Güle Güle

A. S. King
"Zekice. Komik ve kesinlikle özel." Ellen Hopkins "Gerçekten dudak uçuklatan, harika bir kitap. Bayıldım!" Terry Trueman Ölü birinden nefret edebilir misiniz? Onu bir zamanlar sevdiyseniz bile? En iyi arkadaşınız bile olsa? Sırf öldüğü için ondan nefret etmek doğru mu? Vera bütün hayatını en iyi arkadaşına gizlice âşık bir şekilde geçirmiştir. Ve yıllar boyunca onun pek çok sırrını saklamıştır. Ona ihanet edip her şeyi berbat etse de. Charlie öldüğünde herkesten, okuldaki gençlerden, Charlie'nin ailesinden ve hatta polisten bile daha fazla şey biliyordur Vera. Ama onun adını temize çıkarmak için eteğindekileri dökecek midir? Yapılacaklar Listesi Vera: Charlie'nin adını temize çıkar, ölümünün üstesinden gel & babana annenle ilgili konularda yardım et. Charlie: Bir ölü olarak, bildiklerini anlatana kadar Vera'yla uğraş, sonra huzur içinde yat! Ken Dietz: Lise çağını kazasız belasız atlatması için Vera'ya yardımcı ol & hayatına devam et. Pagoda: Bir yüz yıl daha olduğun yerde durup insanların salaklıklarına tanık ol. Heyecanlı ve sürükleyici, Güle Güle kesinlikle unutulmaz bir roman. Dâhice, komik, dramatik ve her anı sürprizlerle dolu.
Yazar:
A. S. King
A. S. King
Çevirmen:
Deniz Beril Bacaklılar
Deniz Beril Bacaklılar
Tahmini Okuma Süresi: 9 sa. 2 dk.Sayfa Sayısı: 319Basım Tarihi: Mart 2012Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786058808577Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
319 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Son zamanlarda okuduğum en etkileyici romanlardan biri. Vera Deetz, pinti bir babası ve geçmişte striptiz yapıp sonra da onu terk eden bir annesi olan, Pagoda Pizza'da çalışırken bir yandan da okuluna devam eden bir kızdır. Zamanında çocukluk arkadaşı olan Charlie Kahn'a aşık olmuştur. Ancak çocuğun babası sürekli annesini dövmekte ve Charlie de Jenny adında hafifmeşrep bir kız ile takılmaktadır. Bir gün Charlie ölür. Sonra Vera, iş yerinden arkadaşı olan ve kendisinden 5 yaş büyük bir çocuktan hoşlanmaya başlar. Ancak geçmiş yakasını bırakmamaktadır. Charlie ile dostluğunun nasıl geliştiği, sonrasında neler olduğu, babasının geçmişi ve pek çok şey anlatılmaya başlanır. Charlie öldükten sonra bir dükkanı yakmakla suçlanmıştır ancak gerçek sanıldığı gibi değildir. Acaba Vera kalbinin sesini dinleyecek midir? James ile sevgili olacak mıdır? Babası ile arasını düzeltecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.
Güle Güle
Güle GüleA. S. King · Ephesus Yayınları · 201296 okunma
Reklam
319 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
kitap yorumu
Okurken beni bolca düşündüren ve neredeyse beynimi yakan bir kitap bitirdim. Beynimi yakma sebebi Charlie'yi anlamaya çalışmamdan kaynaklanıyor birazdan ayrıntıyı verince nedenini anlayacaksınız. İnsan hiç ölen birisinden hem nefret edip hem de sevebilir mi? Eğer bu kişi Vera'ya cevapta evet oluyor. Vera ve Charlie çocukluktan beri hem dostlar hem
Güle Güle
Güle GüleA. S. King · Ephesus Yayınları · 201296 okunma
·
Puan vermedi
Kitabın anlatımı çok basit geldi.Biraz okudum daha fazla devam edemedim.Ancak kitabı beğenen arkadaşlara da saygı duyuyorum çünkü herkesin beğendiği tarz farklı olabilir. Denemek isteyenler yine de kitaba bir baksınlar bence.
Güle Güle
Güle GüleA. S. King · Ephesus Yayınları · 201296 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.