Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil

7,7/10  (46 Oy) · 
208 okunma  · 
44 beğeni  · 
2.562 gösterim
Bir gün tek başına,

Hayat üzerine hayaller kurarak,

Hayatının yönünü ve yolunu ararken,

Kim olduğunu ve ne istediğini düşünürken,

"Kendime yeni bir ben lazım" dersen,

İyi bir kitap çok şeyi değiştirebilir!

"Yeni başlayanlar için başarı"yı anlatan bu kitap, Sekman'm ilk çalışmasıdır. Hayatının yönünü ve yolunu arayanlara, çıkmaz sokağa girmiş olanlara, kim olduğunu ve ne istediğini bilmek isteyenlere kılavuzluk edecek bir başarı haritasıdır. Şu hayatta ait olduğunuz yeri bulmanız için...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9753162036
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Vedat Baysal 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarına inanmadığım için kitabı biraz duyarsızlıkla okuduğumu itiraf etmeliyim. Buna rağmen kitaptan etkilendiğimi ifade edebilirim ki sırf bu nedenle oğluma okuması için verdim. Kitapta anlatılanların gerçekleştirilmesi için ilk koşulun inanmak olduğu düşünülürse benim pek bir fayda sağlayamamam kaçınılmaz oluyor ancak hayatın henüz başındaki genç kardeşlerime öneriyorum.

°°Bayan Merve°° 
22 Eyl 2016 · Kitabı okumadı

Başaılı insan olmakla değerli insan olmak arasındaki ilginç bir farka dikkatinizi çekmek isterim.Einstein der ki: " Başarılı insan olmaya çalışmayın,değerli bir insan olmaya çalışın. Bâşarılı bir insan hayattan verdiğinden fazlasını alır,değerli insan ise, hayattan aldığından fazlasını verir.."

BeyzaAkman 
 01 Oca 23:43 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarına ön yargılı biriydim. Okuyacak kitabım elimde olmadığımdan ilk sayfasını okumaya başlamıştım sonra birden kendimi 50. sayfada buldum. Ön yargımı kırdı kitap.
Başarılı insan olmakla değerli insan olmak arasındaki ilginç bir farka dikkatinizi çekmek isterim Einstein der ki: " Başarılı insan olmaya çalışmayın,değerli bir insan olmaya çalışın. Başarılı bir insan hayattan verdiğinden fazlasını alır,değerli insan ise, hayattan aldığından fazlasını verir..
YA BAŞARALI OL YA DA DEĞERLİ YADA BAŞARISIZ..

Esra ÇELEBİ 
02 May 23:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Mümin Sekman'ın en sevdiğim kişisel gelişim kitabı. Farklı zamanlarda üç kez okudum. İçimdeki devi uyandırmak istediğim zamanlarda tercih ettiğim bir kitap. Çok zorlu bir üniversite sınavından geçmeme katkısı yadsınamaz derecede olmuştu :)

Tuğçe 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 4/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarına hep bir ön yargı ile yaklaşıyorum.Bunda da aynı şekilde oldu.Sürekli aynı kelimeleri kullanması,aynı konulardan bahsetmesi sıkılmama yol açtı.

özge şeker 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

insanın kendisine sorması gereken çoğu soruyu bu kitap size soruyor, aslında kendinizi bulmaya yarayan bir kitap. Çok şey kattığını düşünüyorum.

salih 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Elinizdeki kitap, başarı yolculuğunda; yola çıkmak isteyenlere, daha iyi bir yol arayanlara, çıkmaz sokağa girmiş olanlara, yolunu şaşıranlara kılavuzluk edecek bir başarı haritasıdır.Kişisel gelişim kitapları çok rağbet gören kitaplar olmuyor.Okumayı denedim.Basit güzel bana göre kurallar sanki sıkıcı hale getiriyor.

zerrin ayça yılmazer 
02 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabın içeriği başlığıyla paralel şekilde ilerliyor. Sonuç olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilen enerjinizi yenileyen bir kitap.

Oğuzhan 
16 Oca 2016 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okurlarını harekete geçirme gücü var.Yapma hissi veriyor.

Kitaptan 26 Alıntı

Cihat aytekin 
13 Tem 09:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başarılı olmak isteyen her insan için iki kritik bilgi vardır. Bir Gücünü bilmek!
İki Haddini bilmek!

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 39)Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 39)

"Haritalar bir yere gitmeye karar vermiş, olduğu yerde durmamaya eğilimli, daha iyi bir yerde gözü olan kişilerin işine yarar. Harita sizi bir yere götürmez gitmeye karar verdiğinizde işinizi kolaylaştırır."

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin SekmanYa Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman
Cihat aytekin 
13 Tem 09:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Harita sizi bir yere götürmez, gitmeye karar verdiğinde işinizi kolaylaştırır. Her şey sizinle başlar!

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 16)Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 16)
Vedat Baysal 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bir kitabın, bir insanın hayatını etkileyebilmesi için üç "doğru" bir araya gelmelidir. Birincisi "doğru kitap", ikincisi "doğru okur", üçüncüsü "doğru zaman."

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 5)Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 5)
Cihat aytekin 
13 Tem 08:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünya üç grup insandan oluşur ; Sonuçları ortaya çıkaran küçük bir başarılı grup, olup biteni seyreden oldukça büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muazzam bir kalabalık. ( Murray Butler)

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 2)Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 2)
Vedat Baysal 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

İşini iyi yapmak, maaşınızın karşılığı değil, karakterinizin yansımasıdır. İşini iyi yapmanın en büyük ödülü, işini iyi yapmış olduğunu bilmektir.

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 133)Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman (Sayfa 133)
Cihat aytekin 
13 Tem 08:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birçok insan nasıl başarılı olabileceğini öğrenmeden başarılı olmaya çalışırken, siz önce nasıl başarılı olabileceğinizi öğrenip sonra başarılı olmaya çalışın.

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin SekmanYa Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil, Mümin Sekman
3 /