İhanet Noktası

8,1/10  (403 Oy) · 
1.681 okunma  · 
315 beğeni  · 
4.753 gösterim
"Delta Gücü, Ulusal Keşif Bürosu ve Uzay Sınırları Vakfı gerçek kurumlardır. Bu romanda konu edilen bütün teknolojiler mevcuttur."

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...

Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.

Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katillerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.
(Ön Kapak İçi)

"Gerilim nasıl yaratılır? İşte bunun en güzel örneği bu kitap. Elinizden bırakamayacaksınız."
Washington Post
(Arka Kapak)

"Gerilim ustası Dan Brown entrika ve aksiyonu çok güzel dengeliyor. Kitap uzay endüstrisi, ordu ve Washington'ın şaibeli kişilerinin varlığı ile dokunmuş. Yazarın araştırmaları kusursuz. Romanda adı geçen aletler ve bunları kullanan kişiler gerçek yaşamı yansıtıyor.
The New York Daily News

"Muhteşem bir gerilim. Öykü inanılmaz bir hızla ilerliyor. Mekânlar gerçek. Kahramanların kişilikleri çok iyi oturtulmuş. Entrika ve aksiyon büyük bir titizlikle dengede tutuluyor. Brown çok iyi bir araştırma yapmış, gelişmiş bilim ve askeri ayrıntılar öyküyü daha inandırıcı yapıyor."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2005
 • Sayfa Sayısı:
  511
 • ISBN:
  9789752105737
 • Orijinal Adı:
  Deception Point
 • Çeviri:
  Petek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
04 May 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kesinlikle akıcı bir kitap. Bilim kurgu tadında anlatımlar da yer alıyor ama her kesimden insanı çekebilecek bir dilde yazılıp gerçek hayattan koparılmadan sunulmuş.Politika, bilim, macera...Tavsiye edebileceğim bir kitap.

Lala Paşa 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okuru, ABD'nin bir süper güç ve diğer ülkelerin ulaşmasının neredeyse imkansız olduğu teknolojik ve bilimsel sınırlarda dolaştığına ikna etmek için yazdırıldığını düşündürten kitap.

ABD başkanlık seçimlerinin, ABD istihbarat kurumlarının, ABD uzay ajanslarının ... A aa fark ettim de ne kadar çok ABD yazmışım :) Kitap ABD propagandası olması haricinde heyecanlı ve okuru sandalyesine hapsedecek kadar da sürükleyici bir polisiye bilim kurgu.

Anıl Atik 
19 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı genel olarak beğendimi söylemem gerek. Sürükleyicilik ve merak uyandırma yönü açısından çok etkili. Kitap muhteviyatı ilginç bilimsel veriler özenle araştırılıp insanın sınırlarını zorlayan şekilde ortaya konulup işlenilmiş. Yazarın diğer ustalık eserleri öncesi kalemindeki zaafiyet biraz belli olsa da sıkılmadan okunan bir eser.

Abdullah Toraman 
26 Mar 10:33 · Beğendi · 8/10 puan

Dan Brown'ın, yine iyi bir araştırma sonucunda ortaya çıkardığı güzel bir kitap. Aslında NASA gerçekte o kadar da masum değil mi? Bu sorunun cevabını hikayelestirip okuyucuya sunan ve bi solukta okunabilecek bir kitap...

Ayşegül BENGÜ 
08 May 16:41 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

MUHTEŞEM... Bir çırpıda okunabilecek harika bir eser. Bu kadar kurgu bu kadar bilgi nasıl olur nasıl harmanlanır bilmiyorum. En beğendiklerim arasına girdi Şiddetle tavsiye ediyorum.

Gizem Özbağ 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken kendinizi bir an kitabın içinde bulabilirsiniz. Bir roman o kadar bilimsel terime rağmen bu kadar akıcı anlatılabilirdi.Tabi yazarın Dan Brown olması bizi bu konuda çok şaşırtmadı :) Okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Rumeysa aybar 
16 Şub 00:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Daha önce dan brown kitaplarından okuduysanız bu kitabı da okuduğunuzda ortalara doğru aynı tarzda olduğu için beklenmedik şeylerin ortaya çıkacağınız rahat tahmin edersiniz güzel gerilm maceraları seven zevkle okur

Umut Çalışan 
06 Nis 09:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şimdiye kadar belki de yüzlerce kere seyretmiş olduğunuz fimler gibi Amerikan yönetiminin çok üst seviyelerindeki komplolardan bahsediyor. Ama gelgelelim eğer kitap içinde ortaya atılan teoriler, yapılan bilimsel açıklamlar sadece kurgudan ibaret olmayıp gerçek bilim nezdinde de doğruluk payına sahipse yazarın yaptığı araştırmayı, çalışmayı hayal bile edemiyorum. Adam abartısız ortalama bir (hatta belki de daha fazlası) bir astrofizkçi, paleontolog, buzul uzmanı ve bir okyanus bilimci kadar bilgiye sahip olmuş.

ilk 100 sayfası sıkıcı olsa da sonradan açılan bir gecede bitirebileceğiniz iyi bir kitap. Yazarın diğer kitaplarındaki gibi, masonik anlamlar, bir sürü şifre mifre falan içermemesi de bonusu.

Zeynep 
 11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

ihanet noktasını okurken, aslında kurulu olduğumuz düzenin içinde bizim bir kum tanesi kadar küçük ve değersiz bir piyon taşından başka bir şey olarak görmediklerini anlamamın altını çizen bir kitap oldu. Sizin iyi/başarılı/özverili olmanız pek önemlı değildir. Önemli olan kurulu düzenin menfaatine yaramanız. Yarıyorsan varsın. Yaramıyorsan yoksun. (örnek şekil A benim bugün kü durumum)

"Gerilim ustası Dan Brown entrika ve aksiyonu çok güzel dengeliyor. Kitap uzay endüstrisi, ordu ve Washington'ın şaibeli kişilerinin varlığı ile dokunmuş. Yazarın araştırmaları kusursuz. Romanda adı geçen aletler ve bunları kullanan kişiler gerçek yaşamı yansıtıyor.

5 /

Kitaptan 7 Alıntı

Ali Yalçın 
29 Oca 01:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bazen tek bir ipi çekmekle koca bir düğüm çözülebilir."

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 301)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 301)
sümeyye kip 
04 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hayat zor kararlarla doludur ve kazananlar bu zor karaları verenlerdir.

İhanet Noktası, Dan Brownİhanet Noktası, Dan Brown
YNT 
 21 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Senatör Sexton, "Sana bir teklifim var." dedi.

Kendini yeniden toparlamaya çalışan Rachel, "Bırakın tahmin edeyim." diye cevap verdi. "Ünlü bir dul kendine genç bir hanım arıyor."

"Kendini küçük düşürme hayatım. Artık o kadar genç değilsin."

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 18 - Altın)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 18 - Altın)
Esma Ünal 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Savaş hattı her zaman olduğunu sandığınız yerde değildir."

İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 100)İhanet Noktası, Dan Brown (Sayfa 100)
sümeyye kip 
04 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Birden fazla açıklama olduğunda en basiti genellikle doğrudur.

İhanet Noktası, Dan Brownİhanet Noktası, Dan Brown
Shehla Meherremova 
13 Nis 14:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

lactura paucourm serva multos - coxlarinin xilasi namine bezilerini qurban ver.

İhanet Noktası, Dan Brownİhanet Noktası, Dan Brown