Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın

Her Şey Seninle Başlar

Mümin Sekman

Her Şey Seninle Başlar Sözleri ve Alıntıları

Her Şey Seninle Başlar sözleri ve alıntılarını, Her Şey Seninle Başlar kitap alıntılarını, Her Şey Seninle Başlar en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten korkar."
Zirveler mülk değil devre mülktür.
Yine bir gün görürsünüz ki zirveler kişilere mülk değil, devre mülktür. Artık inme vaktiniz gelmiştir. Bir hüzün kaplar içinizi zirvede ölmek şans, ölmeden inmek eğitimdir. En iyi manzarayı tırmanırken değil, zirveden inerken görürsünüz. Yükselirken sırtınızı döndüğünüz yaşamı ve insanları inerken yeni bir gözle okursunuz. Tırmanırken bilginiz, inerken bilgeliğiniz artar. Sonunda hayattan aldıklarınızın, verdiklerinizin matematiği biter. Sizden geriye belki hoş bir söz, belji bir cümle, belki bir imge kalır.
Hayata hazırlanmaya o kadar zaman harcar ki, hayatını yaşamaya vakti kalmaz.
Şimdi kendi kanatlarınızla uçma zamanı. Kendi en iyi halinizi gösterin kendinize. Andre Gide’nin dediği gibi: Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez!” Zirvede sensiz bir kişi daha eksiğiz. M.S.
İnsanlar başarısızlığı kafalarında çok büyütürlerse korkularını çoğaltırlar. Başarılarını çok fazla büyütürlerse egolarını yükseltirler. Başarı sizden sağduyu ister.
Ders alınmış bir başarısızlık, başarıdan daha fazla işe yarayabilir. 
Defalarca denediğiniz halde her defasıda başanısız olduğunuz bir konuda, her sabah kendinize üç soru sorabilirsiniz. 1. Bende değişen bir şey var mı? 2. Çevremdeki şartlarda değişen bir şey var mı? 3. Hedeflediğim şeyde bir değişiklik var mı?
Geçmişteki başarısızlıkları ne unutun ne de büyütün. Geçmişin kötü izlerinin geleceğinizi şekillendirmesine izin vermeyin.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.