Geri Sayım Geri Sayımı Durdur Dünyayı Kurtar

7,7/10  (19 Oy) · 
45 okunma  · 
14 beğeni  · 
2.521 gösterim
Neden ikinci bir şansim olduğunu biliyorum. Bu yüzden ölümden döndüm, gerçekten yaşadiğimi hissetmek için. Bu kez doğru olani yapacağim.

On yedi yaşındaki Janelle bir trafik kazasında ölür fakat okul arkadaşı Ben tarafından yeniden hayata döndürülür. Janelle yaşadığı bu mantık dışı olayın iç yüzünü öğrenmeyi kafasına koymuştur ama dirilişi ve Ben'in bundaki rolü, çözmesi gereken bilinmezliklerden yalnızca biridir.

Janelle, FBI Ajanı olan babasının dosyalarını kendi kazasına dair bir ipucu bulmak amacıyla karıştırırken, aktif bir kronometre keşfeder. Peki bu geri sayım ne için başlatılmıştır? Beklenmedik bir anda hayatına giren Ben'in sırrını çözdüğünde bu aletin gizemi de ortaya çıkacaktır ki söz konusu alet dünyanın sonunu hazırlayan büyük bir tehlikenin de habercisidir.

"Elinizde temposu hiç düşmeyen, sayfalarını ardı ardına çevireceğiniz bir kitap var. Tadını çıkarın!"
-The New York Times-

"İnatçı ve her döndüğü köşede yeni bir sürprizle karşılaşan Janelle sizi peşinden sürüklemeye kararlı."
-Publishers Weekly-

"Yetenekli yazar Elizabeth Norris karakterlerin her birini incelikle işlemiş. Geri Sayım'da bir macera romanından çok daha fazlası mevcut."
-The Washington Post-

"Dünyanın sonuna doğru bir geri sayım… Heyecan ve aksiyonun her sayfasına nüfuz ettiği, zekice kurgulanmış bir roman."
-Book-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786053482628
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza Yuksel 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

İlk başlarda sıkıcı gelmesine rağmen okumaya devam ettikçe elimden bırakamadım. Oldukça ilginç bir konusu var ve ilk defa böyle bir konuyla karşılaşıyorum. Üslubu ilk başta kötü gibi gelse de sonradan alıştım. Gerçekten hoş bir kitap olayları tahmin edebileceğinizi sanmıyorum tüm bunları yapanı da. Yani ben çok şaşırmıştım. Elizabeth Norris ' in ilk kitabı kurgusu çok iyi olmuş. Tavsiye ederim. :)