Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

nusya

nusya
@okuyanusya
Okumayı, gezmeyi seven kendi hâlinde bir insan. Anne, eş, öğretmen , boş zamanlarında ev hanımı
Sabitlenmiş gönderi
"Uğraşarak düzeltemediklerinden vazgeçerek kurtulursun sözü ne kadar doğru onu düşünüyorum hep" Bugün bana gelen bir mesajda yazan cümle. Vazgeçmek... Eğer başarabilir sek bir başarı, kurtuluş oluyor mu?
Ama kötülük öyle mi, ardı arkası gelmez bir türlü her yaptığın kötülük bir sonrakini zorunlu kılar ve öyle öyle sonsuza varırsın. Dünya kötüye döner, dünyayı kötülük döndürür. Kötüler ardından kötülükleriyle değil güçleriyle anılır. Onun için iyi olanlar bile iyi görünmek...
Kötünün korkuya dayalı cazibesi var, kötü güç taşır, giden de o gücün peşinden gider. Damgalanma pahasına neden kötü olmak ister insan, iyi olup pamuklara sarılmak varken? Cevap verebilir misin? Kötülük gücü görünür yapar da ondan. Kaslarımın nerede nasıl göstereceğim? İyilik de gösterebilir miyim?
Okur takip önerileri
Tümünü gör
1000Kitap
1000Kitap
@1000Kitap
1000Kitap'ta popüler
1000Kitap Destek
Oğuz Aktürk
Oğuz Aktürk
@distopikokur
1000Kitap'ta popüler
Hem sonra ben öyle sübyan mekteplerinden mezun tıfıl değilim, üzerimizden bizim de bir şeyler geçti, benim de tarihim var azizem. Yükseklerde tutunamayıp genç yaşta nasıl sökün ettim aşağılara onu hatırlatayım önce. İyilik para etmeyince "Bu dünyada kötü adam iyi adamdan daha fazla iş görür" ona oynamıştım bir zaman iyi ama üstündeki bu sünnetlikle benim kötü olduğuma kim inanacak?
İnsanlar kötülüğü kısa, iyiliği uzun sürede öğrendikleri için uzun yaşarlar. Böyle giderse benim iyiliği öğrenmeye yaşım yetmeyecek. Her yaşlının iyi olarak öldüğü yerde ben genç yaşta kötü ölmeyi nasıl kabulleneceğim?
234271
1.892 öğeden 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.