İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri 3

8,4/10  (13 Oy) · 
55 okunma  · 
14 beğeni  · 
813 gösterim
Ellerindeki imkanların ölçüsüne bakmadan büyük hayaller kurdular. Gözleri korkmadan, geri adım atmadan hedefe yürüdüler. Nasıl sonuç aldıklarını İnsan İsterse’ye anlattılar.

Yeteneksiz diye işe alınmadı. Kurduğu iki şirket de iflas etti. İlk filmi tutmadı ama o yılmayıp 30 Oscar alan Walt Disney oldu.

7 yaşında Kadıköy’de simitçi tezgahının başındaydı, 17 yaşında dünya güreş şampiyonu oldu: “Asrın güreşçisi” unvanlı Hamza Yerlikaya hayatını anlattı.

23 yaşındayken, 7 kişiyle kurduğu şirkette bugün 3000 kişi çalışıyor. Dünyanın 100 büyük ilaç şirketinden biri olan Abdiibrahim’in patron Nezih Barut nasıl başardığını anlattı…

Bir gün birinden dayak yedi, dünyaya dövüş sanatını öğretti: Bruce Lee’nnin hayatı ve başarı önerileri ilk defa Türkçe’de…

Babası bisiklet tamircisiydi, oğlu Dünya Motosiklet Şampiyonu oldu: Milli gururumuz Kenaqn Sofuoğlu’nun azmi nasıl zaferine ulaştı?

Bankadan emekli olduktan sonar 3 kişiyle kurduğu şirketi zamanla 3000 kişiye çıkaran Aynur Bektaş’ın kadınlara cesaret veren hayat hikâyesi…

Önce zorlu engelleri aşıp başarılı oldu, sonar doğduğu şehre 100’den fazla tesis bağışladı: “Bolu’nun babası” İzzet Baysal’ın iyilik ve azim dolu hikayesi…Öyle bir hayat yaşadı ki, yaşadıkları once “bestseller” kitap, sonar film oldu: Chris Gardner’in hikayesinin tüm detayalrı…

Sıfırdan kendi işini kurdu, 20 yılda 1 milyar dolarlık ciroya ulaştı! Bunu o sektörde daha önce kimse yapamamıştı. İndex’in sahibi Erol Bilecik anlatıyor.

Bu sayının aykırı/atipik azim hikayesinde Nietzche’nin hayatı var. Ustalara saygı köşesinin konuğu, Gripin efsanesini yaratan Necip Akar. Bu sayının azimli genç yeteneği Sinem Kobal. Ünlülerin kuaförü Mahmut Ebil ve Prof Zihni Sinir’in yaratıcısı İrfan Sayar ilk yıllarını anlatıyor.
Emre Şeyda 
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

İnsan İsterse serisinin üçüncü kitabında başarıya ulaştırabilecek pek çok gerçek yaşam hikayesi ile karşılaşabiliyoruz. Bu kitap serisinin en sevdiğim yönlerinden birisi olan hikayelerin anlatış şekli. Kesinlikle sıkmıyor ve başarıya ulaşılan yolları çok iyi şekilde anlatıyor. Özellikle de kitapta bulunan başarıya ulaşan okurlar kısmı da çok iyi. Bu kitapta bulunan öykü bir ayrı güzel ve başarılı olmuş.

Crossfire 
17 Tem 22:04 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Küçük de olsan, büyük düşün!
Kitabın ön kapağında yazan kısa bir söz.
Serinin üçüncü kitabı.
Bu kitapta da Nietzsche'nin, "Bolu'nun Babası" İzzet Baysal'ın, Bruce Lee'nin, Sinem Kobal'ın, Kenan Sofuoğlu'nun ve azmedip Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçen 11 yaşındaki Mert'in hikayeleriyle karşılacaksınız. Bu seride en beğendiğim, İzzet Baysal'ın gösterdiği çabadır. Üniversitenin adıyla bilinir lakin İzzet Baysal'ın adını kolay kolay bir yerlerde duyamayız ne yazık ki.
150 sayfalık kısacık ama etkili bir kitap.