Da Vinci Şifresi Robert Langdon Serisi 2

8,6/10  (1.675 Oy) · 
6.531 okunma  · 
1.724 beğeni  · 
23.466 gösterim
Da Vinci Şifresi satışa çıktığı ilk haftanın sonunda büyük bir başarı kazandı. New York Times'ın 'en çok satanlar' listesine "1 Numara"dan girdi. Aynı zamanda Wall Street Journal, Publishers Weekly ve San Francisco Chronicle'ın 'en çok satanlar' listesinde ilk sıradaki yerini uzun süre korudu. Colombia Pictures kitabın film haklarını satın aldı.

Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris'te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre'un yaşlı müdürünün ölü bulunduğu haberini alır. Langdon ve yetenekli Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, cesedin etrafındaki izleri takip ederek bu garip esrar perdesini araladıkça, ipuçlarının onları Da Vinci'nin tablosuna götürdüğünü keşfederler. Büyük usta bu sırrı herkesin görebileceği bir yere, ünlü eseri Mona Lisa tablosunun içine gizlemiştir.
Langdon bu garip bağlantıyı açığa çıkarınca tehlike artar. Cinayete kurban giden müze müdürü de, Sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo, Da Vinci ve aralarında diğer ünlülerin de bulunduğu gizli bir kuruluş olan Sion Manastırı Derneği'nin bir üyesidir.
Langdon, aydınlatmaya çalıştıkları bu tehlikeli sırrın yüz yıllardır tarihin derinliklerinde gizlendiğinden şüphelenir. Böylece Paris ve Londra sokaklarında amansız bir kovalamaca başlar. Langdon ve Neveu, kendilerini, atacakları her adımı önceden bilen esrarengiz olduğu kadar da çok zeki olan bir adamla karşı karşıya bulurlar. Eğer bu karmaşık bilmeceyi çözemezlerse Priory'nin büyük yankılar uyandıracak bu çok eski gerçeği ebediyen kaybolacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2003
 • Sayfa Sayısı:
  495
 • ISBN:
  9789752104037
 • Orijinal Adı:
  The da Vinci Code
 • Çeviri:
  Petek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Murat Sezgin 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Harvard Üniversitesi simgebilim profesörü Robert Langdon'dan nefes kesen bir macera daha. Dan Brown gizemin, bulmacaların, birbirini takip eden olayların ve merakın doruk noktasında birleştiği bir kitap ile karşımızda.

Louvre Müze Müdürü Jacques Sauniere, dünyayı yerinden sarsacak belgeleri elinde bulunduran gizli bir kardeşliğin son temsilcisidir. Belgelerin açıklanmasını kendileri ve Katolik Kilisesi için tehlikeli bulan bir tarikat Sauniere'i öldürür. Sauniere belgelerin yerinin kendisiyle birlikte mezara gitmesini istememektedir ve ölmeden önce vücuduna bazı semboller, yanına da bir şifre yazar. Robert Langdon ve Fransız Kriptoloji Uzmanı Sophie Neveu'nun burda dahil olduğu olayların akışı sizi hayrete düşürecek.

Sanat ve din tarihinden genişçe bahsedilen kitapta özellikle Hıristiyan dini açısından tartışmaya açık ve kesinliği bilinemeyecek olan bilgiler yer alıyor. Ama beni bu kitaba çeken bundan çok sanat eserlerindeki ince ayrıntılar ve tarihi mekânların zihnime kazınan tasvirleri oldu. Soluk kesici bir kitap okumak istiyorsanız tam aradığınız kitap olacaktır. İyi okumalar.

Gülşen Akfırat 
06 May 11:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dan Brown, bütün kitaplarını büyük bir itina ile yazan, her kitabı için araştırmalar yapan usta bir yazar. Bütün kitaplarını okumama rağmen hiçbirinin sonunu tahmin edemedim. İlk sayfasından son sayfasına kadar macera dolu elinizden bırakamayacağınız Robert Langdon serisinin bir kitabı. Çok güzel bir anlatım tarzı var, betimlemeleri mükemmel. Bu serinin tüm kitaplarını önerebilirim. Bu kitap diğerlerine oranla biraz daha tarihsel anlatımı fazla ancak kesinlikle sıkıcı değil. Herkese tavsiye ederim.
**Baştan uyarmak istiyorum, Dan Brown okuduktan sonra diğer polisiye kitapları çok sıkıcı gelmeye başladı. :)

Fatoş Çetiner 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Bir kitabı okumayı yavaşlatmam ilk defa olan bir şey değil. Bazen kitap o kadar güzel gelir ve bitmesin isterim ki kendime acı çektirme pahasına kitabı bırakır ve birkaç gün elime almam. Bu da o kitaplardan biri. Ancak o taktik bu kitapta işe yaramadı. Ne zaman bıraktıysam gidip geri alıp okudum.
Filmi izlemiş olmama rağmen büyük bir heyecanla okudum. Her kelimenin ayrı ayrı tadını çıkarmak istedim ve elimden geldiğince yavaşlatarak okudum.
Çok ünlü bir kitap ve çok az kişi bu kitabı okumadı sanırım. Okumayanların da tavsiyeye hiç ihtiyaçları olduklarını sanmıyorum. Kitabın ve yazarın ünü her şeye değer.
Tüm o bilmeceler, kaçma kovalama, tarihin esrarengiz yönleri, sanat eserleri, müzeler benim bu kitabı severek okumama neden oldu. Yazarın çok akıcı bir dili var ve tüm o bilgiyi anlaşılır ve okuyucuyu sıkmadan vermesi ayrı bir keyif oldu okurken.
Bildiğimiz bazı şeylere körü körüne inanmamız ve onların aslında öyle olmadığını öğrenmek... Hayat görüşümüz üzerinde etkili, dünyaya baktığımız açıyı geliştirebileceğimize inandığım bir kitap oldu. En çok da bunu sevdim.

İsmail Altunbüker 
16 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Da Vinci'nin şifresi güzeldi iyi kurgulanmış bir kitap ama fazla batıl inanç vardı kitapta ama ondan bile insan ders alabiliyor bu insanların nasıl düşündüklerini ne yapmak istediklerini çözebiliyor insan okuması gereken bir kitap mı bana sorarsanız aman aman okuması gereken bir kitap değil ama okuyanın pişman olmayacağı bir kurgu seviyesi var zaten amaçta burada iyi vakit geçirmek iyi vakit geçireceğinize inanıyorum okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...

H. Egemen Akyüz 
25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okuduğum ilk Dan Brown kitabı ve oldukça etkilendim. Kitabı okurken sık sık internette seyahat ettim, kitabın her sayfasında yeni şeyler öğrenmeye devam ettim. Kitaptan hiç sıkılmıyorsunuz, olağanüstü bir kurguyla yazılmış.

Elif Kurşun 
04 Eyl 12:24 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap içinde anlatılan kurgu ile hoş duygular hissettiriyor.
Gizem ve gerilim bu kitapta uç noktalarda. Kitabı sevdim. Güzel bir kurgu ile bize aktardığı bilgiler kitabı okuma isteğimizi arttırıyor. Okunabilir bir kitap.

hatice avvuran 
20 Şub 13:10 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

insana yeni birşeyler katan kitapları seviyorum. çok şey katanı daha çok seviyorum. bu eser çok sevdiklerimden. vitrivius adamı eskizinden haberim yokken kitaptan merak edip internetten arayıp okudum. altın oranın mükemmelliği. da vincinin tablolarındaki gizem.. louvre müzesini gidip gezesim gelmesi.. kurgu çok sağlam temeller üzerine kurulmuş. esas soru şu ben bu kitabı neden şimdiye dek okumadım ?

Melek Ersoy 
15 Ağu 00:59 · Kitabı okudu · 15 günde · 9/10 puan

Sürükleyici, şaşırtıcı, okudukça yeni şeyler katan ve biraz da bu yüzden ürkütücü bir kitap. Dan Brown'ın tarzını konuşturduğu bir eser. Bana Dijital Kale'ye de ufaktan hatırlattı. Bazı yerlerinde dudak uçuklatıyor demek yanlış olmaz kesinlikle !

DERYA... 
11 May 22:56 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sanat tarihçi duygularım nasıl kabardı nasıl kabardı anlatamam...bugüne kadar okumadığım,okumakta bir sanat tarihçi olarak geciktiğim için nasıl utandım onu da anlatamam...sevgili dan brown kitaplarını okuduktan sonra beynimde birşeyler kımıl kımıl sanki...hop bir oraya,hop bir buraya koşturuyor hücrelerim...deprem mi oluyor ne anlamadım...Allahım bir bilgi yüklemesi,bir genel kültür ki kitap,sandım ki beş saat blok ders yapmışım Trakya ünüversitesinde...öyle yorgun,öyle halsiz ama daha genel kültür lü,daha özgüveni sağlam...öğrencilik günlerime dönmekle beraber,böyle bir zekanın,böyle bir kitabın yazarı dan brown'a saygılarımı sunmayı borç bilirim...güzel insan dan brownla beyin jimnastiğine daima varım...

Ummuglsm 
17 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

Uzun süredir kütüphanemden ayrıydım. Istanbul'a dönünce ilk işim oraya koşmak oldu. Kitapların içinde kaybolmayı seviyorum ve gözüme bu kitap çarptı. Okumakta geç kalmışım aslında. Okurken her bir sayfada kendimi çok farklı bir dünyada buldum; gizemler, sirlar, çözülmesi gereken bulmacalar... Gerilim severler için harika.
Hem düşündürdü hemde büyüledi diyebilirim.

Kitaptan 67 Alıntı

Murat Sezgin 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yanlış anlaşılmalar güvensizliğe sebep olur.

Da Vinci Şifresi, Dan Brown (Sayfa 57)Da Vinci Şifresi, Dan Brown (Sayfa 57)
Ali Yalçın 
22 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir sorunun doğru cevabı yoksa, tek bir dürüst yanıt vardır.
Evet ile hayır arasındaki gri bölge.
Sessizlik."

Da Vinci Şifresi, Dan Brown (Sayfa 457)Da Vinci Şifresi, Dan Brown (Sayfa 457)
Gizem Gündüz 
06 Eyl 21:25 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

... tarih daima kazananlar tarafından yazılır. İki kültür çarpıştığında, kaybeden silinir ve tarih kitaplarını kazanan taraf yazar... kendi davalarını yücelten ve kaybeden düşmanı küçük düşüren bir tarih.

Da Vinci Şifresi, Dan BrownDa Vinci Şifresi, Dan Brown
celine 
02 May 09:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Teabing sıcak bir tebessümle, "Richard," dedi."İki bin sterlin ve bu dolu tabanca misafirlerimi götürebileceğini söylüyor."Range Rover'ı gösterdi."Ve arkadaki talihsiz herifi."

Da Vinci Şifresi, Dan Brown (Sayfa 324 - Altın Kitaplar)Da Vinci Şifresi, Dan Brown (Sayfa 324 - Altın Kitaplar)

Kitapla ilgili 4 Haber

Dünya Çapında En Çok Okunan Kitaplar
Dünya Çapında En Çok Okunan Kitaplar Dünyada bugüne kadar birçok kitap yayımlandı. Bunlardan birçoğu filme uyarlandı, tiyatro oyunu olarak sahnelendi ya da çeşitli ürünlere çevrilerek edebiyatseverlere sunuldu. Bizde en çok tercih edilen 20 kitaptan oluşan bir liste hazırladık…
Da Vinci Şifresi'nin gençlere yönelik "kısa versiyonu" geliyor!
Da Vinci Şifresi'nin gençlere yönelik "kısa versiyonu" geliyor! Özellikle çok satan, popüler romanların zaman içinde farklı versiyonlarının önümüze serilmesine alışığız. Kimi zaman cep boyutunda yeniden basılmaları, kimi zaman ciltli olarak yeniden yayımlanmaları, kimi zaman illüstrasyonlar eklenerek genişletilmeleri gibi...
Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi...
Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi... Kitaptan sinemaya uyarlanan 10 film.. Filmlerin fragmanlarını izlemek isterseniz diye http://www.sinemalar.com adresinden linkler ekledim.Umarım beğenirsiniz...