Mümin Sekman

Mümin SekmanHer Şey Seninle Başlar yazarı
Yazar
Editör
8.0/10
5,7bin Kişi
30,1bin
Okunma
1.426
Beğeni
37,8bin
Gösterim

Mümin Sekman Kimdir?

Mümin Sekman kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde kitapların yazarıdır. Sıfırdan zirveye çıkanların başarı öykülerinin anlatıldığı ‘İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri’ kitap dizisinin danışmanlığını yapmaktadır. İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ama hukuk alanında hiç kariyer yapmadı. Başarılı insanları inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti. ‘Başarı öğrenilebilir ‘düşüncesini yaygınlaştırmaya çalıştı. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını da yapan yazar, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (Kigem.com) kurucusudur. Kigem.com Türkiye’nin kişisel gelişim içerikli ilk internet sitesidir ve Türkiye’de “Beyin Haftası” kutlamalarını yürütmektedir. Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, Londra merkezli The Success Think Tank’ın da kurucusudur. Yazar dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.
Unvan:
Türk Yazar, Kişisel Gelişim Uzmanı
Doğum:
İstanbul, Türkiye

Okurlar

1.426 okur beğendi.
30,1bin okur okudu.
780 okur okuyor.
8bin okur okuyacak.
694 okur yarım bıraktı.

Mümin Sekman Editörlük Yaptığı Kitapları

Tümünü gör

Mümin Sekman Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
"İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten korkar."
Rakipten önce kendimizi yeneriz, ilk zafer hep içte kazanılır.
Bilgili olmak kafasında çok sayıda fikir taşımaktır, bilge olmak ise bildiğine uygun yaşamaktır. Bildiklerini sindirdikçe " bilgeleşir " insan.
Sayfa 161Kitabı okudu
Zeki ve yüksek enerjili insanları uyarmak istiyorum. Beyin ya inşa eder ya tahrip. Zeki ve yüksek enerjili bir çok insanın hayatında tutkuyla izlediği bir hedefi olmadığı için dönüp tüm o zekasıyla "özyıkım" yaptığına tanık oldum.
Zirveler mülk değil devre mülktür.
Yine bir gün görürsünüz ki zirveler kişilere mülk değil, devre mülktür. Artık inme vaktiniz gelmiştir. Bir hüzün kaplar içinizi zirvede ölmek şans, ölmeden inmek eğitimdir. En iyi manzarayı tırmanırken değil, zirveden inerken görürsünüz. Yükselirken sırtınızı döndüğünüz yaşamı ve insanları inerken yeni bir gözle okursunuz. Tırmanırken bilginiz, inerken bilgeliğiniz artar. Sonunda hayattan aldıklarınızın, verdiklerinizin matematiği biter. Sizden geriye belki hoş bir söz, belji bir cümle, belki bir imge kalır.

Mümin Sekman İletileri

Tümünü gör
Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil...
Mümin Sekman
Mümin Sekman
İnsanlar ikiye ayrılır: ✓Kendinden yana olanlar ve kendine karşı olanlar. ✓Kendini inşa edenler ve kendini imha edenler. ✓Kendine yardım etmeyi seçenler ve kendine çelme takanlar.
Her Şey Seninle Başlar
Her Şey Seninle Başlar
“Başarı, zeki insanların zarif intikamıdır.”
Mümin Sekman
Mümin Sekman

Mümin Sekman Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
·
Puan vermedi
Hayat Bilgesi
“Bunu neden yapmalıyım ? Bu hayatı neden yaşamalıyım? Bu hayatı nasıl yaşamalıyım? Ben be yapmalıyım? “ Diye bir sürü sorunun yanıtı sanırım bu kitapta gizli..
Hayat Bilgesi
Hayat BilgesiMümin Sekman · Alfa Yayıncılık · 2014484 okunma
240 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Bu kitabı ilk kez üniversite döneminde, Mümin Sekman’ın bir kişisel gelişim eğitimine katıldıktan sonra okumuştum ve çok beğenmiştim. Mümin Sekman İstanbul'da doğmuştur, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hukuk alanında çalışmak yerine kendini kişisel gelişim çalışmalarına adamıştır. Başarılı insanların hayatını araştırıp, kişisel gelişim kitapları yazmıştır. İlk bölümde öğrenilmiş çaresizlik araştırmalarla incelenmiş ve çaresizliğin nasıl aşılacağı açıklanmış. İkinci bölümde ise başarıyı ve başarının bize kazandıracaklarını anlatmış. Kişisel ataletinizi yenmek ve içinizdeki cevheri keşfetmek için rehber niteliğinde bir eser. Bugüne kadar okuduğum, sade ve yalın bir dille yazılmış en güzel kişisel gelişim kitaplarından bir tanesi. Yazar başarı ve başarısızlık hakkında yapılan çeşitli araştırmaları kaynak göstererek, başarısızlıkları korkuların temeline inerek anlatmış. Çaresizlik nasıl öğreniliyorsa, başarılı olmak da öğrenilebilir ve her şey seninle başlar diyor. Her yaştan insanın, özellikle de öğretmen ve öğrencilerin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. İyi okumalar.
Her Şey Seninle Başlar
Her Şey Seninle BaşlarMümin Sekman · Alfa Yayıncılık · 202113,8bin okunma
240 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Çaresiz değilsin , ÇARE SENSİN !
Her ne kadar kişisel gelişim kitaplarını sevmesemde bu kitabı diğer kişisel gelişim kitaplarından ayıran bir yön var . Mümin Sekman bu kitapta verdiği her tavsiyenin veya öğüdün altını hayattan örneklerle, yaşanmışlıklarla ya da bilimsel olarak yapılmış deneyler ile dolduruyor. Özellikle kitabın bu yanını çok sevdim çünkü aynı kategorideki diğer kitaplarda verilen öğütlerin altı çok boş kalarak kişi de hiç bir değişiklik yaratmiyordu ( benim için ) . Beğendiğim bir diğer yani da sade ve yalın bir dille yazılmış olmasıydı bu hali her yaştan kişiye kitabı rahatlıkla okuyabilme şansı tanıyor. Kitapta başarılı olabilmek sorulabilecek bir çok sorunun cevabını bulmak mümkün. Özellikle öğrenci arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir kitap yorumum bu şekilde iyi okumalar
Her Şey Seninle Başlar
Her Şey Seninle BaşlarMümin Sekman · Alfa Yayıncılık · 202113,8bin okunma