Robert Langdon Serisi 1

Melekler ve Şeytanlar

Dan Brown

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
576 syf.
10/10 puan verdi
·
8 günde okudu
21. YY.da İllimunati'yi aramak ne demek bilir misin kardeş?
"Dünyalılar, Birazdan okuyacağınız bu inceleme, olumsuz örnek oluşturabilecek bilgiler içermektedir. Olayların geçtiği yerler gerçek mekanlardan kurgulanmıştır. Yer alan bilgilerin çoğu gerçektir, İllimunati Kardeşliği de gerçektir.. Bay K. herkese keyifli okumalar diler." Ilık havalı bir bahar gecesiydi. Bay K. bitirmiş olduğu
Melekler ve Şeytanlar
Melekler ve ŞeytanlarDan Brown · Altın Kitaplar · 200436,7bin okunma
Reklam
576 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Daha önce lise yıllarında okuduğum bir kitaptı. Ama bazı kitapların ikinci kez okunmasında hem fikirim. Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt İlluminatinin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesinin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. CERN bilim adamlarının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşı madde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehrinin altına saklanmıştır. Langdon, Vetranın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında ve kiliselerde soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminatinin izini bulmaya çalışırlar. Bu sefer din ile bilimi bir savaş halinde işlemiş yazar. Zaman geçtikçe bilimin nasıl dinin yerini aldığına değinmiş. Belki de inancın kalbe değil de akla olduğu farklı bir din anlayışı göstermek istemiş okuyucuya. İlginç bilgiler vermesinin yanında soru işaretleri de yaratan bir kitap. Kurgusu, anlatımı ve sürükleyiciliğiyle elinizden bırakamayacaksınız.
Melekler ve Şeytanlar
Melekler ve ŞeytanlarDan Brown · Altın Kitaplar · 200436,7bin okunma
576 syf.
9/10 puan verdi
·
12 günde okudu
Robert Langdon serisinin ilk kitabı. Papanın ani ölümünden sonra yeni Papa seçilmesi için işlemler başlatılıyor. Kitapta özellikle bu süreç baştan sona ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. İşin için serinin kahramanı Robert Langdon da girince güzel bir Dan Brown romanı ortaya çıkıyor. Sadece polisiye gerilim tadında bir roman değil. Aynı zamanda kitapta Katolik inancıyla ilgili, illuminati nasıl ortaya çıktı ve Cern'deki bilimsel gelişmelerle ilgili bilgiler de mevcut.
Melekler ve Şeytanlar
Melekler ve ŞeytanlarDan Brown · Altın Kitaplar · 200436,7bin okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.