İhanet Noktası

8,1/10  (345 Oy) · 
1.493 okunma  · 
265 beğeni  · 
4.450 gösterim
"Delta Gücü, Ulusal Keşif Bürosu ve Uzay Sınırları Vakfı gerçek kurumlardır. Bu romanda konu edilen bütün teknolojiler mevcuttur."

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...

Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.

Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katillerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.
(Ön Kapak İçi)

"Gerilim nasıl yaratılır? İşte bunun en güzel örneği bu kitap. Elinizden bırakamayacaksınız."
Washington Post
(Arka Kapak)

"Gerilim ustası Dan Brown entrika ve aksiyonu çok güzel dengeliyor. Kitap uzay endüstrisi, ordu ve Washington'ın şaibeli kişilerinin varlığı ile dokunmuş. Yazarın araştırmaları kusursuz. Romanda adı geçen aletler ve bunları kullanan kişiler gerçek yaşamı yansıtıyor.
The New York Daily News

"Muhteşem bir gerilim. Öykü inanılmaz bir hızla ilerliyor. Mekânlar gerçek. Kahramanların kişilikleri çok iyi oturtulmuş. Entrika ve aksiyon büyük bir titizlikle dengede tutuluyor. Brown çok iyi bir araştırma yapmış, gelişmiş bilim ve askeri ayrıntılar öyküyü daha inandırıcı yapıyor."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2005
 • Sayfa Sayısı:
  511
 • ISBN:
  9789752105737
 • Orijinal Adı:
  Deception Point
 • Çeviri:
  Petek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
04 May 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kesinlikle akıcı bir kitap. Bilim kurgu tadında anlatımlar da yer alıyor ama her kesimden insanı çekebilecek bir dilde yazılıp gerçek hayattan koparılmadan sunulmuş.Politika, bilim, macera...Tavsiye edebileceğim bir kitap.

Lala Paşa 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okuru, ABD'nin bir süper güç ve diğer ülkelerin ulaşmasının neredeyse imkansız olduğu teknolojik ve bilimsel sınırlarda dolaştığına ikna etmek için yazdırıldığını düşündürten kitap.

ABD başkanlık seçimlerinin, ABD istihbarat kurumlarının, ABD uzay ajanslarının ... A aa fark ettim de ne kadar çok ABD yazmışım :) Kitap ABD propagandası olması haricinde heyecanlı ve okuru sandalyesine hapsedecek kadar da sürükleyici bir polisiye bilim kurgu.

Anıl Atik 
19 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı genel olarak beğendimi söylemem gerek. Sürükleyicilik ve merak uyandırma yönü açısından çok etkili. Kitap muhteviyatı ilginç bilimsel veriler özenle araştırılıp insanın sınırlarını zorlayan şekilde ortaya konulup işlenilmiş. Yazarın diğer ustalık eserleri öncesi kalemindeki zaafiyet biraz belli olsa da sıkılmadan okunan bir eser.

Gizem Özbağ 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken kendinizi bir an kitabın içinde bulabilirsiniz. Bir roman o kadar bilimsel terime rağmen bu kadar akıcı anlatılabilirdi.Tabi yazarın Dan Brown olması bizi bu konuda çok şaşırtmadı :) Okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Rumeysa aybar 
16 Şub 00:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Daha önce dan brown kitaplarından okuduysanız bu kitabı da okuduğunuzda ortalara doğru aynı tarzda olduğu için beklenmedik şeylerin ortaya çıkacağınız rahat tahmin edersiniz güzel gerilm maceraları seven zevkle okur

Zeynep 
 11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

ihanet noktasını okurken, aslında kurulu olduğumuz düzenin içinde bizim bir kum tanesi kadar küçük ve değersiz bir piyon taşından başka bir şey olarak görmediklerini anlamamın altını çizen bir kitap oldu. Sizin iyi/başarılı/özverili olmanız pek önemlı değildir. Önemli olan kurulu düzenin menfaatine yaramanız. Yarıyorsan varsın. Yaramıyorsan yoksun. (örnek şekil A benim bugün kü durumum)

Ali Mehdi Alkaç 
24 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Brown'un hemen hemen bütün kitaplarını okudum, aralarında en çok beğendiğim bu kitap oldu. Kurgusuyla ve klasik Brown sonuyla çok güzel bir kitap.

Ensar. 
16 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

belgesel tadında.... kutup soğukluğunu size film izliyormuş gibi hissettiryor hele ki bazen kahramanın siz olduğunu farkedince uyanıyosunuz ya o çok müthiş bi duygu... dan brown burda da yapmış yapcağını yine başarılı ve okunması gereken bir kitap..

Zafer DENİZ 
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitap sürükleyici, elinizden bırakamıyorsunuz. Amerikan İstihbaratı hakkında bir çok bilgi edinebiliyorsunuz. Özellikle kitapda bahsedilen silahlar beni çok şaşırttı aynı zamanda ikdidarlık mücadelesi harika.

Nihat ARMUTLU 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 8/10 puan

bu adamın zekasına hayran olduğum kitaplarından birisi, bir çok kitap okurken hayal kuruyorum ama Dan Brownun kitaplarında yaşıyorum sanki. ihanet noktası da o müthiş kurgulu kitaplardan birisi

4 /

Kitaptan 5 Alıntı