İhanet Noktası

8,2/10  (464 Oy) · 
1.884 okunma  · 
376 beğeni  · 
5.029 gösterim
"Delta Gücü, Ulusal Keşif Bürosu ve Uzay Sınırları Vakfı gerçek kurumlardır. Bu romanda konu edilen bütün teknolojiler mevcuttur."

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...

Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.

Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katillerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.
(Ön Kapak İçi)

"Gerilim nasıl yaratılır? İşte bunun en güzel örneği bu kitap. Elinizden bırakamayacaksınız."
Washington Post
(Arka Kapak)

"Gerilim ustası Dan Brown entrika ve aksiyonu çok güzel dengeliyor. Kitap uzay endüstrisi, ordu ve Washington'ın şaibeli kişilerinin varlığı ile dokunmuş. Yazarın araştırmaları kusursuz. Romanda adı geçen aletler ve bunları kullanan kişiler gerçek yaşamı yansıtıyor.
The New York Daily News

"Muhteşem bir gerilim. Öykü inanılmaz bir hızla ilerliyor. Mekânlar gerçek. Kahramanların kişilikleri çok iyi oturtulmuş. Entrika ve aksiyon büyük bir titizlikle dengede tutuluyor. Brown çok iyi bir araştırma yapmış, gelişmiş bilim ve askeri ayrıntılar öyküyü daha inandırıcı yapıyor."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2005
 • Sayfa Sayısı:
  511
 • ISBN:
  9789752105737
 • Orijinal Adı:
  Deception Point
 • Çeviri:
  Petek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
04 May 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kesinlikle akıcı bir kitap. Bilim kurgu tadında anlatımlar da yer alıyor ama her kesimden insanı çekebilecek bir dilde yazılıp gerçek hayattan koparılmadan sunulmuş.Politika, bilim, macera...Tavsiye edebileceğim bir kitap.

DERYA 
03 Haz 00:35 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sen benim aklıma mukayyet ol yarabbim...Yine beyin fırtınası,yine adrenalin,yine kalbim ağzımda,yine şaşırtıcı...Yine yine yine Dan Brown...Ne yiyiyorsa ondan yemek,ne içiyorsa ondan içmek ve nerde geziyorsa orda gezmek istiyorum...Başka türlü bu beyni anlamam mümkün değil...Okuduğum üçüncü kitabında ellerimi kaldırıyorum Ve teslim oluyorum...Şahaneliği tesadüf değilmiş kesinlikle...Başka türlü bir albenisi var...Üçüncü kitapta artık tamam dedim...Allah'ın hakkı üçtür...Denemek istedim napabilirim,merak işte...Sevgili Dan Brown sende bu okyanuslar ötesi zeka,bende de bu okuma aşkı oldukça daha çok karşılaşacağız...

Lala Paşa 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okuru, ABD'nin bir süper güç ve diğer ülkelerin ulaşmasının neredeyse imkansız olduğu teknolojik ve bilimsel sınırlarda dolaştığına ikna etmek için yazdırıldığını düşündürten kitap.

ABD başkanlık seçimlerinin, ABD istihbarat kurumlarının, ABD uzay ajanslarının ... A aa fark ettim de ne kadar çok ABD yazmışım :) Kitap ABD propagandası olması haricinde heyecanlı ve okuru sandalyesine hapsedecek kadar da sürükleyici bir polisiye bilim kurgu.

Abdullah Toraman 
26 Mar 10:33 · Beğendi · 8/10 puan

Dan Brown'ın, yine iyi bir araştırma sonucunda ortaya çıkardığı güzel bir kitap. Aslında NASA gerçekte o kadar da masum değil mi? Bu sorunun cevabını hikayelestirip okuyucuya sunan ve bi solukta okunabilecek bir kitap...

Burak Dolen 
29 Tem 19:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sürükleyicilik bağlamında tartışması bile olmayan bi yazardır Dan Brown. Her kitabı gibi bunu da soluksuz okudum ve gerçekten haz aldım. Macera ve gizem seven herkese tavsiye edebilirim.

Anıl Atik 
19 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı genel olarak beğendimi söylemem gerek. Sürükleyicilik ve merak uyandırma yönü açısından çok etkili. Kitap muhteviyatı ilginç bilimsel veriler özenle araştırılıp insanın sınırlarını zorlayan şekilde ortaya konulup işlenilmiş. Yazarın diğer ustalık eserleri öncesi kalemindeki zaafiyet biraz belli olsa da sıkılmadan okunan bir eser.

Güler Bilkay Aygün 
07 Haz 22:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle son derece akıcı ve sürükleyici bir kitap. Klasik Dan Brown kitaplarından biraz farklı. Bu kitapta dinler tarihi, Vatikan ve sanat eserleri yok. Bilim kurgu ile harmanlanmış çok güzel bir kitap.

Gizem Özbağ 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken kendinizi bir an kitabın içinde bulabilirsiniz. Bir roman o kadar bilimsel terime rağmen bu kadar akıcı anlatılabilirdi.Tabi yazarın Dan Brown olması bizi bu konuda çok şaşırtmadı :) Okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Rumeysa 
16 Şub 00:51 · 9/10 puan

Daha önce dan brown kitaplarından okuduysanız bu kitabı da okuduğunuzda ortalara doğru aynı tarzda olduğu için beklenmedik şeylerin ortaya çıkacağınız rahat tahmin edersiniz güzel gerilm maceraları seven zevkle okur

Portakül 
30 May 08:53 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Klasik bir Dan Brown romanı. Bilimin ışığında aksiyon yaşamak için kaçırmamanız gerekir. Sürekli olaylar sizi sıkacaksa eğer uzak durun. Bu kitabı siz okumazsınız , o kendini okutur.

5 /

Kitaptan 22 Alıntı

Ali Yalçın 
29 Oca 01:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bazen tek bir ipi çekmekle koca bir düğüm çözülebilir."

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 301)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 301)
DERYA 
31 May 00:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aşk yoksa,geri kalan herşey anlamsızdır...

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 17)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 17)
DERYA 
02 Haz 10:10 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Öyle görünüyor ki,kainatın mucizeleri insanların programlarına uymuyor...

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 268)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 268)
Ömer Sefa Aslan 
15 Ağu 11:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kaybedeceği bir savaş verdiğini biliyordu.
Tuhaftır ki, artık acı hissetmiyordu. O aşamayı geçmişti.

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 248)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 248)
DERYA 
31 May 16:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Acısını gömmenin çaresini,görmezden gelmekte bulmuştu...

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 74)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 74)
Ömer Sefa Aslan 
16 Ağu 02:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Siz yalan söylemediniz efendim, ben söyledim. Ve eğer gerekirse istifa ederim..."
"Larry, asıl noktayı kaçırıyorsun. Başkanlığımı gerçekler ve dürüstlük üstüne kurdum. Lanet olsun! Bu gece gerçekti. Onurluydu. Şimdi tüm Dünya'ya yalan söylediğimi öğreniyorum!"
"Küçük bir yalan efendim."
Burnundan soluyan Herney, "Öyle bir şey yoktur Larry," dedi.

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 421)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 421)
Ömer Sefa Aslan 
16 Ağu 14:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sexton kapıyı kapatıp lavaboyu suyla doldurdu. Suyu yüzüne çarptı ama kendini daha temiz hissetmiyordu. Bu daha önce hiç olmamıştı; bu kadar emin ama bu kadar yanılıyor olmak.

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 461)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 461)
sümeyye kip 
04 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hayat zor kararlarla doludur ve kazananlar bu zor karaları verenlerdir.

İhanet Noktası, Dan Brownİhanet Noktası, Dan Brown
YNT 
 23 May 19:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Senatör Sexton, "Sana bir teklifim var." dedi.

Kendini yeniden toparlamaya çalışan Rachel, "Bırakın tahmin edeyim." diye cevap verdi. "Ünlü bir dul kendine genç bir hanım arıyor."

"Kendini küçük düşürme hayatım. Artık o kadar genç değilsin."

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 18 - Altın)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 18 - Altın)
3 /