Da Vinci Şifresi (Robert Langdon Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
94,8bin
Gösterim
Adı:
Da Vinci Şifresi
Alt başlık:
Robert Langdon Serisi 2
Baskı tarihi:
Kasım 2003
Sayfa sayısı:
495
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752104037
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The da Vinci Code (Robert Langdon, #2)
Çeviri:
Petek Demir
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Da Vinci Şifresi satışa çıktığı ilk haftanın sonunda büyük bir başarı kazandı. New York Times'ın 'en çok satanlar' listesine "1 Numara"dan girdi. Aynı zamanda Wall Street Journal, Publishers Weekly ve San Francisco Chronicle'ın 'en çok satanlar' listesinde ilk sıradaki yerini uzun süre korudu. Colombia Pictures kitabın film haklarını satın aldı. 

Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris'te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre'un yaşlı müdürünün ölü bulunduğu haberini alır. Langdon ve yetenekli Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, cesedin etrafındaki izleri takip ederek bu garip esrar perdesini araladıkça, ipuçlarının onları Da Vinci'nin tablosuna götürdüğünü keşfederler. Büyük usta bu sırrı herkesin görebileceği bir yere, ünlü eseri Mona Lisa tablosunun içine gizlemiştir.
Langdon bu garip bağlantıyı açığa çıkarınca tehlike artar. Cinayete kurban giden müze müdürü de, Sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo, Da Vinci ve aralarında diğer ünlülerin de bulunduğu gizli bir kuruluş olan Sion Manastırı Derneği'nin bir üyesidir.
Langdon, aydınlatmaya çalıştıkları bu tehlikeli sırrın yüz yıllardır tarihin derinliklerinde gizlendiğinden şüphelenir. Böylece Paris ve Londra sokaklarında amansız bir kovalamaca başlar. Langdon ve Neveu, kendilerini, atacakları her adımı önceden bilen esrarengiz olduğu kadar da çok zeki olan bir adamla karşı karşıya bulurlar. Eğer bu karmaşık bilmeceyi çözemezlerse Priory'nin büyük yankılar uyandıracak bu çok eski gerçeği ebediyen kaybolacaktır. 
495 syf.
·23 günde·Beğendi·10/10 puan
Herkese merhaba öncelikle bu kitapla olan bir anımı anlatarak incelememe başlamak istiyorum. Ben ortaokuldayken Da Vinci Şifresi ile Melekler ve Şeytanlar hediye olarak gelmişti. O zamanlar tüm dünyada satış rekorları kıran popüler kitaplardandılar. Ben ise kitaplığıma koymuş ve hiç ilgilenmemiştim. Çünkü neden ilgilenecektim? O sıralar Alacakaranlık serisi ile kafayı bozmuş, Edward ile aşk yaşamak ile meşguldüm. Gerçekten vampirler var mı? Olsa ne iyi olurdu. Türkiye'de de böyle şeyler olsaydı ve ben de böyle bir aşk yaşasam vs vs. düşünmekten kafayı yiyordum. Odamın duvarlarına Edward posterlerini ben asıyor, annem ise indiriyordu. Ilk aşkımın katili! Neyse efendim en son aldım Dan Brown kitaplarını götürdüm kitapçıya ve saçma vampir kitapları ile değiştirdim. O dönemler piyasadaki tüm vampir kitaplarını okumakla meşguldüm çünkü Dan Brown ne yazmış ne etmiş umrumda değil. Hala kitaplıgımda kırmızı, mavi duruşlarını hatırlar ve hüzünlenirim. Ondan sonra büyüdüm tabii :D lise çağımda insanların hep bu kitaplardan bahsetmeleriyle falan nasıl kötü oluyorum anlatamam. Ama içimden para verip almak da gelmiyor bu kitaplar hediyeyken güzeldi çünkü kıymetini bilmesem de. O yüzden Yusuf Çorakcı ' ya buradan da ayrıca bir teşekkür ediyorum. Bu kitabı bana hediye ettigi için. Sanki kaybettiğimi sandığım eski bir dostuma kavusmus gibi oldum!

Dan Brown ile ilk tanışmam oldu ve bilgisine, araştırmalarına hayran oldum. Gerçekten işini titizlikle yapan biri. Genelde macera, aksiyon, polisiye türü insana geçirdiği hoş vakitten başka bir şey katmaz. Bitirdigin anda unutulur gider, bir iz bırakmaz. Ancak Da Vinci Şifresi'nde yok yok! Sanat olsun, tarih olsun, macera, aksiyon, gerilim... Sayesinde bir çok yeni bilgi ögrenip bu da yetmezmis gibi duygudan duyguya koştum. Da Vinci gibi bi deha hakkında ögrendiklerim zaten benim için oldukca sasırtıcıydı. Bir de şunu fark ettim okurken sanattan ki ozellikle resim sanatından bir sey anlamıyormuşum! Da Vinci'nin yaptığı resimlere internetten bakıyorum kitapta deginmesi üzerine mesela öyle bön bön hiçbir şey ifade etmiyor, bir şey çagrıştırmıyor, ana fikri vs. hiiiç anlayamadım ve dedim ki bırak bu işleri İlgen sen sadece oku! :)) Eger incelememi sonuna kadar okuyanınız varsa çok teşekkür ederim lafı bayagı uzattım sanırım işsizligime denk geldi!! :)) Özetle okuyun, okutun efendim. Herkese keyifli okumalar olsun :)
495 syf.
·9/10 puan
Merhabalar polisiye kitapları herkes beğenmeyebilir ancak meraklıların bağımlı olduğu kitap türlerindendir.Da Vinci Şifresi de bu tarzda yazılmış en iyi kitaplardan birisidir.İlk basımı 2003 yılında yayınlandığından beri her zaman en çok satan kitaplar arasında yer buldu.Gizemin,maceranın ve merakın doruk noktada olan kitapta,dini ve sanat tarihi açısından birçok bilgi içermektedir.Tartışmaya açık konular işlendiğinden popülerliğini arttırmıştır.Kitap konu olarak Harvard Üniversite profesörü Robert Langdon Paris’te iş gezisindeyken müdürünün ölü bulunduğu haberinin gelmesiyle ve müdürün cesedinin etrafındaki izlerle dünyaca ünlü tablolardan biri olan Mona Lisa’ya kadar uzanan olağanüstü bir kurguyla yazılmış muazzam bir eserdir.Okurların her sayfasında yeni bir şeyler öğreneceği ve kendilerini bir araştırmanın içinde bulacakları bir eserdir.Kitabın en beğendiğim yanı Gizem ve macera unsurlarını çok iyi sentezlenmiş bir biçimde yer almaktadır kitapta, tarih ve sanata da gerektiği şekilde hatta fazlasıyla değinip, kitabın okurlarına bir şeyler katmasını sağlamasıydı.Filmi olduğunu da öğrendim onu da en kısa zamanda okumaya çalışacağım.
Keyifli Okumalar Dilerim
 • Melekler ve Şeytanlar
  8.8/10 (5,7bin Oy)5,8bin beğeni24,5bin okunma5,6bin alıntı78,9bin gösterim
 • Olasılıksız
  8.6/10 (15,4bin Oy)16,6bin beğeni60bin okunma14,7bin alıntı250,3bin gösterim
 • Sefiller
  9.2/10 (12,9bin Oy)15,1bin beğeni51,9bin okunma75,7bin alıntı345,1bin gösterim
 • Aşk
  7.7/10 (10,8bin Oy)11,5bin beğeni50bin okunma15,5bin alıntı162,6bin gösterim
 • Suç ve Ceza
  9.2/10 (24,7bin Oy)29,4bin beğeni89,4bin okunma132,8bin alıntı947,3bin gösterim
 • Aklından Bir Sayı Tut
  8.2/10 (6,5bin Oy)6,1bin beğeni27,4bin okunma6,5bin alıntı94,2bin gösterim
 • Çalıkuşu
  8.9/10 (13,5bin Oy)15,8bin beğeni63bin okunma36,5bin alıntı251,6bin gösterim
 • Bin Muhteşem Güneş
  9.0/10 (16bin Oy)17,7bin beğeni62bin okunma31,3bin alıntı204,2bin gösterim
 • Empati
  8.4/10 (5,5bin Oy)5,4bin beğeni23,2bin okunma6,7bin alıntı88bin gösterim
 • 1984
  8.9/10 (25,8bin Oy)27,1bin beğeni87bin okunma100,5bin alıntı367bin gösterim
495 syf.
·7 günde·10/10 puan
Sizlere merhaba demiyorum ya da iyi akşamlar dilemiyorum. Çünkü bunu diyerek Melekler ve Şeytanlar'a 5 saniye de olsa geç kalmak istemiyorum. Eyvah, stresten bunu belirtip daha da vakit kaybettim galiba. Neyse...


Kitabı bitirdikten sonra kendimi 8 farklı yerden bıçaklamak istedim. Çünkü bu serinin ilk kitabını okumak yerine kuzenimle filmini izlemiştim. Film güzel olsa da asla okumanın yerini tutmuyor, hele okunacak olan Dan Brown ise..

Lise son sınıfta tanıştım bu değişik ama bir o kadar da merak uyandırıcı adamla. Dijital Kale'sini okudum. Olağanüstü bir kitaptı. Direkt diğer kitaplarını okumak için seferberlik ilan ettim kendimce. Yalnız diğer kitaplarının bir seri olduğunu öğrenince YKS sınavını atlattıktan sonra okumaya karar verdim. İyi ki de öyle yapmışım. Çünkü bu garip adamı okumak zevkli olduğu kadar yorucu da. Beyniniz bir motor gibi çalışıyor. Yalnızca bir roman okumuş olmuyorsunuz.

Velev ki uzun süredir kitap okumuyorsunuz ya da kitap okuma alışkanlığınız olsun istiyorsunuz. O halde ne yapın biliyor musunuz? Bu değişik adamı okuyun. Sağlam kalemi ve o akıcı anlatımıyla kitaplara sarılıp uyumak istiyorsunuz. Lakin ilk kez Dan Brown okuyacaksınız bu kitapla başlamayın. Rotanız şu şekilde olsun:

1-) Melekler ve Şeytanlar
2-) Da Vinci Şifresi
3-) Kayıp Sembol
4-) Cehennem
5-) Başlangıç


Kitaba gelecek olursak; Robert Langdon serisinin ikinci kitabı olan bu kitap, seri içinde en çok okunan kitabıdır. Bu kitap sayesinde serinin ilk kitabı olan Melekler ve Şeytanlar kitabı daha çok adını duyurmuştur. Dan Brown,  eserinde anlattığı  bu konular nedeni ile  afaroz edilmiş, Vatikan’ın kara listesine de girmiştir. Dan Brown’un bu romanındaki iddialarının kimilerinin aksiispat edilmiş, kimi iddialarının ise gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkarılmıştır. Buna rağmen eser üzerinde yapılan spekülasyonlar devam etmektedir. Bu tartışmalar yazarın ününü arttırmış ve kitaplarının da çok satılmasına neden olmuştur.

Da Vinci Şifresi bir cinayetle başlar. Bu cinayeti çözenler İsa'nın evlenmiş  olduğu ve soyunun yürümüş olduğu kannatine ulaşırlar.  Birbaşka iddia  ise  Leonardo da Vinci'nin, S. Maria delle Grazie Manastırında bulunan Son Akşam Yemeği adlı freskindeki  İsa'nın yanında oturan kişinin Havari Yuhanna değil; Magdalalı Meryem (Maria Magdalena) olabileceğidir.  Mecdeli Meryem ise   İsa'nın eşidir ve İsa’dan bir çocuğu olmuştur.

Bizans İmparatoru Konstantin, İznik'te toplanan Birinci Konsülde pagan toplumları Hıristiyanlık dinine  çekmek ve çatışmaları önlemek için İsa'yı Roma stili tanrılaştıran anlayışı  desteklemiş ve bazı gerçekleri de  perdelemiştir. Ama  bu sırlar Sion Tarikatı tarafından korunmaktadır. Kutsal Kase, Magdalalı Meryem'i simgelemektedir. Hikâyenin kurgusu içindeki  cinayetleri ise, Papa 2. Jean Paul döneminde gücünü arttıran  Opus Dei tarikatının üyeleri işlemektedir. Kitapta  Da Vinci ‘nin Son Akşam Yemeği ve  Kayalıklar Bakiresi adlı resimlerindeki Kırmızı Gül, İştar yıldızı olan Beşgen yıldız (Pentagram), Haç, Hilal, Piramit ve Ters Piramit ve Kutsal Kâse ile onları temsil eden simgelerin neleri anlattıkları üzerinde durmaktadır.  Bütün simgeler putperest kökenlidir. Kutsal Kâse,  zigguratlar, aya ve  yıldız tapınma ile ilgilidir.  Bu simgenin kadınlık simgesi olarak kullanıldığı iddia edilmektedir. İçerik ile ilgili bu kadar bilgi kâfi bence. Çünkü kitap adeta bir şifre gibi. Bunu sizin çözümlemeniz daha doğru olacaktır.

Dan Brown'a değişik adam dedim kaç kez. Gerçekten de öyle. Gezip beğendiği yerleri romanlarında mekân olarak işler. Öyle bir işler ki kitabı bitirdikten sonra kendinizi 40 senedir orda yaşıyormuş gibi hissedersiniz.

Bu kitapta yaklaşık 4-5 tane alıntıyı paylaşamadım. Kadınlar ve İncil hakkında bazı kısımları paylaşmak isterdim lakin burası adeta kurtlar sofrası olduğu için illaki karşı çıkan olacaktı. Bu benim için problem değil elbette ama Galatasaray puan kaybettiği için modumda değildim.

Bu başarılı kitap filme de uyarlanmıştır. Tom Hanks'in başrol oynadığı 2006 yılında çekilmiş bu film kitap kadar olmasa da güzel. Filmde daha çok Robert Langdon'u görseniz de olay sadece onun etrafında dönmediğini kitabı okuyunca anlayacaksınız.

Benden bu seferlik bu kadar. Diğer kitabında Daha çok Komplo teorilerine ve Dine değineceğim gibi duruyor. O zamana dek kendinize iyi bakın. Kitapla kalın..
495 syf.
·8/10 puan
Robert Longdon macerasına bu sefer Paris'te, gece yarısına doğru öldürülen müze müdürü Jacques Sauniere'nin cesedindeki gizemin aydınlatılması için fikrine başvuruldu için (uzmanlığından dolayı) çağrılarak başlıyor. İşlerin görüldüğü gibi olmadığının farkında olan ve Longdon'ı bulunduğu durumdan kurtarmak isteyen Sophie Hızır gibi yetişip profesöre yardım ediyor. Olaylar iç içe geçmiş bir halde ilerlerken Opus Dei, bazı gizli ayinler, tarikatların sırları, bağlantılarının sınırlarının genişliği gibi ufkumuzu açacak ve ilgimizi çekebilecek bazı bilgileri de edinmiş oluyoruz. Kahramanlarımız Hristiyanlık ve dünya tarihi için önemli bir bilginin gerçekliğinin ve yerinin doğruluğunu arayışı sırasında bir çok tehlikeyle yüz yüze geliyor ama hepsini atlamayı başarıyorlar. Eserin son sayfaları ise hiç beklemediğiniz gizemleri açığa çıkarıyor ve duygusal anlar yaşatıyor. Her sayfasını ayrı keyifle okudum. Tavsiye ederim.
495 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10 puan
Dan Brown tarihi simgeleri-sembolleri, sanatsal ve kültürel bilgileri ve yerleri çok iyi sentezleyerek / harmanlayarak okunması zevkli ve bir o kadar da yorucu hikayeler / eserler çıkarıyor meydana.

İşte bu eserlerden bir tanesi de Da Vinci Şifresi . Kitaptaki olaylar, tarihsel / sanatsal bilgi ve yer sarmalı o kadar yoğun ki kısa bölümler ve sayfalar arasında koşturduğunuzu hissediyorsunuz Langdon ile beraber. Tabi adı geçen öğelerin gerçekliği de ayrı bir güzel.

Kitap; müthiş bir araştırmanın entrikalarla süslenerek size sunulmuş kurgusal bir çalışması dersem yanılmam sanırım. Aynı senaryosu mükemmel yazılmış bir gerilim filmi gibi (ki zaten filmi de yapılmış).

Kitaptaki tek eksi yön (tabi ki bir Müslüman olarak bana göre ve Katolik Hıristiyanlara göre ) Hıristiyanlık ve Hz. İsa peygamber ile ilgili bilgilerin yanlışlığı. Zaten kitabın en çok olumsuz eleştiri alan yönü de bu. Kitaba bu yönüyle bakmadan okuduğunuzda oldukça güzel.

Kitabı bitirir bitirmez filmini de izledim. Filmdeki bazı sahneler kitapla uyuşmasa da genel olarak güzel.

Macera severlere tavsiye olunur.
İyi okumalar.
495 syf.
·3 günde·9/10 puan
Kitabı bitirip sıcağı sıcağına yorum yapmak istedim . Şuan beynim eror verdi :))o kadar bilgi, kitabin sonundaki şaşırtmaca , kitabı okurken ki heyecan,koşusturma, bi yandan Google 'a gidip yaptığım araştırmalar, Da Vinci tablolarini araştırmam,kitaptaki bilmediğim kelimeleri araştırmam ,kitabin sürükleyici yanı onu iki günde bitirmeme neden oldu bunların hepsi üst üste gelince beynin eror vermesi çok normal:)) şaka bi yana çok güzel kitap başlarda sıkıldığımı itiraf etmeliyim çünkü cok fazla mekan ismi vardi ve karakterlerle yeni yeni tanisiyordum . 60 sayfadan sonra kitap çok güzel bi hal aldı elimden bırakmaz oldum.
Dan Brown ile tanıştığım ilk kitap ve bende etkiler bıraktı. Bi aksiyon- macera romanından bu kadar sanat, kültür bilgileri beklemiyordum açıkçası.
Kitap soranlara tavsiye edeceğim guzel bir Dan Brown kitabı . Diger kitaplarını da en kısa zamanda okumak istiyorum.
495 syf.
dan brown ın mükemmel zekasından mıdır, konunun çekiciliğinden midir anlaşılmayan ama alıp bırakmayan bir kitap..hızlı okuyan birisini; saatler içinde ağzı sulu bırakır gider.. da vinci şifrrsi okunduysa okur kafayı yememek için kendini zor tutar; okunmadıysa "da vinci" en kısa zamanda alınır, bir kaç saatlik mükemmel bir haz ve tatmin devam eder.ta ki o da bitene kadar...
495 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Dan Brown, bütün kitaplarını büyük bir itina ile yazan, her kitabı için araştırmalar yapan usta bir yazar. Bütün kitaplarını okumama rağmen hiçbirinin sonunu tahmin edemedim. İlk sayfasından son sayfasına kadar macera dolu elinizden bırakamayacağınız Robert Langdon serisinin bir kitabı. Çok güzel bir anlatım tarzı var, betimlemeleri mükemmel. Bu serinin tüm kitaplarını önerebilirim. Bu kitap diğerlerine oranla biraz daha tarihsel anlatımı fazla ancak kesinlikle sıkıcı değil. Herkese tavsiye ederim.
**Baştan uyarmak istiyorum, Dan Brown okuduktan sonra diğer polisiye kitapları çok sıkıcı gelmeye başladı. :)
495 syf.
·3 günde·10/10 puan
Bir kitabı okumayı yavaşlatmam ilk defa olan bir şey değil. Bazen kitap o kadar güzel gelir ve bitmesin isterim ki kendime acı çektirme pahasına kitabı bırakır ve birkaç gün elime almam. Bu da o kitaplardan biri. Ancak o taktik bu kitapta işe yaramadı. Ne zaman bıraktıysam gidip geri alıp okudum.
Filmi izlemiş olmama rağmen büyük bir heyecanla okudum. Her kelimenin ayrı ayrı tadını çıkarmak istedim ve elimden geldiğince yavaşlatarak okudum.
Çok ünlü bir kitap ve çok az kişi bu kitabı okumadı sanırım. Okumayanların da tavsiyeye hiç ihtiyaçları olduklarını sanmıyorum. Kitabın ve yazarın ünü her şeye değer.
Tüm o bilmeceler, kaçma kovalama, tarihin esrarengiz yönleri, sanat eserleri, müzeler benim bu kitabı severek okumama neden oldu. Yazarın çok akıcı bir dili var ve tüm o bilgiyi anlaşılır ve okuyucuyu sıkmadan vermesi ayrı bir keyif oldu okurken.
Bildiğimiz bazı şeylere körü körüne inanmamız ve onların aslında öyle olmadığını öğrenmek... Hayat görüşümüz üzerinde etkili, dünyaya baktığımız açıyı geliştirebileceğimize inandığım bir kitap oldu. En çok da bunu sevdim.
495 syf.
·Beğendi
İçerisinde genel kültür adına bilgiler bulunan kitapları hep beğenerek okurum. Dan Brown bunu bütün romanlarında kullanıyor. O yüzden yazarın tarzını seviyorum. Dijital Kale ile yazarın tarzından memnun kalınca bu kitabını da okudum. Sanat tarihi ile ilgili bilgilere bolca yer vermiş. Romanlarında gerilimin yanında gizem daha çok hakim. Bu da okuyucunun ilgisini son ana kadar canlı tutmayı başarıyor.
495 syf.
·1 günde·10/10 puan
Diğer kitaplarda yaptığım gibi bu kitabın içeriğinden, kullanılan tema ve sembollerden, yazıldığı zamanın özelliklerinden ya da yazardan bahsetmeye kalksam bu kitabın hakkını veremem. Çünkü bu kitabın her bölümde yeni keşifler yapıyorsunuz ve her keşif kitabı o an okuyan okurlar tarafından yapılmalı. Günlük belli sayfa sayısında kitap okuyorsanız bunu aşmaya hazırlanın. Kitabı elinize aldığınızda, okuduğunuz sayfa ve okuyacağınız sayfa arasında bir boşluk olacak. Gizem ve Merak. Böylelikle kitabın kapağını açıp kapatma sürenizi bile farkedemeyeceksiniz. İyi okumalar, iyi keşifler
495 syf.
·10/10 puan
Okuduğum ilk Dan Brown kitabı ve oldukça etkilendim. Kitabı okurken sık sık internette seyahat ettim, kitabın her sayfasında yeni şeyler öğrenmeye devam ettim. Kitaptan hiç sıkılmıyorsunuz, olağanüstü bir kurguyla yazılmış.
Dünyadaki her türlü inanç insan ürünüdür.İnancın tanımı budur.Doğru olduğunu düşündüğümüz ve ispatlayamadığımız şeyi kabul etmek.Her dinde Tanrı mecazlarla,alegoriyle ve abartıyla anlatılır.Mecazlar aklımızın almadığını anlamasına yardım eder.Sorunlar kendi mecazlarımıza kelime anlamıyla inanmaya başladığımız zaman ortaya çıkar.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Da Vinci Şifresi
Alt başlık:
Robert Langdon Serisi 2
Baskı tarihi:
Kasım 2003
Sayfa sayısı:
495
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752104037
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The da Vinci Code (Robert Langdon, #2)
Çeviri:
Petek Demir
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Da Vinci Şifresi satışa çıktığı ilk haftanın sonunda büyük bir başarı kazandı. New York Times'ın 'en çok satanlar' listesine "1 Numara"dan girdi. Aynı zamanda Wall Street Journal, Publishers Weekly ve San Francisco Chronicle'ın 'en çok satanlar' listesinde ilk sıradaki yerini uzun süre korudu. Colombia Pictures kitabın film haklarını satın aldı. 

Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris'te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre'un yaşlı müdürünün ölü bulunduğu haberini alır. Langdon ve yetenekli Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, cesedin etrafındaki izleri takip ederek bu garip esrar perdesini araladıkça, ipuçlarının onları Da Vinci'nin tablosuna götürdüğünü keşfederler. Büyük usta bu sırrı herkesin görebileceği bir yere, ünlü eseri Mona Lisa tablosunun içine gizlemiştir.
Langdon bu garip bağlantıyı açığa çıkarınca tehlike artar. Cinayete kurban giden müze müdürü de, Sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo, Da Vinci ve aralarında diğer ünlülerin de bulunduğu gizli bir kuruluş olan Sion Manastırı Derneği'nin bir üyesidir.
Langdon, aydınlatmaya çalıştıkları bu tehlikeli sırrın yüz yıllardır tarihin derinliklerinde gizlendiğinden şüphelenir. Böylece Paris ve Londra sokaklarında amansız bir kovalamaca başlar. Langdon ve Neveu, kendilerini, atacakları her adımı önceden bilen esrarengiz olduğu kadar da çok zeki olan bir adamla karşı karşıya bulurlar. Eğer bu karmaşık bilmeceyi çözemezlerse Priory'nin büyük yankılar uyandıracak bu çok eski gerçeği ebediyen kaybolacaktır. 

Kitabı okuyanlar 31,5bin okur

 • Gamze
 • Friedrich N.
 • Selma Mert
 • engin egeren
 • Ceyhun Kocabal
 • G.Y.
 • nefes
 • Ezgi Gökçe
 • Mustafa
 • Betul Ozbek Iptec

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%28.4
13-17 Yaş
%6.5
18-24 Yaş
%13
25-34 Yaş
%20
35-44 Yaş
%20.8
45-54 Yaş
%8.3
55-64 Yaş
%1
65+ Yaş
%2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%64.8
Erkek
%35.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.3 (2.426)
9
%26.2 (1.972)
8
%22.2 (1.668)
7
%8.4 (633)
6
%3.1 (235)
5
%1.4 (108)
4
%0.5 (36)
3
%0.3 (26)
2
%0.1 (11)
1
%0.2 (18)

Kitabın sıralamaları