mihrimah Sultan'a ve tarihi bilmeden uydurma yazılar yazan yazarlara kadar geniş bir çerçevede ele aldığı konuları konuşma üslubuyla izah etmiş. Biraz düşündürücü biraz kafa karıştırıcı bir eser...farklı bilgilere ,daha önceden bildiğimiz birçok konunun bildiğimizin dışında nasıl oluştuğuna dair farklı görüşlere sahip olabileceğiniz ve de arastirmalarinizda yönlendirici olabilecek bir eser diyebiliriz....
Gerçek Tarihin Peşinde
Gerçek Tarihin PeşindeMustafa Armağan · Timaş Yayınları · 201179 okunma
Reklam
272 syf.
9/10 puan verdi
“Gerçek Tarihin Peşinde” Mustafa Armağan’ın Karacaoğlan’ın “İncecikten” bir kar yağar Elif diye diye’den başlayıp, Hrant Dink ölümüne ve Kanuni dönemindeki harem anlayışı ve günümüzde çekilen tarih dizilerinin yanlışlıklarını ele alan ve her konuda farklı sorularla bizlere kaynak göstererek geliyor.
Gerçek Tarihin Peşinde
Gerçek Tarihin PeşindeMustafa Armağan · Timaş Yayınları · 201179 okunma