Her Şey Seninle Başlar (Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın)

·
Okunma
·
Beğeni
·
37140
Gösterim
Adı:
Her Şey Seninle Başlar
Alt başlık:
Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın
Baskı tarihi:
Nisan 2013
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051067315
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Alfa Yayıncılık
Baskılar:
Her Şey Seninle Başlar
Her Şey Seninle Başlar 9+
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!

Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!
(Tanıtım Bülteninden)
240 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kişisel gelişim alanında yazılmış kitapların en iyilerinden. Başarısızlıkların korkuların temeline inerek anlatmış. Güzel mesajlar veriyor Rehber olarak kullanabileceğiniz bir kitap...
240 syf.
·4 günde·Puan vermedi
NOT : Kişisel gelişim üzerine yazılmış güzel bir kitaptır.

NOT : U/mutsuz vakaların ve kendini tükenmiş hissedenlerin ve en önemlisi de ikna olması mümkün olmayanların uzak durması gerekir.


Harika bir kitaptı. Çok beğendim. Öğrenilmiş çaresizlik , atalet gibi kavramlardan yola çıkıp güzel örnekler sunmuş yazarımız. Haklı ve doğru konulardan bahsediliyor. Çoğu kişisel ortak duyguların resmini güzel yaymış eserine. Dünya çapından kültürleri düşünceleri ele alıp karşılaştırma yapmış. Veriler anketler kullanmıştır. Milletimizi ayrı olarak ele almış olması ve davranışlarımızdaki komik bulunan nitelikler mükemmeldi. Özellikle Doğu ve Batı kültürü arasındaki düşüncelerini okumanızı tavsiye ederim. Akılda kalıcı yerleri çoktu , düşündürdü , güldürdü ve hep üstesinden gelinmesi göstermiş oldu. Teşekkür ederim yazarımıza bu güzel eser için... Denemek isteyenler için tavsiye edilir. Keyifli okumalar dilerim.
240 syf.
·4 günde·9/10
Klavuz niteliğinde bir kişisel gelişim kitabı. Birçok kişinin başucu kitaplarından olacağına eminim. Kendi kendinizle muhasebe yaptıracak türden. Kalemine sağlık Mümin Sekman.
240 syf.
·Beğendi·1/10
Aç mısın gardaş? çare belli
-gülümse
işsiz misin?
-dert etme gülümse
sürünüyor musun?
-salla mutlu ol
başarısız mısın?
-çalış düzelir..
evlenmek mi istiyorsun?
_nefes alsın yeter gülümse o gelir
Boğazici bilgisayar mühendisliği mi kazanmak istiyorsun?
_sayisalci olabilirsin hadi ac kitabı.ve gülümse...

Yukardaki diyalog tam da bu tür kitap ve türevlerini barındırıyor size yabancı gelmesin :)durduğumuz yerde level kasma çabası veren kişisel geliştirmeyen kitaplardan üstelik serisi olanlardan biri daha..

Kendimi geliştirmek için zihin ve ruh dünyamı hayatımı da daha düzenli hale getirmek için ve yaşadığım sıkıntılardan mütevellit lisede özellikle cok fazla kişisel gelişim kitapları okurdum. Açıkçası sizlere bol bol kandırıldığımı itiraf etmeliyim.Bol bol (kalk, yap, başar, zıpla, koş,gel )seanslarindan nasibimi oldukça aldım ve para tuzağına da düştüm.Sirf bu yazılanlara inanıp kendime yüklendiğim,kızdığım durumlara bugün bakınca üzülüyorum açıkçası üstelik bana anlık mutluluk verip ertesi gün depresyona daha çok soktukları için ×2 kızgınım.Hayatimdan hem birçok insanı çıkarmamı bile sağladı çoğu..En sevdiğim dostlarımın affedilebilir hataları dahil biranda silebildim.genelde bu tarz kitaplarda anlatılan pozitif düşün,harekete geç, anı yaşadır zaten. bir an gaza gelirsin ama hemen sönersin. çünkü sıkıntılı bir hayatta anı yaşamak olmuyor. yaşamın düzelmesi için tabi harekete geçmek lazım , pozitif düşünce önemli ama bazılarımiz gerçekten şanssız hayatta öyle bir kitap okuyup olumlu düşünüp hayatı değiştiremiyor kötü bir insanı iyi yapamıyorsunuz,ders çalışacak vaktiniz/ortamınız yoksa yine suçlu değilsiniz paranız yokken kurdurulan hayaller yeterli olmuyor herşeye mutluluğa bile sahip olamayabiliyorsunuz.Ustelik kendinizi çok kastiginiz için psikoloji ve sağlıktan bile olabiliyorsunuz.

Bu yazarın da hemen hemen çoğu kitabını okudum kesinlikle bağımlılık oluşturuyor ( hadi sen yaparsın, harikasin, mikemmelsin) gazlariyla az daha ölecektim zaten bu eserini de ondan seri olarak yazmış.
Bugün bakınca o zamanki koyun oluşuma icerleniyorum ama okuyup öğrenmiş oldum en azından.İse yaramayan hede hödüler arasında bocaladım baya anlayacağınız.popülizm örneği sadece bu tür kitaplar kapitalist dünyanın vazgeçmeyin temalı dayatmalarıni içeriyor
gerizekalı ve bağımlı, kölelik biçimlerinin vücut bulmuş hali olan günümüz aşklarının altında da bence bu hal yatıyor. bu kitap yazarları veriyorlar gençlere hapı. gençlerin zaten gerçekleri, freud, fromm gibi insanlardan öğrenip beyinlerini yorma kaygıları olmalı.

kişisel gelişim kategorisi içinde insana katkı sağlayan bir sürü kitap var tabiki oranlarsak bütüne belki sayıları çok az..
Bizim gibi milletlerin doğrusu genetiğine uymayan tespitler barındırıyor çoğu
oysa hayat çokta karışık değildir ve izin verirsek bizi belki zaten olgunlaştıracaktır.
bunu belki Ayse teyzenin öğüdü ile belki ahmet amcanın " geçer evladım, hele bir günler harman olası ile yapar ama yapar sabırla öğreniriz belki de o engeller bizi daha çok insan kılmak için gerekli..
bazen vazgeçmek, teslim olmak muzaffer olmaya başladığımız an olur, bunu öğretir bu topraklar aralarımız böyle öğretti tevekkülü..insanların duyguları, çaresizlikleri ve çıkmazlarından faydalanmaya çalışan dolandırıcıların ekmek kapısı bu kitaplar bana göre özellikle günümüzde spirituel,kuantum zirvaliklariyla da donatilinca iyi kazık atılıyor.

ille de kendi toprağında, özündedir şifa zannımca , zira Amerika da biten ot burada yetişmezken amerikalının hayatıyla yazilan ve gerçekleştirilebilen hayaller bize nasıl şifa olsun?Bir kere kültür hayat farkı var onu geçtim onların dolarları var bizim sadece Allahımız eee böyle diyor bizi yönetenler:)Gözlerimde silivri hasreti çekiyorum değil mi söyleneni yazınca?

en çok okunanlardan 2 tanesini alıp okumak kafi, diğerleri dön dön aynı şeyi anlattığı için pek birşey katmıyor açıkçası.Bana (Martin eden,dönüşüm,haycan çiftliği )daha çok katkı sağladı.

Bu tur kitaplar da kişisel gelişim hikayeleri vardır bide. birisi çıkar yok elon musk bill gates yok einstein gibi adamlardan örnek verir. lan kaç milyar nüfusta zaten bu adamlardan kaç adet çıkmıç. o kadar kolay bill gates,elon musk olunuyorsa sen olsaydın gardas ???

kendinizi tanımaya çalışın kendinizi hayatınızı gözlemleyin çevrenize duyarlı olun o zaman kendinizi bulursunuz zaten bence..Ben okudum vakit kaybettim hiç gelişmedim üstüne baya şişen bir balona döndüm gecmiste tavsiye etmiyorum 7/24 dışarda gülümseyen ama içten ağlayan biri de oldum o zamanlar çünkü niye gülümseyince oooo dertler geçerdi değil mi böyle evrene mesaj gönderiyordum :)))

Hatta yazarımız sayfa 232 de ne diyor ?

"Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük."

Bütün yikikligimla dertlerimle bir kere daha gülümsedim:)Bildiğim bütün sözleri tekrar görüp okudukça kendimi ringdeki muhammed ali gibi hissettim ...

"Afrika'da her sabah bir ceylan uyanır.
En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa ona yem olup öleceğini bilir. Afrika'da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylan­ dan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa açlıktan öleceğini bilir. Aslan ya da ceylan olmanızın önemi yok, yeter ki her sabah kalktığınızda koşmanız gerektiğini bilin.''

Söz ağam bugün diplomam var işsizim ama deli gibi kosucam aslan ya da ceylan olucam :))

"Kadınların hayatının aşkını arama serüveni de genellikle öğrenilmiş çaresizlikle biter. Aşkın mutluluk getireceği inancıyla, aşka
açık yaşarlar. Birinci, üçüncü, dokuzuncu sevgilide de 'mutluluğu bulamayıp' ayrıldıktan sonra, "Bunların hepsi aynı," deyip,'aşka tövbe' ederler. "Prensimi bulmak için daha kaç kurbağa öpmem
lazım!" diye söylenirler. Hayatlarını aşka kapatırlar.."(105)

Vayy be biz kadınlar neymisiz böyle öpmedik kurbağa bırakmayıp test edip üzerine de dünyadan aşktan el,etek çekiyormuşuz erkeklere zehir bir hayat yasatiyormusuz:)

Offf anam yazarımız durur mu?Bide facebook sözlerini ekledik mi ha bide filozoflarin birkaç sözünü kopyaladık mi iyi keriz silkeriz ha :))

"Gelecek güzel günlere gebeydi, kürtaj ettiler."

Cehennem başkalarıdır.(Keşke Sartre olduğunu yazsaydın agam)

Oooo ağamız bir yerde kendiyle çelişiyor

"Zaten insan hayatı kontrol edemez ki,”

Yaşadığın hayat yaşamak istediğin hayat mı, yaşamaya razı olduğun hayat mı?

Lütfen okumayın okutmayın bu tür kitapları zekâmızla dalga geçen üstelik çoğu uzman olmayan insanların sizi avucunuzun içine alıp kullanmasina cebinize ruhunuzu ele geçirmesine izin vermeyin çıkın yürüyüşe daha iyi emin olun..aslansin sen yaparsın gerektiğinde vazgecmelisin mottoları sizi öldürür yoksa benden söylemesi..

"iyimserlik mutluluk getirmez, mutluluk iyimserlik getirir." schopenhauer amcamızın sözünü unutmayalım

Illa okumak isterseniz ;

Ahmet şerif izgören hocanın kitapları ve yanında şu eserleri tavsiye ederim ;
1. stephen covey, etkili insanların yedi alışkanlığı
2. doğan cüceloğlu, içimizdeki çocuk/savaşçı
3.Kesfedilmemis benlik
Fromm da tavsiye ederim (Sevme sanatı en iyilerinden)

Kitabı lütfen okumayın okutmayın.
Iyi okumalar dilerim.
Sade ve yalın bir dille, en süssüz kelimelerle bile çok iyi bir kitap ortaya çıkarılmış.

Keyifle okuduğum ve başarılı bulduğum yazarlardan biridir Mümin Sekman...
240 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitabın hakkınızda üç iyi niyeti var:
1. niyeti, cam tavanınızı yükselterek hayatınızı 'bir beden' büyütmek.
2. niyeti, içinizdeki öğrenilmiş çaresizlik enkazım kaldırmak.
3. niyeti, ataletinizi yenip hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için harekete geçmenizi sağlamak.
240 syf.
·4 günde·9/10
Bayılıyorum Mümin Sekman'a. Okuduğum kaçıncı kitabı bilmiyorum ama her kitabında beni etkilemeyi başarıyor. Evet kişisel gelişim kitaplarını çok seviyorum ama Mümin Sekman'ın yeri bende çok ayrı. Her kitabında olduğu gibi bu kitabında da bilmediğim birçok kavramı öğrendim ve hayatıma bir sürü olumlu bilgi kattım. Tabii ki önemli olan bunları bilmek değil; uygulabilmek. Hayatına olumlu şeyler katmak isteyenlerin okuması gereken kitaplardan. Şimdiden keyifli okumalar.
240 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Evet, bir kişisel gelişim kitabının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.
Öncelikle kitabın bize vermek istediği mesaj çok net: '' çaresizlik öğrenilmişse, başarılı olmakta öğrenilebilir "


Bu benim Mümin Sekman ile 2.buluşmamdı; ilk okuduğum kitabı" Başarı Bilimi"gibi, bu kitabında da çok sayıda başarılı(üstün başarı) olmuş insanlardan çeşitli alıntı ve hikayelerle birlikte, kitabı daha donanımlı bir hale getirmiş, bu da bizi sürekli düşünmeye ve kendimizi kıyasa çekmeye sevk ediyor, bunun için kitabı okurken hem eğleniyor, hem de üzülüyoruz.

Başarı ve başarısızlık hakkında Yapılan çeşitli araştırmaları kaynak göstererek, okuyucuların önüne seriyor.

Benim için en iyi motivasyon konuşmacısı olan les brown'ın sözleri ile devam etmek istiyorum;'' eğer kolay olanı yaparsanız zor bir hayatınız olur, zor olanı yaparsanız kolay bir hayatınız olur''

Hepimiz başarılı olmak için, gerekli olan özelliklere sahibiz, sadece bunun farkında değiliz!

Zig ziglar ın dediği gibi "çoğu insan güzelleşmek ister, günde bir elma yemenin cildi güzelleştirmek için, çok faydalı olduğunu bilir ama kimse bunun için hiç birşey yapmaz"
Çünkü gerekli olan iradenin efendisi olmamız gerekirken, kölesi oluruz!

Başarısız olarak nitelendirilen insanların, kaçış yolu bulmasına yardımcı olmak için, ışık tutup yol gösteren ve toplumsal gelişimin katalizörü olan bu kişisel gelişim kitabı, gerekli olan kritik kitleyi oluşturmak için gerekli donanıma sahip.

KISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE:
"Nefsine hükmedebilen, dünyaya hükmedebilir"...
Merhaba 1k Ailesi,

Kitapta daha ilk sayfalardan itibaren aynı olay hakkında farklı örnekler verildi ya da aynı örnek tekrar okuyucu karşısına çıkarıldı. Bu tekrarlama işi oldukça sıkıcı hale geldi. Tahminimce bir çok okuru da sıkmıştır. Bu nedenle de yarım bıraktım.

Kişisel gelişim kitaplarını seviyorsanız, bir de siz deneyin derim. Ama eşiğiniz yüksekse beğenmeyebilirsiniz.

Hepinize keyifli okumalar diliyorum.
Yeni güne yüzünüzde güller açarak başlamanız dileğiyle: İyi geceler.. :)
240 syf.
Kişisel gelişim alanında yazılmış kitapların en iyilerinden. Başarısızlıkların korkuların temeline inerek anlatmış. Güzel mesajlar veriyor. Okurken çok etkileniyorsunuz fakat uygulamak gerçekten zor. Ya çaresizsiniz ya da çare sizsiniz. Gerçekten her şey kendimizde başlıyor ya da bitiyor.
240 syf.
·5 günde
Şimdi kendi kanatlarınızla uçma zamanı.
Kendi en iyi halinizi gösterin kendinize.
Andre Gide’in dediği gibi:
“Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez!”
Zirvede sensiz bir kişi eksiğiz!
240 syf.
·Puan vermedi
Ilk başta pek okumak istememiştim kitabı. Ama hediye verilmişti bana ve okumam olmazdı. Başladım okumaya sıkılırım okumaktan diye düşündüğüm bu kitabı bir solukta okudum.
Insana azim ve güç veren bir kitap olduğunu düşünüyorum. Yol gösterici aynı zamanda.
İnsanlar sevilmekten korkuyor, kendisini sevilmeye layık görmediği için.
Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için.
Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten çekindiği için.
Duygularını ifade etmekten korkuyor, reddedilmekten ürktüğü için.
Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğinin kıymetini bilmediği için.
Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için.
Ve ölmekten korkuyor, dolu dolu yaşamadığı için.
"Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse,Michelangelo'nun resim, Beethoven'ın beste veya Shakespeare' in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, herkes durup, " Burada işini çok iyi yapan bir çöpçü yaşıyor' desinler."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Her Şey Seninle Başlar
Alt başlık:
Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın
Baskı tarihi:
Nisan 2013
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051067315
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Alfa Yayıncılık
Baskılar:
Her Şey Seninle Başlar
Her Şey Seninle Başlar 9+
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!

Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 7.224 okur

  • Merve Akszk
  • RM
  • Gamze Güler
  • Ebru Gürbüz
  • Sinan daşcı
  • ORHAN POLAT
  • Prenses gulumser
  • Rumeysa KARAKUŞ
  • Kübra özkul
  • Mustafa özarık

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.8
14-17 Yaş
%6.7
18-24 Yaş
%25.1
25-34 Yaş
%30.7
35-44 Yaş
%21.3
45-54 Yaş
%7.5
55-64 Yaş
%1
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%70.6
Erkek
%29.4

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25.4 (378)
9
%15.4 (230)
8
%19.2 (286)
7
%15.8 (235)
6
%10.1 (151)
5
%6.6 (98)
4
%2.4 (36)
3
%1.5 (23)
2
%1.1 (16)
1
%1.7 (26)

Kitabın sıralamaları